Přejít na obsah

Jaky sportovni podvozek a na kolik vyjde?


Luke288

Doporučené příspěvky

9500,- tlumiče a 3500,- ostatní díly = nové uložení, manžety, dorazy to už je vše originál. od pondělí by mělo být auto v servisu a ve středu snad hotové  :kol-31:

 

Bavil jsem se dneska osobně s jedním klukem a má AP na Civicu a říkal že je maximálně spokojenej, tak uvidíme. Sám jsem zvědav  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak mám najeto na novém AP podvozku 3000km...

Pocity jsou smíšené avšak se toto dalo očekávat.

Nebudu se tu rozepisovat ohledně jízdních vlastností, každý jezdíme jinak a každý bude mít jiný názor, takže jen stručně.

Klady:

- auto lépe sedí v zatáčkách a lépe drží směr, nenaklání se a dá se jezdit rychleji v zatáčkách

- nižší odpor vzduchu, klesla mi spotřeba cca o 0,4l/100km

- vzhled, auto je pěkně přisedlé k zemi

Zápory:

- auto je tvrdší, pocitově ještě o něco více jak originál RS (stále ale ještě v únosné míře myslím)

- v noci mě oslňují už i ty nejmenší auta, která mi dříve vůbec nevadila (vyřešeno nastavením sedačky do max.horní polohy, což ale ve městě trochu ztěžuje výhled na horní semafory)

- nízká světlá výška - horší prostup terénem, resp. už jsem škrtl i na retardérech ve městě, na výjezd na obrubník rovnou zapomeňte (dobrá zpráva je ta, že i při plně naloženým autě už to níž nejde)

Shrnutí:

osobně jsem věděl do čeho jdu, svezl jsem se v RSce a je to hodně podobné, trochu tvrdší, ale dá se to. V porovnání s origo klasickým podvozkem je to motokára, takže kdo je zvyklý na komfort a nechce se ho vzdát tak na tohle zapomeňte a dejte originál. Ten kdo říká, že se v tom nedá vozit rodina, tak to taky není pravda, jela se mnou celá rodinka, plné auto vč. narvaného kufru a prostě to jde, jen se musí dávat pozor na přejezdech a na díry a když se pozor nedá, no tak to prostě drbne a jede se dál, zase takový problém to není a na silnicích 1.třídy je to naprosto OK.

Tento podvozek vzhledem k ceně je hodně zajímavý a dle člověka, co má podvozek od KW je to velice dobré a vlastnostmi skoro shodné, takže určitě případně neuděláte krok někam špatným směrem, záleží tedy pouze na tom, kde jezdíte, na co auto potřebujete a jestli jste ochotni snížit komfort na úkor vzhledu a funkčnosti při ostřejší jízdě...

Pokud bych se rozhodoval u dalšího auta, asi bych už toto znovu nepodstoupil a to z důvodu následujícího:

1. už jsem párkrát potřeboval zaparkovat na horším místě a prostě jsem musel hledat dlouho kam zajedu

2. naše silnice 2.tříd a dálnice nejsou na tyhle podvozky stavěné a vzhledem k tomu, že začnu jezdit s dětmi na výlety a případně dovolené, bude to chtít větší komfort

Snad to jsou cenné rady a pomůže to někomu se rozhodnout :kol-47:

Kdyby někdo chtěl něco konkrétního, ptejte se, zkusím odpovědět :kol-28:

Tak už mi přišla první SZ a myslím,že bude dobré zde ještě tuto informaci uvést:

NE,NEHODLÁM SE PODVOZKU ZBAVOVAT, AČ JSEM ZDE UVEDL, ŽE BYCH PŘÍŠTĚ NEJSPÍŠ UŽ SPORTOVNÍ PODVOZEK NEDÁVAL,TAK JSEM S NÍM NAPROSTO SPOKOJENÝ A MOHU HO OPRAVDU DOPORUČIT VŠEM, KTEŘÍ JSOU ROZHODNUTI NA SPORTOVNÍ PODVOZEK PŘEJÍT [emoji6]

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo tak pro parádu musí člověk něco obětovat. To rychlejší projíždění v zatáčkách je pro sportovce, já to nijak nepociťuji, jezdím stejně jako jsem jezdil. Retardéry u mě nejsou problém. Tvrdé to je kurefsky, to uznávám. Oslňování autama ve větší míře nepozoruji, spíš obráceně :D Ačkoliv to mám nízko, oslňuji já je :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim octávkáři,

mel bych dotaz, chci su koupit pevne snizeny podvozek na moji II RS, ale rozmyslim se jestli -20/-20 nebo -30/-30. Nemate nekdo fotku RS s timto snizenim abych vedel pro co se rozhodnout? Predem dik :)

Editováno: , autor: Amimous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok mrknu doma, ted jsem na mobilu. Ja tam mam ted stavenej a kola mam zaroven s blatnikem, mozna ze i nejakej mm pod a je to sileny. Bohuzel jsem to tak koupil od herr mana z NDR, kde na takovy snizeni maji silnice. Jenze v mem okoli je to tak na SUV a uz jsen maskou oliznul i mistni zeleznicni prejezd, takze takhle bych si auta moc dlouho neuzil. Nejsem tuner, takze mi to staci fakt jen o tu šošeň níž jak original, abych s tim mohl jezdit i po silnicich 2. třídy a nemusel se rosit nad kazdou nerovnosti :D.

Kazdopadne v pondeli povalim do servisu poresit kterou znacku a hned ukazu jak to vypada, at maji predstavu i ostatni o kolik to je dole

Editováno: , autor: Amimous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ten stavěcí zvedni,dělají se většinou -20 až -50 tak to zvedni a máš to... Případně doporučuji to co mám já (až se podíváš na můj topic) informace o dojmech máš cca 6 odpovědí zpátky foto potom u mě

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja zapomel zmínit, ze mi jeden z tlumicu (predni) vytekl a v servisu mi borec rekl, ze se vyrabi jen 2 typy stavitelnych na moje auto a levnejsi varianta stoji 25k komplet, coz se mi nechce davat. Proto jsem si rekl, ze tam dam pevne snizene jen mirně, protoze mam auto na normalni jezdeni a nemam potrebu podvozek motat. pujdu asi do Weitecu GT racing -20/-20

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel bych strach koupit stavitko za 10 na cele auto, prece jen jezdim denne po ne zrovna nove silnici 20 km do prace a zpet. Nerad bych za rok resil stejny problem.. asi pujdu do toho pevne snizeneho weitecu za 15 tycek a budu se modlit v dlouhou zivotnost.. Pro predstavu, mam to v takovem stavu a je to na me nizky kvuli cestam v tomto okrese, nemluve o tom, ze vzdy navalim predni spojler na obrubnik na parkovisti  :D, stacilo by mi tak 10-15mm nahoru a jsem spokojen.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t34.0-12/11857759_873417119408870_560627903_n.jpg?oh=aa696b21e5d25a54caa86024d0090e0b&oe=55ECC7CA

Editováno: , autor: Amimous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...