Přejít na obsah

Jak se dostat do auta, když odejde baterie


Kam

Doporučené příspěvky

hrabal som sa na disku a zo stareho fora som nasiel nejake prispevky na tuto temu :

----------------------------

Ja som to riesil tak ze som na zamok centralneho zamykania v kufri napojil dva kabliky, Ktore som potom tahal pod rezervne koleso. K tym kablikom sa viem dostat zo spodu auta kde su zaslepky z gumi cez ktoru sa dostat do nutra kufra a potom staci len 9V baterka a kufor je otvoreny.

Princip je ten ze ak privedies napajanie na zamok kufra tak sa elektromotor zopne a tym sa ti otvori kufor. Je uplne jedno ci to napajanie tam pride z baterie automobilu ked zopne elektronika na podnet dialkoveho ovladaca, alebo to napajanie tam pustis cez pridane kabliky z 9Voltovej baterky. Mas ten isty efekt.

Toto riesenie sluzi prave nato ked mas vybitu baterku, alebo ak sa ti pokazi centralne zamykanie. Pretoze v tychto pripadoch ti auto neposle signal na otvorenie centralneho zamykania. Ale ak privedies externe napajanie z 9 voltovej baterky na kontakty elektromotora centralneho zamykania, tak ti motorcek zopne a potom sa daju piate dvere otvorit.

Ja to mam takto urobene a funguje to.

--------------

Taky jsem to resil. Na jistem miste auta mam skrytou zdirku a kdyz do ni zasunu konektorovou redukci co nosim na klicich nebo v penezence tak do opacnyho konce redukce vrazim akumulator z vysilacky (stejne ten kram musim v ramci sluzebnich povinnosti tahnout vsude s sebou) nebo jiny aku na 12V a napeti se dostane primo na servo centralu ve dverich ridice... Jde to i na akumulator z mobilu ale zapojeni by bylo o neco zlozitejsi (napetovy menic a velky kondenzator pomalu nabijeny na 12V a pak vybity do serva). Kolega to ma, pro cloveka co se kamaradi s letovackou prace na odpoledne... Jedina nevyhoda je, ze to pry scucne baterku z mobilu z 80% na 20% nabiti a pak se to musi v aute po nastartovani nebo roztlaceni dobit...

;););)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Na starý Fabce šla otevřít kapota pomocí zahnutého drátu. Strčil se mezi masku a levý přední světlomet.Drát se zaháknul za lanovod sloužící k otevření kapoty z místa řidiče a vytažením drátu zpět ven se otevřela kapota.U auta s centrálem pak jstačilo připojit a odpojit baterku a současně otevírat kufr z venčí. On se odmekl. Nebo případně vyměnit baterku a otevřít klasicky dálkovým ovládáním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,nevim jestly to nepíšu už pozdě ale fabie jde docela snadno vyháčkovat.Měl jsem problém když mi rozlobednej invalida utrhl kliku u řidiče potom co sem mu obsadil fleka,zámek mam akorát na levo takže sprdele klika.

Sundáse lyšta u okna-...

Zahlej drát do ''U'' jem strčil do prostoru za kliku v druhý třetině dál od záslepky zámku ---cca. 2 minuty šátrání a čudlik už byl na hoře a byl jem ve vnitř.

A poněkud méně drastzičtější než rozbít okno je rozbít zadní levé světlo.

zaním vede bovden na otvírání výka kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,nevim jestly to nepíšu už pozdě ale fabie jde docela snadno vyháčkovat.Měl jsem problém když mi rozlobednej invalida utrhl kliku u řidiče potom co sem mu obsadil fleka,zámek mam akorát na levo takže sprdele klika.

Sundáse lyšta u okna-...

Zahlej drát do ''U'' jem strčil do prostoru za kliku v druhý třetině dál od záslepky zámku ---cca. 2 minuty šátrání a čudlik už byl na hoře a byl jem ve vnitř.

A poněkud méně drastzičtější než rozbít okno je rozbít zadní levé světlo.

zaním vede bovden na otvírání výka kufru.

to zadní světlo je fakt levnější než boční sklo?, to bych fakt nevěřil, montáž je sice jednodušší než sklo ve dveřích...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host V/// RS

a mna zaujima ako sa da dostat do auta ked si zabuchnem kluce ?? a nemam any central ha?? zaujima ma to ?? a okrem toho ze si donesiem nahradny kluc a ze rozbijem okno :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Asi si budete myslet bůhví co,ale co je to ten SAFE systém?

