Přejít na obsah

STK a EM


Luke288

Doporučené příspěvky

Luke:Nevim jak to chodí v tvém servisu,ale třeba na Jarově kde maj taktéž už léta STK to nedoporučujou známým ani samotný mechanici.......prej když to dáš do samotnýho servisu na prohlídku před STK+zajištění vlastní STK,tak to většinou dopadne že pak dodatečně volaj že se kvůli STK musí něco měnit(i když to zrovna neni nejnutnější a to auto by s tim dál bezpečně léta jezdilo apod.).....A to si vem že třeba na tom Jarově je STK přímo v areálu a prý tam jsou neůstupný.......mám na Jarově dost známostí a každej z nich mi takovej postup co tobě nabídnuli nedoporučuje!!!!!

Já jezdim sem už léta a max.spokojenost........Přijedu tam,zaparkuju(na popelníku nechám 100-200kč),jdu do kanclu že potřebuju Emise+STK,ty si tam vemou klíče+papíry....pak jdu ven a čekám kdo si pro auto přijde,pak jdu k němu,řeknu mu že mám fólie a že nechci auto trápit v max.otáčkách na emisích a ten dotyčnej mi okamžitě rozumí......Pak jdu dovnitř,dám si tam presíčko a než ho do sebe kopnu a prolouskám noviny tak je hotovo............

Takový auto jako je 4.letá OII musí vždy projít......to kilčo,max.dvě jim dávám kvůli foliím a že nechci aby mi TDI drtily v max.otáčkách na emisích...jinak tam jedu z klidnym svědomím......

Jestli ještě pořád makáš přes týden v Praze tak si do těch Roztok zajeď,je to kousíček.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochybuju, že ofiko servis má licenci STK. Max. mívají jen emise. Zkus se zeptat, možná jsou tak dobří :palec2:

Tak u nás jsou dvě STK..z toho jedna je u prodejce Fordu, druhá u prodejce škodovek..ale nejsou to ty samé firmy, jen mají stejné vedení, užívají stejné prostory, to je vše ;) Ono to, tuším, ze zákona nejde, ale zjevně to jde takhle řešit a je to v poho.

Jinak pokud jde o samotné měření, tak u dieselů se opravdu měří za vysokých otáček, je to prostě standardní postup. Alespoň tady u nás se na STK vždy podepisuje jakési prohlášení o případných škodách. Je to ale o tom, že pokud je motor v pořádku, tak není absolutně žádný problém..jde jen o to, že to dost tahá uši, takže to působí, že motor každou chvíli vyskočí.

Na 4 letém autě bych neviděl žádný problém, já byl po 3 letech, protože po roce to bylo dovezené ze SRN a jediný, na co jsme koukali, že jelehce chycený výfuk, ale s tím se nic neudělá. Stačí se na nějakou STK objednat a absolvovat, ani bych to přes servis nedělal, přijde mi to zbytečný, nějaká příprava není nutná. Všechno svítí, houkačka kouká, kotouče taky brzdí jeden jak druhý, povinná výbava tam určitě je a to je v podstatě všechno..jen skouknou předepsané pneu ;) Tlak v pneu nezměří, protože jsou plněný plynem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to by nemel mit, ale vis jak se meri emise na naftaku ?

Jiný je, oproti benzínovým motorům, také pro mnohé děsivý způsob měření.

"Majitele dieselových motorů trochu děsíme, protože tyto motory se měří v přeběhových otáčkách. Několik sekund tedy motor musí pracovat pod plným plynem v nejvyšších možných otáčkách. Tyto otáčky se také porovnávají s tabulkami, zda jsou ve stanovených hodnotách. Současně se měří zplodiny vycházející z motoru a opět se porovnávají s tabulkami. Vliv na kouřivost vznětových motorů má především čistota vzduchového filtru, protože tato jednoduchá součástka může výsledné hodnoty změnit tím, že motor dostává málo vzduchu, ale hodně paliva, a to špatně hoří."

Pánové vím, že to rve uši, ale setkali jste se někdo s tím, že to auto na Emisích zařvalo? Prostě pokud nepřesluhuje rozvoďák a je tam olej, což jsou problémy majitele auta, nevidím žádné nebezpečí. Neznám ani z doslechu nikoho komu tam motor zařval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové vím, že to rve uši, ale setkali jste se někdo s tím, že to auto na Emisích zařvalo? Prostě pokud nepřesluhuje rozvoďák a je tam olej, což jsou problémy majitele auta, nevidím žádné nebezpečí. Neznám ani z doslechu nikoho komu tam motor zařval.

