Přejít na obsah

Vytahování oken Octavia I


lukynodc

Doporučené příspěvky

Zdaravim, mám O I, (viz. podpis), u které mám problém s automatickým vytahováním oken, stává se to jen někdy, diagnostika nic neodhalila. K problému: někdy při volby druhého stupně vytažení okna u řidiče mi toto vyjede do 3/4 a opětovně sjede dolů, kdy zůstane viset (koukat) sklo cca 3 cm nad rámem dveří, po tomto již nejde automatické vytažení vůbec, musím držet ovaldač okna v poloze vytahování abych okno vytáhl. Nevim kdy se závada odstraní, ale někdy to funguje po opětovném startu a někdy zase ne a někdy to funguje pořád, a někdy to blbne často, prosě nevím kde se to bere.

Akční členy na diagnostice nic. Řešil jsem to výměnou ovladače ve dveřích, také nic, výměna celé stahovačky o ničem, pač jsem sehnal a později zjistil že se jedná o jiný rok, páč jednotka nekomunikovala s ostatními okny. Takže tak k mému problému. Ví někdo něco víc? Je možné, že výměnou jiné stahovačky ze stejného roku se to vyřeší, ale doposud jsem jí nesehnal, tak nevím. Díky za rady

P.S. Podobné téma jsem nenašel, pouze u O II, ale tam je jiný problém.

Jo ještě jsem si vzpoměl, že, (co si myslím, tak se to projevuje po výměně jiné stahovačky) mi po startu nejde automatika nahoru u obou předních oken a nevim po kolika km, či času to zase funguje. Takže tak a děkuji za + i -. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nieco podobne si mohol najst aj v OI. ;)

Podla vsetkeho Ti ide niekde tazko stahovacka (niekde zadiera mechanicky). Pri automatike je tam "ochrana ludi", ze sa okno pootvori a musis ho "naucit" krajnu polohu ovladacom drzanym az do uplneho zavretia okna.

Cize nie je problem s RJ, ale s mechanikou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4Olisoft

Ježiš Ty jsi rychlej... :palec2:

No to jsem neuvedl, taky jsem o tom uvažoval, neb to někdy zaskřípe při vytahování, tak jsem myslel, že je tam pnutí tudíž ochrana skřípnutí, ale proč to potom nejde opět vytáhnou na tu automatiku a proč se tam střídá ta porucha jen někdy a + spolujezdec, no nevim.

jinak jsem hledal pouze v závadách pokud je podobné téma v CELÉ sekci O I, omlouvám se a žádám adminy o přesunutí vymazání atd., prostě napravení mé lidské blbosti.....

Díkec

Editováno: , autor: lukynodc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic sa nedeje, ono taketo veci boli preberane v par prispevkoch.

Preco to zablokuje automatiku? "It's not a bug, it's a feature." Cize to nie je chyba, to je vlastnost... Potom ho kompletne zavri a on si zapamata, ze uz tam nie je prekazka.

Ked Ti drhne jedna, asi bude "chytena" aj druha stahovacka, pripadna dojde k takemu poklesu napatia, ze to vyhodnoti ako prekazku aj na druhej strane.

Skus ich skontrolovat/premazat, malo by sa to zlepsit. Ak by boli uplne nanic obe stahovacky, na vymenu staci ta mechanicka cast, "motorceky" s elektronikou pouzi tie, co mas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oukej, ale mno nevim, pokaždý to zavřu, jak říkáž, že si to zapamatuje, že tam není překážka, no uvidim až se oteplí povyzkouším Tvé nápady, možná i to napětí by to mohlo být, mám Octuli co se týče elektriky nějakou zakletou...

Tak dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj měl jsem stejný problém zničeho nic nešla automatika dovření oken, po naučení klíčkem v horní poloze opět nějaký čas fungovala,rozebral jsem všechny dveře a promazal bowdeny, kladky a vodící lišty po kterých jezdí okna a od té doby (téměř rok) bez problémů.(jak bylo v předchozím příspěvku, okna šla ztuha a ŘJ to vyhodnotila jako překážku a vypnula automatiku, hlavně bowdeny byly úplně suché) Octavia 1,6/2003

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že se mi stahovačka okna zastavila cca u prostřed při zavírání okna jsem měl taky.a za nedlouho mi při sjetí okna až dolů už nešla nahoru.po vymontování stahovačky jsem zjistil že se lanka v místě navíjení tj u motorku zacuchala.koupil jsem stahovačku novou bez motorku.banální výměna,a cenově taky s poštou za použitou stahovačku 500kč.a je to ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdaravim, mám O I, (viz. podpis), u které mám problém s automatickým vytahováním oken, stává se to jen někdy, diagnostika nic neodhalila. K problému: někdy při volby druhého stupně vytažení okna u řidiče mi toto vyjede do 3/4 a opětovně sjede dolů, kdy zůstane viset (koukat) sklo cca 3 cm nad rámem dveří, po tomto již nejde automatické vytažení vůbec, musím držet ovaldač okna v poloze vytahování abych okno vytáhl. Nevim kdy se závada odstraní, ale někdy to funguje po opětovném startu a někdy zase ne a někdy to funguje pořád, a někdy to blbne často, prosě nevím kde se to bere.

Akční členy na diagnostice nic. Řešil jsem to výměnou ovladače ve dveřích, také nic, výměna celé stahovačky o ničem, pač jsem sehnal a později zjistil že se jedná o jiný rok, páč jednotka nekomunikovala s ostatními okny. Takže tak k mému problému. Ví někdo něco víc? Je možné, že výměnou jiné stahovačky ze stejného roku se to vyřeší, ale doposud jsem jí nesehnal, tak nevím. Díky za rady

P.S. Podobné téma jsem nenašel, pouze u O II, ale tam je jiný problém.

Jo ještě jsem si vzpoměl, že, (co si myslím, tak se to projevuje po výměně jiné stahovačky) mi po startu nejde automatika nahoru u obou předních oken a nevim po kolika km, či času to zase funguje. Takže tak a děkuji za + i -. :kol-32:

Ahoj já měl ten stejný problém. Okno které jsem chtěl zavřít tak vyjelo nahoru a hned sjelo cca 6 cm dolů problém byj v husím krku nezi skleletem a dveřmi kde byl přerušený drát respektive se dotýkalo pár vlaásků.Vyměnil jsem drát a vše ok:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...