SAFE systém ti zablokuje zámky a neotevřeš dveře ani zevnitř když taháš za kličku, je to součástí origo centrálního zamykání, jestli to auto má poznáš podle blikající diody u čudlíku zámku na dveřích řidiče... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi si budete myslet bůhví co,ale co je to ten SAFE systém?

SAFE systém ti zablokuje zámky a neotevřeš dveře ani zevnitř když taháš za kličku, je to součástí origo centrálního zamykání, jestli to auto má poznáš podle blikající diody u čudlíku zámku na dveřích řidiče... B)

Aha,tak to já mám,dík -_-;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahojte chlopi,

som tu novy a chcem ozivit tento topic po vcerajsej skusenosti.Vhladom k tomu,ze fabia je po oktavke u nas najkradnutejsie auto tak som si dal po constructe,extra imobilizeri zaslepit zamky plus zaliat excenter na mikrospinace centralu na zamke.

Z nevysvetlitelnych pricin sa mi hryzlo DO na mojom komfort systeme.Skusal som vymenit bat v DO,dalsi ovladac (myslel som,ze sa pre nejake rusenie z ramp z vysielacov rozsynchronizoval kod).

Nakoniec som obetoval 1500 kaciek a rozbil okno a otocil klucom v spinacke a safe mod sa odblokoval a bol som dnu.Oba DO okamzite fungovali.Mam aj skyte otvaranie kapoty,ale to mi bolo naprd,kedze bat bola OK a prijmac komfortky dlabal na kod z DO.Pamat zavad cez VAG prazdna.Vhladom k tomu ze moja fabca je z roku 2000,tak mam asi komfortku prvej generacie,ktora ma mozno detske choroby.

Chcem sa spytat ci takyto stav niekto zazil a ako ho riesit.Samozrejma idem dorobit skryte otvaranie zamku 5 dveri, pretoze packu od sedadla som zrusil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

moje zkušenost :

přes noc se mi vybila baterka, že ani centrál nebyl schopnej auto otevřít. Zámky na DO. Buď okýnko, nebo z vlastní zkušenosti cca 10 minut práce. Předek na hever, sundat plast pod motorem a prostrčit ruku za chladičem k zámku kapoty, stačí zatáhnout za lanko směrem dolů a kapota se odcvakne. Malinko více síly je zapotřebí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jestli jeste nekdo sleduje tema tak je postup asi takhle pro celej koncern plus minus. odmontovat dekl pod motorem tak aby sla otevrit kapota a pak odpojit cidlo zpatecky pustit 12v podle barev (hnedy je minus) oziví se auto jako po zapnuti klicku a pak polstarek do okna nafouknout a kusem klacku dratu a pod. stlacit oteviraní okna. tohle je jedna z mala moznosti na jak vyzrat SAFE system.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máte v autě otevírání kufru i z místa řidiče,tak další možnost jak to otevřít je zvednout zadek auta, odchlípnout spodek nárazníku a dírou na kabeláž závěsu to zahnutym drátem za bowden otevřít. Za pár minut jste v autě. Když to otevírání nemá,tak balonek a drát dovnitř auta ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Dobrý den mam fabii rv.2001 je to 2,0 85kw potrebuju poradit vyndal sem přes tedka nedavno baterku a nejde mi tedka otevřít dveře a asi mam roztřištěný zámek a je to sice na dálku ale dálka mi je na prd když tam není baterka že a tak to chci skusit vyhačkovat ale ma to systen safety nebo tak a tak chci poradit jestlí to jde vyhačkovat a jestlí se to nejak nespusí ja vim že tam není baterka ale jestlí tam není nahodou nejaka schovaná a ještě sem přemišlel že by sem nejak roztahnul dveře u řidiře a nejak skusit otevřít kuft za tahadlo ale ja nevím jestlí to nahodou není mechanicky na elektriku nebo jestlí to není na lanko ale pl pls potřebují to hned není to moje auto pls pls a zespoda to nejde potahnout protože to je zadeklovane je to 2,0 tak tam by sem se nedostal :p :p ale pls díky za odověd ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...