Přejít na obsah

Vše kolem koupě Superba


Skolacik

Doporučené příspěvky

No ono je to težky... je to kus od kusu... natrefíš na dobrej a budeš spokojený... natrefíš na špatný kus a bude se to jen sypat... Nemá cenu tady vypisovat konkrétní případy... zadej si ten motor do googlu a vyběhne ti mraky odkazu, kde si můžeš počíst všelijaké zkušenosti. Někdo na ten motor pěje chválu a někdo zase opak. Ja říkam jen to co jsem slyšel. Otec má audi A6 V6 132kw a nevím no... nasypal do toho kotel peněz a že by to byl zrovna bomba motor se říct nedá.. navíc mi ten šestiválec příjde neohrabanej... ale nevím jakej je v superbu.. v tom jsem nikdy nejel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel jsem bawo 330 xd 135 kw a ted mam supa 2.5 tdi 120 kw

Bmw 330xd 135 kw rok vyroby 2001

bmw najeto podle tacho pri koupi 150 000 real pocitam tak 250 000 ja sam jsem s nim najel 80 000 km

problemy:

1x vstrik oprava 8000kc

1 repas turba oprava 12000 kc

1 x cidlo vacky oprava 400 kc

neresis rozvody ma retez

sup 2.5 tdi rok vyroby 2007

najeto pri koupi 94 000 origo ted 108 000

opravy zatim pouze rozvody 15 000kc material cca 2000 prace

motor neni spatnej pokud mu das to co potrebuje tak si myslim ze Te nezklame (myslim vymenu oleju a rozvody kdy se maji delat)

Pokud chces jit do automatu tak bych volil urcite bmw podle me je jejich automat lepsi ale vsechno zalezi na tom kdo a jak se k tomu auto pred tebou choval. Kdyz to mel nejakej magor co tam za celou dobu nevymenil ani olej tak se ti automat vysere a to je pak nemile.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Taky se přídávám. Mám Supa asi 3 měsíce. 2.5 tdi tiptronic a zatím nadšenost, jediný co jsem dělal jsou rozvody a nechal ho chipnout… po chipu se snížila spotřeba min. o litr nafty a taky trhá asfalt… předtím jsem měl Octu 1,9 ale Superb je větší nářez ;)

Editováno: , autor: Flat..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

ahoj chcem sa opýtat chcem si kúpit respektíve sa rozhodujem či kúpit Škoda Superb 2.5 TDI V6 Elegance r.v.: 2002, 2496cm3, 114kW (155PS), P, A5, Diesel, 4 dv., 188000 km, Čierna metalíza je to automat a mojaotazka kto ma také auto alebo mal ake mal sním problemy resp.či je kazíve alebo dopohody a či je nakladá udržba . dakujem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj, nevím zda jsem zprávně v topicu, pokud né, prosím přesuňte mě :-)

Rozhoduji se jaké auto koupit a do oka mi vlezl superb hlavně pro svou karoserii a vnitřní místo.

Moje otázka je jednoduchá, Mám vzít superba I 2.8 V6 nebo 1.8T (klidně i superba 2 1.8 TSI)

Ptám se na motory, poruchy a servis. Chci tam dát LPG kvuli uspoře na sectách, jezdím přibližně 100km denně i víc.

Prosím, nepište mi že LPG ničí motory, ať si vezmu dizla atd.. Ne !! Mám LPG už v druhém autě a spokojenost, ptám se jen jaký motor je dobrý, které auto vydrží více atd...

Hodně mě laká superb II (má 6kvalt což na dalnici využiju hodně).

Díky moc za cenné rady a informace.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dobrý den

Potřeboval bych poradit rozhodujeme se do firmy nakoupit jedno z těchto aut (2.5 TDI 120 kW / 2.8 142 kW) vím že někdo může podotknout že to je jako nebe a dudy jelikož se jedná o benzín a naftu . Potřeboval bych poradit od znalců aut jako jste vy :) ... Co si myslíte že je lepší ohledně poruchovosti , nákladů , skrytých vad , spotřeby atd ... A ještě co si myslíte u obojího o TIPTRU ... Moc děkuji za veškeré vaše rady a informace ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ten motor bude v dobrem stavu a dejme tomu ze ho koupis s 200 tacy nalitanyma tak si myslim ze 200 vpohode natocíš.. ale vse zalezi jak se stim zachazelo... Pokud bylo predtim firemni treba tak pocitej stim ze ten kdo ho nekupoval se nedival jestli je zahraty motor nebo ne a daval tomu plny knedlik za studena atd.. Jak rikam vse zalezi na servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic se neděje.

V tom případě je to jedno. Po koupi udělat komplet servis (oleje, filtry, rozvody a další věci). Auta jsou kromě motoru stejné. 2.8 je lepší na svižnou jízdu.

Jinak je to jedno. Uděláš servis a někdo ti to rozstřelí. I po servisu se může cokoliv podělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech to u manuálu aspoň pak nebudeš nadávat až se posere ;) Neřikam, že je automat špatnej to ne.Ale sem zvyklej na manuál.

Díky uvidím co se za auta vyskytne :) rozhodně to sem pak hodím do sekce :) jinak předpokládám žádnej LONG LIFE Olej a po 15 tácech dát novej :) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj mam 1,9TDi Superba... Superb se dělá v motorizacích 1,9TDi 74/77/85/96kw pak 2.0TDi 103kw 2,5TDi 114/120kw benziny 1,8T 110kw,2.0 85kw, 2,8 142kw

Jojo jak pišeš já svuj prvni olej natom autě mám danej na 10 tisic km a pak ho vyleju a dam tam novej a ten už vymenim po 15 tisicich na zadny longlife nehraju neverim tomu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...