Přejít na obsah

Vyměnit přední repra nebo přidat zadní ovály ???


Doporučené příspěvky

Zdarec chlapi !

Mám dilema jestli mám vyměnit původní přední repra za Sinus Live SL 165W+NEO 25s nebo radši přidat dozadu na plato ovály.Co se týče oválů,tak nevím jaký..samozřejmně nejakou kvalitní znacku.Rádio mám ALPINE CDE-9870R a zesák pokud možno nechci pořizovat. Poradíte ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...pokud nemáš v úmyslu investovat větší částku tak bych to vyřešil pouze výměnou středobasů za tyto...

http://fancarhifi.cz/index.php?option=com_...0&Itemid=97

...výškové repro by mohly zůstat...ale přesto bych ovály do plata dal aby se zvuk doplnil o trošku těch basů.Tam bych doporučil za dobrou cenu tyto...

http://fancarhifi.cz/index.php?option=com_...4&Itemid=40

...k oválům je v ceně konektor pro rozpojení kabelů...

http://fancarhifi.cz/index.php?option=com_...4&Itemid=70

...samozřejmě jsou k dodání i nové podložky pro přední reproduktory...250,-

post-845-1218652820_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se do toho taky vlozim a budu nesouhlasit se vsemi :-)

1) nejvetsi problem ve fabce jsou vyskace. Rezou a jsou neprijemne ve vyssich frekvencich. Obzvlaste s autoradiem Alpine to musi byt pozitek :-) Takze pokud uz bych neco menil, tak by to byly vysky a ne stredobasy - ty kupodivu diky absenci akustickeho zkratu oproti treba Octavce hraji dobre

2) proc zadni repra? Kvalitni muzika je o presnem prostorovem rozmisteni nastroju atd. Samozrejme u pouhe vymeny reproduktoru to neni prilis na miste, ale i tak. Mas predni reproduktory, ktere ti podavaji informaci, ze treba zpevacka je vpravo vzadu. To same ti hraji zadni reproduktory, ty ti zakonite podavaji informaci, ze je zpevacka vpravo vzadu. A jak si to tedy vylozi tve sluchove vjemy zpracovane v mozkovne? :-) No, totalne pokriveny prostor.

Zadni repra jsou jenom chaba nahrazka prave zvukove sceny. U kvalitni sestavy staci 1 par kompoentnich reproduktoru vpredu a 1 subwoofer, nic vic. A umi to zahrat i poradne nahlas, je to jenom otazka spravneho vyberu komponent. Az dodelam svoje auto (odhadem 6 tydnu), klidne dam k dispozici na poslech a at si kazdy posoudi sam, zda mu zadni repro chybi.

Zadni ovaly se daji u levnejsich sestav jenom pro svou vetsi plochu membrany, takze umi lepe basovat, to je cely vyznam, ktery beru.

Byt tebou, vymenil bych predni repra a vytlumil predni dvere, pak posud, zda mas jeste potrebu zadnich repro a jak jsi se zvukem spokojen.

Do prednich dveri bych ti doporucil tyto reproduktory:

http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/powerbass-s-6c

nejsou nyni skladem, ceka se na zasilku z USA, ale hadam, ze behem pristiho tydne uz bychom je meli mit.

Na tlumeni dveri nyni nejlepsi pomer cena / kvalita:

http://www.prohifi.cz/tlumici-material/vibraflex-25

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak rozhodně bych vytlumil ty dveře, já tomu taky ze začátku nevěřil a teď když sednu z Fabie do tátovy Octavie tak mi připadá jako tranďák a ty ovály vzadu do těch se mi taky moc nechtělo (fancarhifi ví) a teď toho rozhodně nelituju. Vím že to ve srovnání s něčím jiným až takovej zázrak není, ale nic bych neměnil.

Editováno: , autor: Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...provaz...kup si prosím tě nějaké číslo CAR&HIFI...a podívej se na instalace v cenách o kterých se tady mnohým ani nezdá.Napiš na bs-caraudio.de, že je to zbytečný...

Já si myslím, že to je každého věc a ne určovat, že je to zbytečný :p

ja nepsal že je to zbytečný. ja sem jen chtěl říc že i bez nich to muže hrát velice dobře a je mi jasný že nemužu srovnávat fabii s A3(BOSE) je to trochu někde jinde. Ale tak co každýmu vyhovuje něco jinýho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ano to je jisté, že každému vyhovuje něco jiného...ale někteří toto tvrdí kategoricky...takže bych to nechal na každém pro co se rozhodne.Neměly by se do této profese (u těch co se tím zabývají) tahat subjektivní pocity, které jsou právě u každého z nás jiné...a přitom vyzkoušení jak to bude hrát není složitý...posadím zákazníka do auta...stáhnu zadek...a může si vybrat co je pro něj přijatelné....na dva...nebo na čtyři ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o jednu vec - prostor v aute. Chce to se nad tim zamyslet. Kdyz je slusna sestava, sednu, zavru oci a da se +- rict kde je jaky nastroj, zpevak atd. To urcuji reproduktory - hlasitost kazdeho, zpozdeni zvuku atd. atd.

