Přejít na obsah

Mlhovky a denní svícení


luke.bean

Doporučené příspěvky

precital som si cele toto tema a teraz som ja na pochybach, kadekto sa tu ohana zakonom a obhajuje hmlovky,...

Neviem ako je to v CR ale podla toho co som tu cital tak som to pochopil tak ze stretavacie a denne svetla su dve rozdielne veci??? Ja mam na Octe origo modul na denne svietenie, a ten mi (ci chcem alebo nie a bez ohladu na polohu spinaca svetiel) po nastartovani motora automaticky rozsvieti bezne stretavacie svetla (klasika ako keby som ich zapol vypinacom do druhej polohy). Podsvietenie budikov a znacky mi nesvieti ale predne a zadne svetla ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

precital som si cele toto tema a teraz som ja na pochybach, kadekto sa tu ohana zakonom a obhajuje hmlovky,...

Neviem ako je to v CR ale podla toho co som tu cital tak som to pochopil tak ze stretavacie a denne svetla su dve rozdielne veci??? Ja mam na Octe origo modul na denne svietenie, a ten mi (ci chcem alebo nie a bez ohladu na polohu spinaca svetiel) po nastartovani motora automaticky rozsvieti bezne stretavacie svetla (klasika ako keby som ich zapol vypinacom do druhej polohy). Podsvietenie budikov a znacky mi nesvieti ale predne a zadne svetla ano.

Ja to mam tiez a svietia mi komplet svetla vonku a aj SPZ. Tebe SPZ nesviet? Mam to zapojene dle navodu.... Samozrejme palubne pristroje nesvietia, iba kontrolka stretavacich svetiel...

Dolezite je co hovori zakon, zakon, zakon a zakon a potom este raz zakon a zakon a zakon. Mna uz prestalo bavit platit stale pokuty a tak som tam hodil relatko aby som nezabudol rozsvietit, hoci uz to robim automaticky, ale urcite by som raz zabudol zapnut a za tu pokutu by som si potom mohol kupit aj 3 relatka... len uz by mi boli na prd. :):)kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem na skok doma u svyho PC a nemuzu to najit, ale vim na 100% ze sem to videl zapojeny v DP s mlhovkama :-( ale kdyz tak nad tim premejslim, nejsem si jistej jesi to nahodou nebylo v DP pro Superba :-( Kazdopadne myslim ze se to psalo v tematu, kde bylo popsany jak ty mlhovky zapojit jako denni svetla. Jen tak mimochodem jak sem procital DP a schemata, jakej je rozdil v zapojeni světel pro denní provoz pro xenony a bez xenonu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prdlacky, na blinkry to ma byt pripojeny, nasel jsem to v DP pro Audi, coz je vlastne Skodovka.

Tak je to spravne a tak to my byt.

Protoze ja to tak mam a nicemu to nevadi, a ani na STK nic nerikali a taky kamarad ze servisu Skoda rikal, ze je to ok, ani policajtum to nevadi.

Jo a kdyz je to na blinkry, tak se taky setri, je to jenom 4x 21W, taky dejte pozor, at ty blinkry sviti i vzadu, taky ze jsou oranzovy, si myslim je to lip videt, ale radsi tam dam jeste modry zarovky, bude to tak lepsi, kamos to na OII uz takhle ma z vyroby, holt Audi.

Jo a kdyby ty svetla blikala, jako ze jedu a mam (modry) varovky, tak to bude setrit jeste vic, si myslim. Taky tam muzete dat odpor, hodnotu ted nevim, ale prodavac s odporama mi poradi.

Jeste to cely zkusim nakodovat pres VAGCOM, to bych pak nemusel ani nic prepojovat, kamos rikal, ze by to mohlo jit, a prej se mi koukne do VISu.

:doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a když se to přepojí na dálkový světla tak to podle teba tak má být ???

no dálkový asi ne,ty rozhodně oslnujou,ale u těch mlhovek,ty neoslnujou,nebo si toho aspon zatím nikdo nevšiml,jo když někdo svítí světlama a ještě do toho mlhy,což se zdá být u všch řidičů pravidlem,je to jiná hlavně při mokrý vozovce,ale tady jsou ty mlhy dost vysoko,takže dopad světla na silnici je malý a nutno říci že mi to jako mlhovky v mlze opravdu nepomohlo a to asi nikomu,tohle byl od helly prostě krok vedle,nebo to tak bylo účelně právě kvůli těm denním světlům.No ale ještě zajdu tady do škody to prokonzultovat.když to tak mají popsaný v DP tak o tom musí něco vědět,nebo lépe napíšu do Boleslavy at nás tedy rozštípnou a je po dohadech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no dálkový asi ne,ty rozhodně oslnujou,ale u těch mlhovek,ty neoslnujou,nebo si toho aspon zatím nikdo nevšiml,jo když někdo svítí světlama a ještě do toho mlhy,což se zdá být u všch řidičů pravidlem,je to jiná hlavně při mokrý vozovce,ale tady jsou ty mlhy dost vysoko,takže dopad světla na silnici je malý a nutno říci že mi to jako mlhovky v mlze opravdu nepomohlo a to asi nikomu,tohle byl od helly prostě krok vedle,nebo to tak bylo účelně právě kvůli těm denním světlům.No ale ještě zajdu tady do škody to prokonzultovat.když to tak mají popsaný v DP tak o tom musí něco vědět,nebo lépe napíšu do Boleslavy at nás tedy rozštípnou a je po dohadech.

kde je to v DP popsaný ?

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě mlhy v mlze docala svítí dobře. Možná bys sis je měl nechat seřídit.

Jinak mlhy na octávce neoslňují vůbec. Nehorší jsou mlhovky v nárazníku to oslňuje docela dost a poslední dobou se mi zdá že s nima jezdí čím dál tím více lidí normálně i když není mlha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mlhovky u OI nikdy nemohou svítit dobře, je to od Škodovky nepochopitelný konstrukční úlet. Mlhovka je mlhovkou proto, aby nesvítila do mlhy od které se světlo odráží, ale aby pod mlhou osvětlovala vozovku. Teprve potom plní svoji funkci když není umístěna více jak 40 cm od země.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze to vobec este riesite.... Zapojenie podla DP a neviem coho... Zaklad je co hovori zakon, a tak to treba urobit. Precitajte si zakon a tak to spravte. V opacnom pripade mozete byt posexovani prislusnymi organmi... A za tie hmlovky by som sexoval vsetkych.... Je jedno ci to je technicko-konsturkcny ulet.... je to hmlovka a tym to konci.... Pouzivanie hmloviek je upravene prislusnym predpisom....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze to vobec este riesite.... Zapojenie podla DP a neviem coho... Zaklad je co hovori zakon, a tak to treba urobit. Precitajte si zakon a tak to spravte. V opacnom pripade mozete byt posexovani prislusnymi organmi... A za tie hmlovky by som sexoval vsetkych.... Je jedno ci to je technicko-konsturkcny ulet.... je to hmlovka a tym to konci.... Pouzivanie hmloviek je upravene prislusnym predpisom....

Já jsem neobhajoval jejich používání jako denních světel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem neobhajoval jejich používání jako denních světel.

Ja ti verim. Myslel som to vseobecne. Nenarazal som len na teba.... Nalejme si cisteho vina. Budete sa s vajcom na ceste hadat, ci to tak ma byt alebo nie???? Uz to vidim. Ked ho naserete tak vam trtne pokutu 60 eur za to ze nemate nerezove noznicky, alebo gazu po zaruke.... Naco ich srat....??? U nas v meste su uz taky ostraci, ze za kazdu technicku chuj.....inu strhavaju SPZ a beru technicaky. Myslim vazne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...