Přejít na obsah

Rozdiely v jazde na roznych velkostiach diskov


Swingal

Doporučené příspěvky

Dobry den,

mam na octavii origo disky 15'' sirka 205. Chcel by som kupit 17'' disky ale neviem jako mi to ovplyvni jazdu auta a tak sa chcem popytat jake mate vy skusenosti. Co si myslim ja, tak by som mal viac pocitit nerovnost ciest, a troska lepsie sedenie auta na vozovke vdaka sirsim guma (ak budu sirsie :)). Dalej sa chcem spytat ze naco sa kolesa zapisuju do technicaku? To aby pri havari sa nahradila skoda za ten disk a nie za povodny co je tam zapisany? A este jedna vec ze ci to nevypada az tak hrozne ako kukam na fotkach ze ta zadna kotucova brzda (1.9 TDI 81kW) bude vypadat tak komicky mala.

Daujem za odpovede, S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som taky skok spravil a nelutujem.vzhlad auta na 15 a 17 sa neda porovnavat. na akceleracii to poznas ale len trochu. od svojej brany vychadzam hore kopcom a citim rozdiel pri dvojke ze to lepsie taha odspodu ked mam zimne 195/65 R15. pri 17 je v kabine nepatrne viac hluku predsa len pneu su sirsie o 3 cm oproti serii. add zakruty je to tak ako pisal burek auto sice lepsie sedi ale stale sa dost naklana.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi me tu ti co se jim spotrena zvedla ukamenujou,ale ja dal z 15palcu - 195/65 R15 17 palcove 225/45 R17 a na spotrebe a vykonu jsem nic nepoznal.mam 66kw TDi-....tak a muzete me ukamenovat ze to neni mozny!! :feve:

Na vykone si podla mna nic nespoznal, lebo mas TDI - a to ma vyssi krutiaci moment, cize nemusis tak vytacat ako benzin...nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vykone si podla mna nic nespoznal, lebo mas TDI - a to ma vyssi krutiaci moment, cize nemusis tak vytacat ako benzin...nie?

nemas celkom pravdu. tu nejde o to zeby si mal co ja viem mensiu maximalku ako so seriovymi pneu. len to citis pri rozjazde ze je to trochu lenivsie. ale rozdiel nieje velky takze si na to zvyknes  rychlo a znova si na to spomenies az ked menis kola za zimne (alebo naopak)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Dobry den,

mam na octavii origo disky 15'' sirka 205. Chcel by som kupit 17'' disky ale neviem jako mi to ovplyvni jazdu auta a tak sa chcem popytat jake mate vy skusenosti. Co si myslim ja, tak by som mal viac pocitit nerovnost ciest, a troska lepsie sedenie auta na vozovke vdaka sirsim guma (ak budu sirsie :)). Dalej sa chcem spytat ze naco sa kolesa zapisuju do technicaku? To aby pri havari sa nahradila skoda za ten disk a nie za povodny co je tam zapisany? A este jedna vec ze ci to nevypada az tak hrozne ako kukam na fotkach ze ta zadna kotucova brzda (1.9 TDI 81kW) bude vypadat tak komicky mala.

Daujem za odpovede, S.

taky jsem presel ze serie na 17/225/45 a je to parada, akorat jakmile jsou vyjety koleje tak to jednim prstem neudrzis, ani ho**o, to me ze zacatku docela zaskocilo, jinak- zatáčky?- úúúžasný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ samozrejme koleje jsou sileny na takovych pneu:-)

No jinak trosku zmena nazoru. Co jsem presel na zimni,sla mi spotreba dolu. Kdyz jsem prechazel ze zimnich na letni,nezdalo se mi ze by se to zvedlo,ale ted mi klesa, jezdím delsi trasy pri klidne jizde i za 6,3 L... takze nejaky rozdil mi to udělalo. Ale zase jizdni dojmy jsou naprosto rozdilne. To jak to sedi na tech 17" v zatackach je krasa...ted se to vali jak traktor :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viaceri tu pisu ze ked prešli z 15 na 17 tak sa im spotreba nezmenila to sa mi nechce verit... kamos kupil v maji octu na letnych 17 a teraz ked prezul zimne 15 tak hned povedal ze je rozdiel v spotrebe a v pohodli jazdy ze vraj tie 17 ho vytriasli jedna radost a uvazuje o ich predaji... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den,

mam na octavii origo disky 15'' sirka 205. Chcel by som kupit 17'' disky ale neviem jako mi to ovplyvni jazdu auta a tak sa chcem popytat jake mate vy skusenosti. Co si myslim ja, tak by som mal viac pocitit nerovnost ciest, a troska lepsie sedenie auta na vozovke vdaka sirsim guma (ak budu sirsie :)). Dalej sa chcem spytat ze naco sa kolesa zapisuju do technicaku? To aby pri havari sa nahradila skoda za ten disk a nie za povodny co je tam zapisany? A este jedna vec ze ci to nevypada az tak hrozne ako kukam na fotkach ze ta zadna kotucova brzda (1.9 TDI 81kW) bude vypadat tak komicky mala.

Daujem za odpovede, S.

Zdravim, co sa tyka zmeny z 15'' na 17'' tak vrelo odporucam.Opticky aj kvalitativne je to velka zmena.Nerovnosti samozrejme budes citit viac, ale nie je to az take ze by si prisiel o zuby :) a pocit pri prejazde zakrut ti to v plnom rozsahu vykompenzuje.Mam skusenost, ze ak nehustis na 2.5 ,ale staci ti aj 2.3 tak je to vcelku v pohode.Co sa tyka spotreby tak mne sa zvysila zhruba o liter, ale to je maximum ( mam 225/45 ).Ale aj tak by som nemenil.A zapis do technicaku, neviem s urcitostou, ale vraj sa to moze posudzovat ako zmena technickeho stavu a v tom pripade to moze byt pre teba v poistovni problem a tak isto s tym policajti robia problemy.Kamarat tak dostal 1000 sk pokutu ze to nemal zapisane a este mu tvrdili ze takyto rozmer mu urcite nikto nezapise :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Chlapi napište mi ještě když už přezouváte s 15 na 17 jestli mi bude sedet na Octavii I R17/7,5palce? pry to neni schvaleny rozmer. schvaleny je R17/8 , ale stejne to v technicaku mit nebudu (ty kola) zapsané tak jestli je to fuk.

Ponevadz 7,5 jsou levnejsi nez 8palcu.

Jeste s ET jestli nebude problem kdyz tam bude ET 32 nebo 35.

Diky vsem :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...