Přejít na obsah

10 000kc za zapsani auta?


ziza

Doporučené příspěvky

JasteRe, začínáš znova to, co se tu už řešilo - nikdo tě nenutí žít na malém městě, kde vyděláš 12tku, udělat si k tomu děti a pořídit si hypošku... Furt dokola a obávám se, že tohle je ten problém. Nemyslím to na tebe, ale takových pohledů na věc tu je dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jester: kdyz te tak muj nazor bavi a rozesmiva, co tak zkusit uvazovat trochu jinak. treba tak, ze i na malem meste se da snazit a podnikat. a kdyz uz clovek nema bunky a musi ho nekdo ridit, tak treba kazdej den jet pul hodiny do vetsiho mesta nebo vedlejsi vesnice. je to jenom o zvyku a o tom nehledat porad vymluvy proc to nejde.

propaganda funguje a tech 40 let nejde rychle vymazat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JasteRe, začínáš znova to, co se tu už řešilo - nikdo tě nenutí žít na malém městě, kde vyděláš 12tku, udělat si k tomu děti a pořídit si hypošku... Furt dokola a obávám se, že tohle je ten problém. Nemyslím to na tebe, ale takových pohledů na věc tu je dost...

Nemluvim tu o sobe, ale vsichni se nemuzou odstehovat do prahy apd... stejne tak vase babicka/deda se asi tezko budou stehovat a k cemu by jim to bylo kdyz duchod budou mit porad stejny a taky by radi pouzivali auto.... ja sam si ted nestezuju... ale beru v potaz i ostatni...je sice hezky dojizdet do vetsiho meste, ale zase pak co vydelas projedes, nebo se stehovat a platit o to vyssi najem...je to zacarovanej kruh...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ať se na mě nikdo nezlobí, ale najdou se i zachovalý Stodvacítky, Fáčka, Feldy a naopak Okty a Fábky v katastrofálním stavu

Tomu kdo dojíždí jen pár kiláků do práce se opravdu nevyplatí kupovat si moderní TéDéÍ a i v Praze se najde hodně lidí a bohužel díky posr*né ekonomice jich bude čím dál víc kteří nebudou schopni dát 200.000,- za nové auto...

před rokem jsme prodávali zachovalého Favorita (rv 1991) protiúčtem do bazaru a brali jsme si Feldu (rv 2000)

za to Fávo jsme dostali 7.000,- a dost lidí může potvrdit že ho byla škoda, jenže bylo potřeba větší auto a na Fábku opravdu nebylo ;)

znamená to tedy, že aby si to někdo koupil, tak by se mu ještě musely 3.000,- doplatit?!? to je systém za všechny prachy

S tím "...češi se snaží vše ochcat..." - se stačí podívat na nejvyšší místa a mezi naše politiky...

každý nemá roční odměny jako v ČEZu aby si mohl koupit byt, nové auto, mít rodinu ä to vše najednou

- čistého jen na odměnách za letošní rok 650 000 000 Kč (čtete správně - je to šest set padesát millionů Kč) ??? a to ty kurvy ještě chtějí od ledna o min. 10% zdražovat

podstivou prací se na to místo prostě nedá dostat, a tak každý dělá co umí

Co se týká STK tak se ani nemusí přitvrzovat, jen to brát skutečně podstivě...

technikovo - nevidím HID xenony v H7 parabolách při STK a netočení TDI na ME mě bude stát navíc celkem 250,- tak proč si to taky nezjednodušit ;)

jde prostě o princip, vím že to není správné, ale když to dělají všichni, tak bych byl blbec kdybych to taky neudělal

Smutné je jen to, že člověk dostane před vlastním barákem pokutu za špatné parkování, ale aby poldové šli po pojízdných vracích to nikdo nejde... protože je to zkrátka podstatně složitější

A dát pokutu za nápis na předním okně který ani není v zorném poli řidiče u auta které je v naprostém technickém pořádku ... tak to je úplná zbabělost

jo a když už jsme u té ekologie...

v práci třídíme papír... kartónové krabice aby jsme si nezasírali normální popelnice

dřív to bylo tak že se naplnilo auto a s ním je jelo do sběrny a pár korun (za 40kg asi 15,-) z toho bylo

dnes je situace taková, že já nebyl ve 3 sběrnách schopnej udat čisté kartóny a když jsem skončil ve sběrném dvoře HLM Prahy tak ten týpek po mě chtěl 210,- za 40 kg papíru...

mít jinou povahu, vysypu to někde za ohradu a přírodo starej se...

ale jelikož mám EKO cítění, tak jsem na sídláku zaplnil 3 kontejnery na papír a ještě jsem dostal vynadáno od nějaké místní babky že si vůbec dovolím to tam dávat...

Editováno: , autor: Fíla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně prostě někdo musí být chudý. Všichni nemůžou být bohatý a odstěhovat se do prahy nebo podnikat, to nejde.

