Přejít na obsah

Nesvítí světla


jiri26

Doporučené příspěvky

Dnes v noci .......při zapnutí světel se rozsvítí pouze tzv. parkovačky a palubovka. Potkávací, ani dálková světla vůbec nejdou!!!! Dokonce mi nesvítí ani kontrolka světel na palubce. Při vypnutém vypínači světel jsou tzv. blikací dálková funkční. Mlhovky taku jdou. Co se týká ostatní elektriky ve voze, tak bych řekl, že je vše funkční.

Nevíte co stím?

Díky J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem prohlížel pojistky a dokonce je i prohodil za jiný, ale jsou ok......snad to nebude ten spínač světel...tipnul bych to na slušnou sumičku....

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... takže jsem se do toho pustil. Rozebral jsem vše co šlo....dokonce jsem to dal i dohromady.

V zadní části vypínače jsou takový jakoby packy, který se při otáčení vypínačem přicvakávají ke kontaktům....vypadá to, jako hřeben.

Jedna z nich ..resp. ta na potkávačky byla uplně připečená s kouskem natavenýho plastu, tak nepřeváděla ...po očištění OK.

Narazil jsem ještě na relátka...a jedno z nich myslim že bylo druhý zlevy a mělo č. 18 bylo dost horký....může to mít něco společnýho?

Jinak díky za rady...a smekám...byl to skutečně vypínač.

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě mám dotaz. Jelikož jsem samozřejmě vše kontroloval...tak jsem si všiml, že mi nesvítí pravá zadní mlhovka.

Má svítit, nebo nemá....mám tam totiž dokonce i žárovku a ta je tam na 100% už z výroby.

Jinak meje Škodověnka je r.v. 1999 a je to liftback.

Někde se tu psalo, že má být jen jedna mlhovka, ale proč ta žárovka....a já si bohužel nepamatuju, zda svítila jen jedna nebo obě.

Díky

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem ten samý problém, z ničeho nic přestaly svítit potkávací světla, ani na bodících se nerozsvítila ikonka. Tak jsem dle výše uvedených rad rozebral a vyčistil otočný volič osvětlení ale stále stejné. Podíval jsem se tedy na pojistky a hle: jedna pojistka odsvětel byla špatná, tak jsem jí vyměnil, zapnu světla, prasklo v ní a znovu. Šel jsem se tedy podívat na to pravé světlo a objevil jsem roztavený nástrčný díl na žárovku. Po vyndání žárovky všechno v pohodě. Asi špatná žárovka přestože jsem s ní nějakou dobu jezdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Přestali by najednou fungovat přední světla potkávací + dálkové , obrysovky jedou. Světelná houkačka funguje taky, pojistky jsem kontroloval a jsou v pořádku,

žárovky jsou taky dobré. Na palubovce mi prestala svítil kontrolka rosvícených světel. Nevíte někdo co s tím. Moc děkuji za jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Demontuj spinac svetiel ,po otoceni kluca zapalovania sa musi objavit napatie na svorke 17a/1 (cierno-cervený) ide zo spínacej skrinky, ak tam bude prepni prepinac svetiel na tlmene/dialkove musi sa objavit napatie na svorke 56/4 (zlto-cerveny)

A neni tam nejake rele co by mohlo odejit? Ze by byla chyba ve spinaci ? I mlhovky normalne funguji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez toho premerania sa nepohnes dalej .

Staci ti obycajna ziarovková skúsacka za 50 korun, mávaju to aj na pumpach.

Vyber a premeraj voci kostre.

Diky za radu, multimetr vlastnim kvalitni, ale nakonec jsem to vzal domu (ten spinac svetel), demontoval a procistil kontakty - byla tam zatavena umela hmota.

Slozil jsem to, vratil do auta a funguje to.

Jinak velike diky za rady, vse jsem si vytiskl a schoval. Jeste jednou diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[zdravim,mam uplne stejny problem...pojistky ok,zarovky ok, tak jsem podle rad vytahl prepinac svetel a ocistil kontakty a

take ok,a svetla stejne nesviti.Mám i ten ovladac dale nejak rozebrat?nejsem zrovna automechanik tak prosim o jakoukoliv radu ci foto....popr na kolik vyjde novy ovladac????diky za kazdou radu .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Premeraj to:

17a/1 (cierno-cervený) ide zo spínacej skrinky,po otoceni kluca sa musí objaviť napatie

56/4 (zlto-cerveny) prepni tento prepinac do pozicie tlmene/dialkove musi sa objavit napatie ,

ak nie tak chyba v tomto prepinaci.

Písal som to uz v príspevkoch predtym - precítaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Dneska mi během jízdy postupně přestalo svítit veškeré osvětlení interiéru (budíky, topení, stahování oken, podsvícení palubního počítače, ....). Nezhaslo to ihned, ale postupně se podsvícení ztlumovalo až úplně zhaslo. Proto jsem usoudil že to pojistkami nejspíš nebude. Demontoval jsem spínač světel podle návodu který zde vložil Lubik1. Komplet jsem ho rozdělal, a pročistil pohyblivé kontakty (při demontáži plošného spoje pozor na porušení cest !!!).

Dopadlo to dobře, osvětlení opět funguje. Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...