Přejít na obsah

Podsvícení budíků


Fan!s

Doporučené příspěvky

jak se tu ptal nekdo na to podsviceni Climatroniku - je tam:

6x "velka bocni" SMD LED (lze nahradit libovolnou jinou SMD LED pajenou na bok, nebo ubrousenou 3mm LED

1x "velka" SMD LED pod kazdym tlacitkem (1x cervena, 1x modra, zbytek zelene) - spocitejte si tlacitka :) POZOR - modrou i cervenou nahradte novejma, ja daval dve modre vedle sebe(paralelne) - ty puvodni skoro nesviti...

--------------------

ovladani podsviceni:

podle meho pozorovani jsou LED v tlacitkach a "hloupych" ovladacich napojene primo na napetove rizenej vystup z "potenciometru" (asi tam bude nejakej rizenej zdroj napeti, musim to promerit) a Climatronik a budiky - kde je jiz LEDek hafo si je ridej vlastni elektronikou (a napeti z "potenciometru" berou jen jako ovladaci. Po predelani meho podsviceni na bilo-oranzove se mi taky zda ze to sviti trochu zbytecne moc, premerim to a pripadne zkusim snizit minimalni uroven napeti z "potenciometru".

Mohl by mi, prosim, nekdo napsat jak pripojujete budiky pri zkouskach podsviceni na stole? Predpokladam ze staci napajeni budiku a ridici napeti pro podsvit - ale na ktere piny? Za obrazek se sipkama bych byl moc vdecnej, jinak budu muset dlouho hledat na tistaku spravne cesticky :)) Dekuju!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak se tu ptal nekdo na to podsviceni Climatroniku - je tam:

6x "velka bocni" SMD LED (lze nahradit libovolnou jinou SMD LED pajenou na bok, nebo ubrousenou 3mm LED

1x "velka" SMD LED pod kazdym tlacitkem (1x cervena, 1x modra, zbytek zelene) - spocitejte si tlacitka :) POZOR - modrou i cervenou nahradte novejma, ja daval dve modre vedle sebe(paralelne) - ty puvodni skoro nesviti...

--------------------

ovladani podsviceni:

podle meho pozorovani jsou LED v tlacitkach a "hloupych" ovladacich napojene primo na napetove rizenej vystup z "potenciometru" (asi tam bude nejakej rizenej zdroj napeti, musim to promerit) a Climatronik a budiky - kde je jiz LEDek hafo si je ridej vlastni elektronikou (a napeti z "potenciometru" berou jen jako ovladaci. Po predelani meho podsviceni na bilo-oranzove se mi taky zda ze to sviti trochu zbytecne moc, premerim to a pripadne zkusim snizit minimalni uroven napeti z "potenciometru".

Mohl by mi, prosim, nekdo napsat jak pripojujete budiky pri zkouskach podsviceni na stole? Predpokladam ze staci napajeni budiku a ridici napeti pro podsvit - ale na ktere piny? Za obrazek se sipkama bych byl moc vdecnej, jinak budu muset dlouho hledat na tistaku spravne cesticky :)) Dekuju!

ahoj tak jestli tohole vyresis moc bych byl vdecny kdyby jsi rekl co musim zmenit mam ted na bilo a rad bych to taky aby fungovalo na ten potenciometr nevadi mi to sice moc ale rad bych aby se to pri stazeni vyrazne ztlumilo ... jinak na ten tvuj dotaz se zkus zeptat tady 608230303 ten to urcite vi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Jan155 - to nebylo pro mě, to chtěl zákazník, ale dělal jsem to u Octavia II poprvé, tak jsem to chtěl ukázat (: Jinak ta modrá někomu vyhovuje a někomu leze na nervy, hlavně, že to vyhovuje tomu, kdo to tak chce(:

treop - technický řešení je vyměnit všechny LEDky, je to práce na 4 až 8 hodin. Cena pro členy Škodahome je 4500,. za komplet auto, 1300,- za samotný budíky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

panove....nechci se tady do toho motat,ale kdo to bude ubyrat intenzitu odporem a tim padem napetim,tak se vam taky zmeni barva,tz.:s bile se stane oskliva zluta.modra pujde trochu do zelena...atd,jestli je to stejny i u octavie 100 pro nevim ale muj nazor je ze ano,ten potenciometr co mate na palubovce nemeni napeti ale je tam picko ktery upravuje impulzy,to znamena ze v podstate cely podsvit interieru vam takzvane blika,okem to nepoznate ale cim rychlejsi impulz tim vetsi svitivost a samozdrejme opacne,jen pro info by jste pak nebyli prekvapeni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panove....nechci se tady do toho motat,ale kdo to bude ubyrat intenzitu odporem a tim padem napetim,tak se vam taky zmeni barva,tz.:s bile se stane oskliva zluta.modra pujde trochu do zelena...atd,jestli je to stejny i u octavie 100 pro nevim ale muj nazor je ze ano,ten potenciometr co mate na palubovce nemeni napeti ale je tam picko ktery upravuje impulzy,to znamena ze v podstate cely podsvit interieru vam takzvane blika,okem to nepoznate ale cim rychlejsi impulz tim vetsi svitivost a samozdrejme opacne,jen pro info by jste pak nebyli prekvapeni :)

jo, je to rizeny PWM modulaci. Ale originalni elektronika umi jen asi 30-95%, chce to neco co bude umet do nuly.