Někteří lidé mají jiné hodnoty než hromadění majetku a peněz. Ale bez auta to dneska není.

Nadnárodní společnosti zničili malé obchody a za nákupy se většinou musí dojíždět.

Hovno ekologie zase nějaká loby, aby lidé kupovali nové auta.

Tady se hlásá ekologie ekologie, ale ekologické palliva jako plyn jsou nejdražší. atd. atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bojler: žiješ v jiným světě, tvrdit že na auto za 200tisíc má každý - no to snad není pravda :kuk:

Ne neziju. Jenom se snazim, neco proto delam a vychazi to. A su presvedcenej, ze kazdy praceschopny a elementarne sikovny clovek si dnes muze dovolit nove auto a to vic nez kdykoli jindy. Kdyz nechce nove, na tri az petiletou FI ma s prehledem. Ze se kvuli tomu treba nebude smet hulit 40 denne, chlastat a nebo utracet za blbosti, to uz je jina. Ale jde to.

Nadnárodní společnosti zničili malé obchody a za nákupy se většinou musí dojíždět.

Hovno ekologie zase nějaká loby, aby lidé kupovali nové auta.

Tady se hlásá ekologie ekologie, ale ekologické palliva jako plyn jsou nejdražší. atd. atd

Mam dve poznamky, maly obchody se znicily samy. Svou neschopnosti a povetsinou nizkym servisem. Nikdo nikoho do Kauflandu nakupovat nenuti a presto tam leze temer kazdej.

A co se tyce ekologie, uplne by stacilo nepoustet jedovaty srajdy, plyn by ani nebyl potreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Placas Bojlere. Do S-marketu lidi chodej, protoze to tady driv nebylo, protoze je tam vse pohromade a obvykle zdanlive levnejsi. ( v tom mnostvi se vypichne to levne na co lidi nalakaj a pak kupujou i dalsi veci, ktery levny nejsou). Proti tomu se maly kramky nemuzou nijak branit. Leda Cinan, kterej ma otevrino do noci. Je to zakon trhu a lidi jsou stado ofci, kteri jdou kam se jim rekne.

A s tou ekologii? To je nejaky vykrik do tmy. Nechapu co tim chces rict. Muzes to prosim trochu rozvest?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim kdo placa a jestli je to prikladne chovani moderatora. Ale muzu velmi lehce porovnat ceny malych obchodu, malych obchodu na vesnici a treba zrovna Kauflandu. Ten rozdil je obrovsky. A da se zvysit i tim, ze clovek nakupuje zbozi dopredu, zrovna kdyz je kuprikladu v akci. To neni placani, to je proste overenej fakt.

Co se tyce ekologie, nevim jestli je tady tma. Co vim jiste je, ze je dobre slyset konecne zaznivat tiche hlasy o negativech znovuvyuzivani surovin, o neefektivite a skodlivosti vetrnych elektraren, solarnich clanku apod. Treba se jednou dockam na stary kolena i toho, ze ekologie a enviromentalismus sou diametralne odlisny veci a lidi, kteri to reknou nebudou za "vseznalky". Rikam ano snizovani obsahu skodlivych latek, ale veci jako filtry pevnejch castic a snizovani podilu CO2 povazuju za cistej marketink. Ale to neni na tuhle debatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Byl jsem na dopravce a ptal se,jak to bude tedy s přepisem starých aut a kurva nadával jsem.Pokud mi někdo prodá starší auto,kde v TP nebude zapsáno,do jaké emisní třídy patří,jsem já jako kupec povinen(i když to asi bude na dohodě s podávajícím) zajít za hlavním zástupcem dané automobilky(tedy né do autosalónu) a požádat jej o výpis,do jaké třídy auto patří.Docela dobrá pakárna.Uvažuji o prodeji dodávky z roku 1998 a ta bohužel v TP zápis o emisní třídy nemá.

COSBY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jak obejít ekologický poplatek 3000, který bych měl platit za auto, který budu kupovat. Mělo by to jít tak, že starý majitel na mě odhlásí auto a já už ho na sebe nepřehlásím, že? Teď ale nevím, jestli na úřadě berou při odhlášce na nového majitele malý techničák nebo jen na něm odstřihnout rožek a vrátí ho. Ekologický poplatek by se měl platit až při registraci na sebe. Nevíte jak to je?

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ODS ? je videt, ze je nikdo moc nezajima ktera banda idiotu tohle protlacila.

Pri tento zakon hlasovali vsichni poslanci zelenych, CSSD a par KDU a to stacilo :(

Kdyby ty zeleny prasata alespon vedeli, ze Euro2 benzin ma tak o 80% min emisi nez Euro 2 nafta. Staci se podivat do Nemecka. benziny s Euro 2 a vyse mohou vjizdet do centra nekterych mest, Diesely az od Euro 5

Je to spis zelena buzerace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...