Přejít na obsah

drnčení v pravém kole


tex

Doporučené příspěvky

Dobrý večer,

mám F 1.2 HTP 40 kw (r.v.2003) a od pravého předního kole se linou divné zvuky(každý vidí jiný problém).

Auto nikam netáhne ale při zatáčení vlevo se od PP kola ozývá zvuk podobný tomu, když najedete

kolem na bílou čáru na kraji silnice a jsou tam ty kovové proužky. Zvuk ale není tak hlasitý a intenzivní ale něco v toto duchu.

Při přímé jízdě je klid. Ten zvuk je silnější čím je vyšší rychlost. Dělá to i když zatočím jen trochu do mírné táhlé levé zatáčky.Při pomalé jízdě a zatáčení to neslyším. Při točení vpravo není problém.

Je to ložisko v PP, nebo silentblok ????? Kotouče a desky jsou tak napůl cesty.Auto má 87 000 km.

Dík TEX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, mám obdobný problém na 1.4. Z pravé přední strany jde mírný vibrující zvuk. I při přímé jízdě, hlavně při vyšší rychlosti. Někdy po rozjezdu zvuk nejde slyšet, ozve se až třeba při 90-100 a poté i po zpomalení, cca do 40-60km/h. Zvuk je podobný jako popisoval kolega, není plechový, zní spíš jako vibrující kus umělé hmoty, nebo něco rozujícího, osobně bych tipl nějaké ložisko podle zvuku, ale nemám potuchy. Zvuk s rychlostí nabírá mírně na intenzitě. Těžko popsat, pochybuji, že se mi ho povede nahrát telefonem

Nezní to nějak extra vražedně, ale je to prostě zvuk navíc...

kol102

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to tipuju na to ložisko PP kola. Dělá to ve větší rychlosti i při mírném zatočení. Při velkém zatočení to neslyším, ale asi proto, že se tak děje spíš při malé rychlosti. Budu to za měsíc řešit v servisu. Při přímé jízdě nic. Ten zvuk, který mě to dělá jsem slyšel na svém starém autě, a to se mě stalo, že se uvolnila zástěrka PP kola a při větším rejdu chytala pneu o zástěrku dezénem a vrčelo to, bylo to velmi podobný zvuk-ovšem to mi bylo jasné hned (uvádím pro ilustraci).Uvidíme. Pneu vylučuju, páč mi to dělá i po výměne pneu.

Tex

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...