Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

prosim Te, ParkAsistent ti odesel najednou KO nebo se postupne objevovaly nejake projevy predem ?

Mam totiz problem se svym ParkAsist ze kdyz je chladnejsi pocasi tak nefunguje (majm OII Elegance 1.9TDI rv 06/2005), kdyz je ted tepleji tak funguje vetsinou jiz normalne, v minulosti pomohlo pokud jsem vytahla znova vlozil pojistku v pojistkach v palubovce, ale dnes uz ani toto vetsinou nepomaha ...

Prosim pokud kdokoli kdo cte toto vlakno umi poradit, poradte ...

dik

Slavek

CZbrandy

Ahoj, mám podobný problém. ParkAsist fungoval normálně, ale začal blbnout. Při zařazení zpátečky pípá vkuse, pak při couvání už nepípne a senzory vůbec nereagují. Budu rád za jakoukoliv radu. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám podobný problém. ParkAsist fungoval normálně, ale začal blbnout. Při zařazení zpátečky pípá vkuse, pak při couvání už nepípne a senzory vůbec nereagují. Budu rád za jakoukoliv radu. Díky

Jestli nemáš taky utopenou jednotku tak zajdi na VAG ať ti proměří senzory. Třeba bude některý vadný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

G - svorkovnice, 12pólová (černá) T12c:

1 - vstup od řídicí jednotky elektroniky sloupku řízení (50)

2 - výstup pro kontrolku varovných světel

3 - výstup pro kontrolku vyhřívání zadního skla (pouze u vozidel s topením)

4 - výstup pro potenciometr osvětlení spínačů a panelu přístrojů (31)

5 - neobsazeno

6 - vstup od spínače vyhřívání zadního skla (pouze u vozidel s topením)

7 - CAN L, komfort

8 - CAN H, komfort

9 - vstup od spínače varovných světel

10 - výstup pro potenciometr osvětlení spínačů a panelu přístrojů (58)

11 - vstup od řídicí jednotky elektroniky sloupku řízení (15)

12 - vstup od potenciometru osvětlení spínačů a panelu přístrojů (58s)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by to nekoho zajimalo tak tady je schma zapojeni, melo by byt Ok.

Edit 7.4.09 po neopravnenem obvineni upravuji prilohu ;)

Caute chlapy.

Mam zadní parkováky od Jestera

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...mp;#entry936644

ty první na fotce.

Qateway jsem koupil s Q na konci, mam Columbuse.

Co je traba ještě za kabeláž nakoupit a i to zapojení z tohoto obrázku mně přijde divné. nesedí mně barvy kabelů ve svazcích.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš...tak co s tím??? Já bych překontroloval PINy a hurá do toho...ty máš už verzi, kde bys měl mít všechno připraveno tak když jsi koupil senzory tak zřejmě víš jak na to....jinak hodně štěstí. :palec2::palec2::palec2:

Pokud máš toto(odkaz níže) tak je to skoro vše co potřebuješ(schází plastové nýty na přichycení repráčků + plastové matky na přichycení PDC jednotky)..

http://dieselpower.cz/forum/userpix/2199_p...ni_face_2_1.jpg

Ps. V případném zájmu o montáž mi napiš sz a můžeš třeba něco udělat sám a pak to u mě "jen dopojit"...

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

na mé O2 (najeto 800km) přestal fungovat parkovací asistent. Po jízdě cca 80km a zajíždění do garáže na rádiu naskočil nápis - Systém mimo provoz- . Od té doby rádio nereaguje na zařazení zpátečky. pouze pod přístrojovkou něco slabě pípá a bliká kontrolka v tlačítku. Nevíte jest-li se tato závada dá řešit doma nebo musím do servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jasně a co řešíš nedokážou Ti vyměnit jeden senzor?? Tak ať si k tomu vezmou plánky ze SUPa2....

Zapojení senzoru:

PIN1 = +

PIN2 = signál

PIN3 = kostra

Všechny PINy 1 končí na PINu 11 v černém konektoru u jednotky

Všechny PINy 3 končí na PINu 8 v černém konektoru u jednotky

Ukončení signálů:

levý zadní:

PIN 2 končí na PINu 5 v černém konektoru u jednotky

levý zadní středový:

PIN 2 končí na PINu 3 v černém konektoru u jednotky

pravý zadní:

PIN 2 končí na PINu 4 v černém konektoru u jednotky

pravý zadní středový:

PIN 2 končí na PINu 2 v černém konektoru u jednotky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem, prosim o radu!!! KOupil jsem origo zadni parkovaci senzory a mam k nemu ridici jednotku 1Z0 919 475

Mam Octavii II Facelift a v autorizovanem servise mi tvrdi, ze nejde pro toto auto nakodovat... Je to pravda? Mam spatnou pripadne mate nejaky navod??? DIky

Schema stareho a noveho zapojeni je na tehle strance nahore... v skodaservisu jsou blbci kdyz to neumeji zapojit... (ostatne me to ani neprekvapuje, proto uz do skodaservisu nejezdim)

Prikladam i foto stare verze parkovaku pro OII (ktery sem driv taky mel k prodeji) kde ma jednotka samodrejme i jine oznaceni..

post-1286-1240593846_thumb.jpg

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli to bude dělat všem, je to běžné, nebo ne.. já to půjdu reklamovat k prodejci..

Senzory byly dodělávané a samo lakované tedy zvlášť.. (za celkem patřičnou sumu..).

U druhého čidla se mi na půlce sloupla barva.. a je vidět černý plast. Dovezu jím to na reklamaci. Udělalo to taky někomu? U vozidla z výroby o tom pochybuji..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...