Nicmene nikdy jsem nezazil, ze by LEDka menila barvu v zavislosti na napeti, na to jsi prisel kde? :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, je to rizeny PWM modulaci. Ale originalni elektronika umi jen asi 30-95%, chce to neco co bude umet do nuly.

Nicmene nikdy jsem nezazil, ze by LEDka menila barvu v zavislosti na napeti, na to jsi prisel kde? :)))

Myslel jsem si to :) promin spatne jsem se vyjadril,samotna dioda samozdrejme bude porad svitit stejne,ale to co bude pred ni to bude uz ovlivnovat,nevim jak to rict,proste mel jsem to tahle u mondea a ta folie nebo proste to co ta dioda prosvituje (budik)tak uz to bude mit vliv na tu diodu.no myslim si ze neni nic sloziteho to picko prehrat,nebo se mylim?jestli je to hned u kolecka v tom tistaku a je to podobne jak u mondea kde jsem to delal a fungovalo to,ale nechci kecat!u octavie jsem to nemel ani rozdelany....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u oktavky je nejakej zakaznickej svab primo pro PWM, nic programovatelnyho. A plasty ve tlacitkach a ovladacich jsou nastesti bile, takze i na nejnizsi intenzitu je podsviceni hezky bile.

Typ svaba a popis je tady v nejakym hodne podobnym vlakne, uz jsme to probirali. Ja to chci cele ridit prave mikroprocessorem, ale neni zatim cas si s tim hrat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi...tak mám hotovo...všechno svítí,jsem šťastný :)

post-37211-1265376372_thumb.jpg post-37211-1265376384_thumb.jpg post-37211-1265376399_thumb.jpg post-37211-1265376408_thumb.jpg

Večerní fotky dám...večer ;)

Ahoj, koukal jsem, že jsi měnil komplet celý podsvícení palubky za bílou. Neni to nepříjemný v noci? Chci ho taky nechat předělat na bílou, ale bojim se, aby mi to nevadilo když pojedu v noci, aby to nebylo moc výrazný. Mohl bys mi prosím tě poslat více foto ve tmě, jak to vypadá? Nevadilo by ti to? Vim, že už je to stará záležitost, ale byl bych ti vděčnej. Dík Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

jak se tu ptal nekdo na to podsviceni Climatroniku - je tam:

6x "velka bocni" SMD LED (lze nahradit libovolnou jinou SMD LED pajenou na bok, nebo ubrousenou 3mm LED

1x "velka" SMD LED pod kazdym tlacitkem (1x cervena, 1x modra, zbytek zelene) - spocitejte si tlacitka smile.gif POZOR - modrou i cervenou nahradte novejma, ja daval dve modre vedle sebe(paralelne) - ty puvodni skoro nesviti...

--------------------

ovladani podsviceni:

podle meho pozorovani jsou LED v tlacitkach a "hloupych" ovladacich napojene primo na napetove rizenej vystup z "potenciometru" (asi tam bude nejakej rizenej zdroj napeti, musim to promerit) a Climatronik a budiky - kde je jiz LEDek hafo si je ridej vlastni elektronikou (a napeti z "potenciometru" berou jen jako ovladaci. Po predelani meho podsviceni na bilo-oranzove se mi taky zda ze to sviti trochu zbytecne moc, premerim to a pripadne zkusim snizit minimalni uroven napeti z "potenciometru".

Mohl by mi, prosim, nekdo napsat jak pripojujete budiky pri zkouskach podsviceni na stole? Predpokladam ze staci napajeni budiku a ridici napeti pro podsvit - ale na ktere piny? Za obrazek se sipkama bych byl moc vdecnej, jinak budu muset dlouho hledat na tistaku spravne cesticky smile.gif) Dekuju!

Ahoj,chtěl bych se zeptat jestli už si přišel jak rozsvítit budíky na stole,já teda co sem koukal do DP tak podsvit bude ovládám po CANU jestli se nepletu :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

já bych to za zelenou neměnil, když jsem nad tím však přemýšlel, vize byla jasná: přístrojový štít bílý, ručičky červené. Zbytek interiéru vesměs bílý s občasným červeným doplňkem. Modrá mi přijde zastaralá, ponurá a jak bylo řečeno, unavuje oči ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Nazdar páni, je to fakt pekne urobene. Ale mal by som jeden technický dotaz na niekoho kto sa tým zaoberá, a teda či je možné všetky diody v aute vymeniť za RGB a prepojiť ich k autorádiu aby sa menili zároveň s podsvietením rádia. (rádio je 2DIN Pioneer AVH)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...