Přejít na obsah

Modelový rok 2010


bojler

Doporučené příspěvky

Ještě k tomu Praktiku, to auto je úplně k ho..u. To hlavní co by užitkáč měl dnes mít a co většina živnostníků potřebuje od malého nákladního osobáku je, aby auto dokázalo odvézt paletu. Ta se tam sice vejde což oto, daleko větší problém je, jak to tam naložit. Pod nahoru otevíratelné zadní dveře vysokozdvižným paleťákem nenajedete a pak je tady další problém a to nákladová plošina pod hranou kufru, takže s paleťákem se tam člověk nechytá. Kdo tohle vymyslel, ten v životě nic nepřevážel. No a pokud člověk chce vozit nepaletové věci, tak na to mu ve většině případů stačí objemem kufru třeba Octavka Combi. A navíc ještě ta cena za 1,4 v benzínu je to přes 300tis-tak to si každý radši koupí jiné auto od konkurence za nižší peníz. Dneska jsem to zrovna řešil. N atomhle autě není nic dobrého a jestli něco potřebuje předělat, pak je to právě Praktik :076

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vidíš a jsem s praktikama jako s montážníma autama velice spokojenej, nářadí apod se v pohodě vejde, když je potřeba odvézt nějaké díly, tak není problém, krásně přístupné i dveřmi z boku, pro moje montéry ideální vozidlo, příčku tam chci z důvodu jejich bezpečnosti, stály 240.000,- s rádiem, hagusy a bočními lišty, motor stačí základní HTP-čko, na tom motoru se nemá co podělat a má řetěz a hlavně veškerej náklad je mezi nápravama, žádná zatížená prdel jako v Octě nebo Fábce Combíku, za mě spokojenost, až na cenu v současné době, ta by měla být s dph v dnešní době 250.000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v rakousku a nemecku pouzivaji hezky termin stadtlieferwagen. predstava ceskeho cloveka, ze auto odveze paletu cihel? ne. ja sem zatim praktika videl ve sluzbach internetovych provideru, kvetinarstvi, rozvozu jidel a treba malire pokoju, kterej tam nasklada stafle a kyble s barvama.

na palety nabizi koncern caddy a podobny auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A opět je příznivý kurz zlotého, takže bych Octavii opět koupil tam :-)

to: Skeeve79

v nekterem predchozim tematu jsem cetl ze mas objednane auto u polskeho dealera. Po prepocitani ofic. ceniku a predpokladam kurzu cca 6,0,-Kc/PLZ je cena co uvadis hoooodne zajimava. Mohu te pozadat o kontak na

prodejce a vysi slevy kterou jsi ziskal. S kolegou se chystame koupit RS.

Diky

Colin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v rakousku a nemecku pouzivaji hezky termin stadtlieferwagen. predstava ceskeho cloveka, ze auto odveze paletu cihel? ne. ja sem zatim praktika videl ve sluzbach internetovych provideru, kvetinarstvi, rozvozu jidel a treba malire pokoju, kterej tam nasklada stafle a kyble s barvama.

na palety nabizi koncern caddy a podobny auta

A proč by to měla být zrovna paleta cihel? Fašouni nech si kecají co chcou, já to auto chci prodat tady. Můžu ti vyjmenovat tady v okolí dost firem, kteří při pohledu na Praktika řeknou, jo takové auto by se nám hodilo, ale potřebujem někdy sem tam nějakou paletu převézt a nemůžem ztrácet čas překládáním věcí z palety na paletu. Z toho důvodu nechápu cenovou politiku u tohoto vozu, protože je prostě drahý na to co nabízí. Jo a Caddy stojí s 1,4 v benzínu 396.250 na rozdíl od takového Pažoutu Bipperu (259.100) nebo Partneru(299.900), které mají navíc posuvné boční dveře a to je pro řadu nákupčích taky podstatná věc. Caddy je ale podstatně větší-to uznávám.

Jo taková Škoda Pick-up na kterou si člověk mohl nechat udělat buďto nahoru otevíratelnou nádstavbu, nebo křídlové dveře-to byl panečku systém :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to: Skeeve79

v nekterem predchozim tematu jsem cetl ze mas objednane auto u polskeho dealera. Po prepocitani ofic. ceniku a predpokladam kurzu cca 6,0,-Kc/PLZ je cena co uvadis hoooodne zajimava. Mohu te pozadat o kontak na

prodejce a vysi slevy kterou jsi ziskal. S kolegou se chystame koupit RS.

Diky

Colin

Byl jsem na dovolené, proto jsem neodpověděl, ale pošlu ti SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k Praktiku: v tomto jsou karty v koncernu rozdány...kdo chce paletu, ten si koupí něco od VW...a "vlčí hrad" asi nemá zájem dělat dvojče a českého konkurenta Caddymu...

Takže na auta typu Pic-Up bych zapomněl.

Praktik, ale poslouží v mnoha případech taky dobře. Vezměte třeba "poštovní auta" ;) ...tam bylo dřív dost modrých Pic-Upů, ale potřebuje tam někdo cpát europaletu? nepotřebuje! stejně tak zmiňovené květinářství, malé pekařství, rozvážkové služby, montážní vozidla.....

U nás třeba koupila Praktika a jednoho Roomstera firma která dělá servis výtahů. Odvezou tam všechno(paletu nepotřebují :) ) a v Roomstrovi si můžou vyhazovat a instalovat sedačky podle toho kolik montérů jede na výjezd a kolik toho sebou potřebují vézt ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praktik je bohužel dost "utlačován" cenou. U R proběhlo dvojí zlevnění (40-60 tis.) a přibyly balíčky výbavy (dalších cca 20 tis.), Praktik dostal bohužel jenom 20 tis. dolů a pokud se doplní jenom poloautomatickou klimatizací a dálkovým zamykáním, stojí už o 6 tis. víc než Roomster Style.

Ten má navíc:

boční lišty

standardní přístrojovku

palubní počítač

lakovaná zrcátka a kliky

boční airbagy

projektorová světla

přední mlhovky

různé odkládací schránky

el. zrcátka

el. přední okna

tónovaná skla

radiopřípravu

výškově nastavitelné sedadlo řidiče

Za tohohle stavu asi kupuje Praktika jenom ten, kdo opravdu potřebuje prostor bez seadel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Jarově už mají vystavený MR2010, je to sice verze Classic, ale zkouknul jsem plastový nový volant a kupodivu to celkem jde.

Takže bych si zvyknul na nový volant v nové Ambiente s Rosso Brunello taky, akorát ta barva se bude muset často mýt.

Sice bych bral eleganci, ale tam mě vadí ten středový panel od radia.

Editováno: , autor: Pandora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se podival na FII MR2010 Ambiente a překvapilo mě, že šedý pruh na čelním skle měla taky.

Jinak jsem si všimnul potisku s obrázky na páčce na ovládání stěračů a cyklovače, řekl bych, že je i změna u prostředních výdechů v palubní desce v materiálu kolečka, co uzavírá a otevírá průchod vzduchu, nyní je to takový gumový materiál, nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...