Přejít na obsah

Kontrolka tlaku oleja motora


Emanuel

Doporučené příspěvky

Podla mňa je to OK to je len kontrola kontroliek! Mal by si si prečítať návod k obsluhe!

[/quoKontrola

Ved ale kontrolka tlaku oleja ma zhasnut az po nastartovani nie len pri zapnuti kluca rovnako ako kontrolka dobijania!

Rozmyslaj co to vlastne pises asi si to nepochopil co som napisal hore navody si citaj Ty! :horse:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ved to tam mas napisane po" nastartovani motora"musi kontrolka zhasnut nie pred tým.Mam asi vadny snimac oleja niektore auta to maju poriesene tak ze nesvieti vobec

svieti az ked nastane daky problem.

Myslim, zes to necetl pozorne - cituji "Kontrolni svetlo se rozsviti na nekolik sekund po ZAPNUTI ZAPALOVANI" nikoliv po startu motoru... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

ahoj, doufám že někoho nerozčílím svým dotazem ale asi takto:

motorizace 1.2 HTP 40 Kw

při otočení klíčkem mě postupně zhasínají kontrolky, zůstane svítit EPC, dobíjení a "ten oranž.motor", to je O.K

ale taky mě asi 5x blikne žlutá olejnička a pak zhasne. Po nastartování pak zhasne zbytek.

Podle návodu je několikanásobné bliknutí žluté olejničky signalizace závady na čidle oleje ale jeden mechoš říká, že je to O.K., druhý že ne tak si říkám, že názor praktiků by nebyl špatný.

Jinak oleje je dost, a po staru se zatím mazání ani červená ani žlutá olejnička nerozsvítila. Jen a pouze před nastartováním motoru.

Předem díkas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj , chtěl jsem si vyzkoušet jak to pracuje a interval vyměny oleje byla dobrá příležitost . Vypustil jsem starý olej a nechal 10 min vykapat . Potom jsem otočil klíčkem problikly kontolky , které postupně zhasly - vše OK. Podotýkám motor byl stále bez oleje . Nastartoval jsem asi na 10 s. motor běžel a vše bylo OK. alespoň podle kontrolek . Déle jsem to nezkoušel . Čidlo tlaku na hlavě jsem změřil a je OK. Tak si myslím , že tohle asi není dobrý . Nevíte někdo co stím ?? Mám fabku r.v. 2006 1,4 16V 59 kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čidlo tlaku oleja zareaguje až pri určitých otáčkach a po určitom čase.Ty si asi niečo z toho neprekročil,takže preto ti čidlo nezareagovalo.Inak nabudúce bez oleja radšej neštartuj.Radšej normálne nalej olej a skús pred jazdou odpojiť čidlo tlaku oleja.Potom sa prevez a uvidíš či je čidlo funkčné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj , máš pravdu .Dnes jsem udělal test - odpojil čidlo tlaku , nastartoval a nic všechno OK. , ale v momentě kdy jsem se rozjel , začala blikat olejnička a ještě pískání 3x , pak nic , po chvíli znovu blikání a pískání 3x a olejníčka zůstala blikat do vypnutí motoru . Nasadil jsem konektor na čidlo , nastartoval a vše bez závad. Díky za pomoc , už mám konečně jistotu , že to opravdu funguje -teď už budu mít klidné spaní , když si manželka půjčí auto . :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 10 let později...

Odpojenie konektora simuluje nezopnutie snimaca pri tlaku oleja.

Pre zaujimavost som odskusal opacny pripad, t.j. trvale zopnutie ( pin konektora som pripojil na kostru motora). Reakcia vozidla: po zapnuti zapalovania kontrolka zasvieti, zhasne (ako vzdy), potom po chvili , BEZ NASTARTOVANIA zapipa a zacne blikat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...