Přejít na obsah

Modely aut na RC


century

Doporučené příspěvky

jj už přes rok si hraju s 1:10 mám teď podvozek TA-05 od Tamiya s kastlí NIssan Z350 ;) ...zkus se juknout na forum.tamiyaclub.net tam se o tom dozvíš více ;-)..jinka pokud budeš kupovat nový tak si projeď zahraniční eshopy tam se to vyplatí kupovta než tady v CZ..třeba www.rcmart.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ted cekam az mi pride tohle auto http://www.hpiracing.com/kitinfo/10830/ . Chci to pro kluka k narozkam, ale je to spis zasterka, protoze to chci pro sebe :) Hlavne sem objednal hned lepsi baterku a kvalitni nabijecku, protoze to je nutnost. Urcite jdi do elektroauta, je s nim min starosti a muzes s nim jezdit kdekoliv kvuli hluku. Tohle auto je spis na prekazky, jezdi do 20kmh a k vanocum bych chtel neco jako tohle http://www.hpiracing.com/kitinfo/10550/. Pocti si trochu na rc forech a myslim, ze zmenis znacku auta za jiny, nez co mas v odkazu. Par korun priplatis a mas kvalitni pecku autak co lita treba 50-60kmh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja si to myslel :))) Taky sem o nich premejslel, jenze to uz je spousta penez ze zacatku, protoze potrebujou 2 baterky na provoz a ty vydrzi jen 20 minut. Takze dalsi 2 kvalitni na vymenu a poradnou nabijecku .... Koupil sem Wheely Kinga abych mohl jezdit i doma a pak koupim neco jako E-Savage nebo E-Firestorm abych mohl jezdit kudly po venku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Silně zvažuji koupi E-Maxxu. Jsem tedy již vlastně úplně rozhodnutý, ale spíše mě teď zajívá otázka baterie a nabiječky jaké koupit. Chci se napřed zeptat u E-Maxxu je tuším možnost 16,8 V - to znamená 8,4 V na každou baterii a motor? Chápu to tak dobře? A může se použít třeba baterie o výkonu 7,2 V které jsou asi nevíce rozšířené? Třeba tahle se mi líbí - http://www.mz-racing.net/p1788-ori10335-ak...0mah-nimh-7-2v/. Mohu použít na E-Maxxe a nebo je lepší nějaká s 8,4 V? Raději chci něco lepšího kvalitnějšího co více vydrží a nezničí mi to E-Maxxe. A další věc je nabíječka jaká. Našel by se tu někdo kdo by mi poslal nějaký odkaz na nějakou nabíječku v e-shopu, jaksi nevím jakou, abych nekoupil nějakou zbytečně drahou a nebo naopak levnou která to nedokáže nabít. A také by bylo dobré, aby to třeba nabíjelo dvě baterie zároveňa a možnost dobíjet i v autě. Moc Vám děkuji. Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterky si vybereš podle motoru co ten model bude mít a taky docela bude záležet na velikosti, ale pokud budeš brát náký velký auto, tak tam by s velikostí asi nemel být problém.. jinak já bych si vybral s co nejvíce mAh aby to dlouho jezdilo..

Nabíječku sem si koupil takovou na který zadam přímo typ baterky.. proud baterky a i napětí baterky a asi i počet článků a ono to začne dobíjet..

je na 12V abych moch dobíjet popř. i z auta..