Ja osobne ne, ale znamy co ma autobazar tak se mu tam jednou neco posralo nebyl to total oprava "jen asi 25 000" a ted pozor, protoze byl castej klient a dost rval, ze to teda ne tak to platila STK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u nás jsou dvě STK..z toho jedna je u prodejce Fordu, druhá u prodejce škodovek..ale nejsou to ty samé firmy, jen mají stejné vedení, užívají stejné prostory, to je vše ;) Ono to, tuším, ze zákona nejde, ale zjevně to jde takhle řešit a je to v poho.

Jinak pokud jde o samotné měření, tak u dieselů se opravdu měří za vysokých otáček, je to prostě standardní postup. Alespoň tady u nás se na STK vždy podepisuje jakési prohlášení o případných škodách. Je to ale o tom, že pokud je motor v pořádku, tak není absolutně žádný problém..jde jen o to, že to dost tahá uši, takže to působí, že motor každou chvíli vyskočí.

Na 4 letém autě bych neviděl žádný problém, já byl po 3 letech, protože po roce to bylo dovezené ze SRN a jediný, na co jsme koukali, že jelehce chycený výfuk, ale s tím se nic neudělá. Stačí se na nějakou STK objednat a absolvovat, ani bych to přes servis nedělal, přijde mi to zbytečný, nějaká příprava není nutná. Všechno svítí, houkačka kouká, kotouče taky brzdí jeden jak druhý, povinná výbava tam určitě je a to je v podstatě všechno..jen skouknou předepsané pneu ;) Tlak v pneu nezměří, protože jsou plněný plynem ;)

Je to jak píšou kolegové,ze zákona je zakázáno provozovat STK u prodejce,žadatel o udělení licence nesmí být právně nebo ekonomicky spjat s výrobou, prodejem nebo opravou vozidel nebo jejich součástí.

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko, ta poslední věta - proč by to neměřili?

No protože co s tím udělá, když mu to odfoukne..nebo nakrásně třeba i zjistí nižší tlak, vůbec nic. Rozhodně ti pneumatiku plněnou plynem nedofoukne vzduchem. Alespoň u nás mají rozvod vzduchu a na něm připojený manometr, tím to kontrolují a když je menší tlak, tak ti to dofouknou. Ale u plynu ti to neudělají, jen se k tomu vrhnul a jak viděl zelené čepičky, tak se zeptal, a když jsem řekl, že to je opravdu plynem, tak to zase uklidil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak píšou kolegové,ze zákona je zakázáno provozovat STK u prodejce,žadatel o udělení licence nesmí být právně nebo ekonomicky spjat s výrobou, prodejem nebo opravou vozidel nebo jejich součástí.

Přesně tak, ale jak je leckde vidět, tak to zjevně jde lehce vyřešit ku spokojenosti STK i prodejců. To jsme zas u těch našich zákonů ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak mně propadla technická přes Váánoce, kdy bylo auto v servisu.. zjistili to, zavolali, zeptali se a udělali vše.. asi 1500Kč vše.

jestli auto trápili nebo nevim, nejspíš jo, když jsem pak odjížděl a měl průměrnou spotřebu 50L na 100km.

nikoho bych do koulí nekopal, žádný papír jsem jim nepodepsal tak nevim co by se dělo.. každopádně za dva roky uvidíme..

Editováno: , autor: superfatty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj Pani dnes som bol na emisnej kontrole. Chcem sa Vas tu teda popytat je to normalne ze ten chlapik tam tomu daval ako zmyslov zbaveny ty kokso je normalne ze to tam tomu nakladal casom az 4830 ot/min na tri krat. Kurva to snad neni normalne to akoze sa tomu motoru nic nemoze stat?

Auto Oktavia II 1:9 TDI 77 KW

Editováno: , autor: semirr96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni tomu dají zahulit, aby to poznali. Když měřili emise mně, tak ten borec čuměl na ty výsledný čísla jak na puk. Sešlo se u toho asi pět lidí a ještě si zavolali sekretářku, ať se jde taky podívat. Pak jim to hodilo nějaký errory a borec prý, ať jedu pryč, že jim to tam akorát zničím. No...raději jsem se pak vzdálil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ked som bol na emisnej s mojou OII 1.9 tdi tak to vytacal az do 4900ot., tak to bolo na papieri, ale ked som sa pozeral na otackomer tak s mi zdalo ze to vytacal az cez 5000ot. Nemyslim zeby to malo uskodit motoru, aspon vymietol vsetky sadze z vyfuku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...