Takze mam predni reproduktory, ktere mi davaji zvukovou informaci, ze kytara hraje vpravo prede mnou. Pokud zapojim i zadni reproduktory a pustim do nich to same, daji mi informaci, ze zpevak zpiva vpravo za mnou.

A jak se to tedy zpracuje v hlave? Pokrivi to cely prostor. Je to i duvod, proc soutezni auta krome multimedialek nepouzivaji zadni reproduktory - pouze predek + sub. Zadni repra jsou dobra treba v podobe ovalu do plata pro posileni basove slozky (v pripade, ze neni subwoofer), jinak spise vylepsuji plnost zvuku, kdyz predni repra nestoji za moc...

Je to ale hodne o zvyku. Kdyz je ta muzika dobre udelana, zadni repra nejsou potreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všetko závisí od tvojej peňaženky. Neočakávaj však od zadných "4x6" zázraky v akejkoľvek cene. Zadné repráky sú podľa mňa skôr pre cestujúcich vzadu kde zlepšujú zrozumitelnosť stredov a výšok. Mne sa pozdávajú tie typy na ktorých sa dá fyzicky natáčať výškač - tým sa dá pomôcť. Basy v tomto rozmere a umiestnení (plast) nebudú ani pri najdrahších reprákoch. Mám vzdu "originály" a tie hrajú neutrálne , basy sú iba klepkavé (cca od150Hz). (Nič nepokazia ani extra nezlepšia). PS: bacha an výkon mali by byť cca 40W

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se tedy líbí "prostorový" zvuk, tedy i s zadními repráčky.

Nevim jak repráky můžou dávat info "ze zpevak zpiva vpravo za mnou", spíš bych to v autě rozlišoval v pravo - vlevo, nic víc... Ppkud mám tedy dobře vyvážený předek/zadek, pak ani "nevím" odkud to hraje.

To samý by se dalo říct o tom, že více slyším levé repro jako řidič, a pravé méně. Jako spolujezdec zase naopak...

A výšky mi taky nepřijdou nijak špatné - za tu cenu (samozřejmě ne za tu co prdává škodovka, ale od výrobce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se tedy líbí "prostorový" zvuk, tedy i s zadními repráčky.

Nevim jak repráky můžou dávat info "ze zpevak zpiva vpravo za mnou", spíš bych to v autě rozlišoval v pravo - vlevo, nic víc... Ppkud mám tedy dobře vyvážený předek/zadek, pak ani "nevím" odkud to hraje.

To samý by se dalo říct o tom, že více slyším levé repro jako řidič, a pravé méně. Jako spolujezdec zase naopak...

A výšky mi taky nepřijdou nijak špatné - za tu cenu (samozřejmě ne za tu co prdává škodovka, ale od výrobce).

Odkud ses? Ted je fofr, ale od ledna se da domluvit a prijed (Louny nebo Praha), neco ti pustim a pochopis. Pravdepodobne jsi jeste neslysel zadnou slusnou sestavu. Posadim te do auta a sam pak reknes, jestli jsi poznal, kde je jaky nastroj a v jake vzdalenosti a nebo jestli to slo jenom zleva nebo zprava...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praha.

Nemám autě nic moc sestavu to je pravda - rádio Panasonic + repra Rainbow. Ale po tom, co jsem přidal zadní se mi to začlo líbit. Před tim jsem slyšel zvuk pouze zpředu, teď mě "obklopuje" ze "všech stran"...a to se mi líbí víc...

Ale stejně není auto vhodný prostor, minimálně kvůli tomu, že se sedí u strany (né v ose předních repro), takže jeden kanál sterea slyším hlasitěji ( pokud si to tedy nesladim "balancem")...atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a právě o tom to je :p není složitý udělat audio za cca 50tis. a více...ale většina jsou základními konzumenty autohifi...

NNNTomas...to že sedíš mimo osu dnes napravit není problém...to vyrovná signálový procesor nebo popřípadě i některá rádia jsou vybavená nastavením zpoždění signálu.

Tady jde jen o to... kolik jsme ochotni do instalace investovat..nic víc...nic míň...někdo dá 50tis za kola...za nový lak...někdo do muziky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...