Když si koupíš lipolky a budeš s tim autem docela často jezdit, tak by bylo dobrý koupit i balancer pro vyrovnání napětí na jednotlivých článkach..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam objednany e-Station BC-6 Dual Power nabíječ http://www.rcshop.eu/estation-bc6-dual-pow...jec-p-3335.html Je to na 220 i autobaterii a balancer to uz v sobe ma, akorat sem musel asi za 100kc prikoupit nabijeci kabel s konektorem tamiya. Puvodne sem chtel tenhle http://www.rcshop.eu/scorpio-601bcxt-se-si...cem-p-7233.html , jenze dostupnost je na ..... Ta baterka orion by mela bejt podle lidi co o ni pisou dobra. Sem ted mesic v kuse nalepenej na rcshopech a otravuju prodejce s dotazama, protoze sem o tom vedel taky uplny h.... :) Uz aby to prislo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a o tech Lipol baterkach si neco precti. Oni asi neprodavaj ty ochrane pytliky proti pozaru a vybuchnuti jen tak :) Ja jako zacatecnik si radsi objednal zatim jen nimhku 4600, protoze nabijeni neni jen o tom tam tu baterku pichnout a jezdit. Az budu vedet co a jak tak pudu do neceho lepsiho, at mi doma nic neboucha :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klucí díky. TAk to budu muset zainvestovat peknej balík. 3000 za nabíječku, ale zase to má hodně funkcí, to rychlonabíjení atd... Ale to se nedá nic dělat... Ty bateri to bude taky něco. Kruci chtělo by to nějakou na atomovou energii co vydrží furt.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tymi baterkami je to jednonduche, treba dodrzat napatie na ktore je stavany motor. Kapacitu netreba davat prilis vysoku, pokial nie je regulator uplne spickovy, tak to nedokaze vyuzit. A hlavne vyssie kapacity su nasobne drahsie.

Ked kupis dve baterky s nizsou kapacitou, tak ich nabijes do hodinky (aj obe ak mas dualnu nabijacku) a medzitym vyjazdis akurat predchadzajucu sadu.

Ja to riesim tak, ze si doma ponabijam baterky a potom ked vyjazdime prvu, hned sa nabija a kym vybehame dalsie dve, tak je jedna pripravena. :)

Ten simulator na PC doporucujem, viem o pripade, ked sa chlapik na nom naucil lietat s helinami a potom kupil vrtulnik a bez problemov lieta. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam objednany e-Station BC-6 Dual Power nabíječ http://www.rcshop.eu/estation-bc6-dual-pow...jec-p-3335.html Je to na 220 i autobaterii a balancer to uz v sobe ma, akorat sem musel asi za 100kc prikoupit nabijeci kabel s konektorem tamiya. Puvodne sem chtel tenhle http://www.rcshop.eu/scorpio-601bcxt-se-si...cem-p-7233.html , jenze dostupnost je na ..... Ta baterka orion by mela bejt podle lidi co o ni pisou dobra. Sem ted mesic v kuse nalepenej na rcshopech a otravuju prodejce s dotazama, protoze sem o tom vedel taky uplny h.... :) Uz aby to prislo :)

K tomu konektoru Tamiya - doporučuju kompletní přestavbu na pozlacený banánky (např. od Corally), sniží se ztráty atd... Na Tamiya fóru je to někde pěkně popsaný ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-11835-1219421521_thumb.jpg jedna z domova

Dneska sem ho poradne protahl :) s nosram 4600 sem jezdil pres hodinu, auto melo celou dobu plnou silu a kdyz sem tam dal origo baterku, tak leda prvnich 5 minut a pak liny auto. Uz se tesim na dalsi prochazku s klukem :) Nejlepsi je to na sterku  :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já mam taky RC letadlo, Cessnu :) fotky pak dodám.

Ale mam známého, který má spalovák buggynu a fakt mazec, měl to kompletně postavené podle sebe, takže fakt vymazlená.

Ale pokud RC létací stroje, tak do začátku elektro letadlo, se spalovákem by jste si moc neškrtli, pokud nemáte ohromný talent nebo kamaráda, co tomu hodně rozumí.

Dobré je si pořídit simulátor s kabelem pro vysílačku, tam neni o co přijít a naučíte se i základy.

Takže kdo si chce pořídit rc letadlo, tak dejte na mé rady :)

Tak s tímhle plnej souhlas. Kdo jste to neměl nikdy v ruce, začněte na simulátoru a pak nějaký klidný elektro Éro. Jinak ten spalovák přišpendlíte do země.

A k té spotřebě. Já měl motor 12.5 ccm na tom letadle na fotce výše. Nádrž na 200 ml. a doba lítání kolem 10 minut.

Sagič - parádní hračka :palec2:

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si teda taky konečně už pořídil auto. Je to s podvozkem TL-O1. Je hodně rozšířenej. Někdy hodím foto. Zatím jenom na zkušenou levnější model a když mi to bude bavit tak pořídím něco lepšího, ale teď musím koupit pořádý baterie a nabíječku... moje první jízda a auto se už válelo na střeše, druhá jízda a uraženej roh jak je přední světlo... jeslti to tak pude dál, tak to bude tak na týden

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...