Přejít na obsah

parkovat v zimě venku či vevnitř?


Aischylos

Doporučené příspěvky

Cetl jsem vcelku pekny clanek ohledne parkovani v zime v garazi nebo venku. Nejlepsi hodnoceni bylo parkovani v nevytapene garazi, kde nejsou moc velke vykyvy teplot. Vytapena garaz ma samozrejmne radu komfortnich vyhod (sam tak parkuju), ale prijezd zasoleneho auta ze zimy do tepla neni dobry. Pusobenim tepla dochazi ke kondenzaci, roseni a tm padem k zacatku koroze. Stani venku s prosolenym autem je podle me mensi zlo, nez v garazi.

Osobne tyto situace resim takto: Prijedu domu na dvur pred garaz, auto zespodu oklepu jemne smetackem od nalepeneho snehu a spodek a podbehy ostrikam hadicou. Pak zajedu do garaze. V garazi je pak min vody nez, kdyz auto jen oklepu a zajedu tam. Podlahu jsem natrel Izobanem, takze se pripadna voda nevpiji do betonu, ale da se pekne metlou vymest.

Zacal jsem dost vazne uvazovat o vapce z duvodu uspory vody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 let garáž nevytápěná s jakýmsi prouděním vzduchu a bez problému, nejsou to Dacie ani 120tky panebože, už se proberte! :)
Tak to sice není Dacie ani 120tka, ale já už mám měněné zadní dveře po 6 letech :p . A to parkuju v nevytápěné garáži. Pořád je to škodovka. :smich:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mam jednuduchy, jelikoz mam vyhrivanou garaz plnou bordelu (kolecko, naradi, filtrace atd.) tak budu muset parkovat tuto zimu venku na zahrade pred garazi. Stejne si myslim ze je lepsi pres zimu parkovat venku a ze rano musim skrabat, popripade odstranit snih to mi nevadi (aspon se zbudim a nespim za volantem). Asi nejlepsi by byla pergola...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...