Přejít na obsah

tankovani plne nadrze


havrosh

Doporučené příspěvky

Ahojte,

dneska jsem poprve tankoval (plnou) do O1 combi (1.9TDI/66kw/2003) a podle PP a spotreby bych mel mit prazdno (dojezd 20km) a do nadrze jsem dostal jen 47l i kdyz by nadr mela byt 55l

Kontrolka ukazuje plnou, ale nemel bych tam dostat vic?

Muze to byt nejak zavzdusnene? Kdyz jsem prochazel forum, tak jsem nasel ze by na Fabii mel byt nejaky odvzdusnovaci ventil, je to i na Octavii?

diky m.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nema nahodou pistole odzvdusnovani? Tomu napeneni by to vlastne stejne asi nepomohlo...

Ja jsem zvyklej z benzinove Fabie, ze jsem nasadil pistolu, zaaretoval a pockal az se natakuje... To same jsem udelal i s naftou a i na druhe povytazeni jsem tam dostal jen 48l. Ma smysl tankovat pomaleji, nebo delat prestavky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono je někde asi chyba,ale ta nádrž je jen cca 50L a ne 55 natankuju max 48l nafty a to až po hrdlo s tím že ručička už leží ,takže 48 je ok

to stebou nesouhlasím i v manuálu je psaná nádrž na 55L,a má zkušenost z tankováním na PP dojezd 5km a do nádrže sem dostal 54.8L po hrdlo ale posledních 5L sem tam rval 5 minut ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S několikerým zmáčknutím odvzdušňovacího ventilu po každém vypnutí pistole není problém dostat při tankování do nádrže i přes 58 litrů. Předpokladem je, že je nádrž vyjeta takřka až na nulu - v případě , že je to možné, tankuji cca ca ještě 10 km poté, co displej ukázal nulový dojezd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar.Ideální je tankovat do cvaknutí pistole.Po zmačknutí toho čudlu se vejde dalších cca 10 litrů.Jenže to je místo pro případné roztažení paliva vlivem teploty.Takže přes ten ventil pouze při následném vyjetí nádrže. Jeňo

On je u hrdla nějaký odvzdušňovák?? :sleep: Jsem si nikdy nevšiml.

Tomík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na nádrž jsem měl najeto 830 km ,dojezd už asi posledních 50 km nula a natankováno viditelně až po hrdlo(48l),Octávia MR 03(turbodiesel) nemá nádrž 55 L,možná tak předface,ale moje určitě ne a známého taky . Možná máš nějakej atyp,nebo u vás šiděj pumpaři :palec2:

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na nádrž jsem měl najeto 830 km ,dojezd už asi posledních 50 km nula a natankováno viditelně až po hrdlo(48l),Octávia MR 03(turbodiesel) nemá nádrž 55 L,možná tak předface,ale moje určitě ne a známého taky . Možná máš nějakej atyp,nebo u vás šiděj pumpaři :palec2:

Ja mam 1.9TDI/66/combi/MR03 a v tech informacich je napsano objem/rezerva 55/7. Pod pojmem rezerva jsem si predastavoval rezervu, kdy se zobrazuje hladove oko

Editováno: , autor: havrosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na nádrž jsem měl najeto 830 km ,dojezd už asi posledních 50 km nula a natankováno viditelně až po hrdlo(48l),Octávia MR 03(turbodiesel) nemá nádrž 55 L,možná tak předface,ale moje určitě ne a známého taky . Možná máš nějakej atyp,nebo u vás šiděj pumpaři :palec2:

Preto si nenatankoval viac jak 48l . Lebo si nadrz neodvzdusnil ventilom co je v hrdle nadrze. :)

OC 1 po facelifte ma 55Litrovu nadrz ;) a OC 1 4X4 ma 63Litrou.

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preto si nenatankoval viac jak 48l . Lebo si nadrz neodvzdusnil ventilom co je v hrdle nadrze. :)

OC 1 po facelifte ma 55Litrovu nadrz ;) a OC 1 4X4 ma 63Litrou.

Už jsem to psal prve,odvzdušnuju vždycky a ještě čekám až to dopění :p Mimochodem,jak to dopadlo s tím káblem,už jsi se neozval,takže to asi chodí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar.Ideální je tankovat do cvaknutí pistole.Po zmačknutí toho čudlu se vejde dalších cca 10 litrů.Jenže to je místo pro případné roztažení paliva vlivem teploty.Takže přes ten ventil pouze při následném vyjetí nádrže. Jeňo

Jako že se ti nafta nebo benzín objemově roztáhne o 10 litrů ? To jsi myslel vážně ? :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako že se ti nafta nebo benzín objemově roztáhne o 10 litrů ? To jsi myslel vážně ? :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

Ja myslim, ze nejake pnuti tam bude, takze se k nazoru priklanim, ale 10L se mi taky zda nejak moc :feve:

Skoda, ze se neroztahuje nafta - bylo by 10L zadarmo :)

To by ale asi kazdy tankoval 10L nafty a dalsich 40L napumpoval vzduch :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, vcera som bol tankovat moju Barborku a isiel som na benzinku na rezervu, tj asi 5 km a natankoval som do plna 47 l nafty. Potom som asi za pol hodinku isiel dom a cestou som sa stavil u dalsej a dotankoval este 6 l nafty. Spolu 53 l. Takze to netreba riesit, nafta peni a kym si usadne, tak to trva. Takze ak natankujes 47 l a pistol ti vypne, je to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar.Pánové dělejte jak chcete.Ten čudl tam je na to,aby se nafta dostala až na horu a vypla tankovací pistoli.Při následném zašroubování hrdla se čudl zmáčkne a nafta steče.Nádrž je uzavřena kvůli případnému převrácení.Je odvětrána přes nějaký filtr.Když se do něj dostane nafta tak se ucpe.Takže jestli chcete riskovat ucpání tohoto filtru při roztažení paliva,jízdou do kopce čí prudkém brzdění tak prosím.Toto nemám ze své hlavy,ale bylo mi to zděleno jedním mechanikem ze škody.Zdá se mi to vcelku logické.Nebo že by inženýři z VW udělali někde chybu dali tam nějaký čudl na víc a v návodu o něm neudělali ani čárku... Neni lepší jezdit na pumpu za 200 kč a je klid.Je krize :smich: :smich: :smich:

P.S. Netvrdím že se nafta roztáhne o 10 litrů.Osobní výtah je také dimenzován na 10 násobné přetížení. Že by bezpečnost...

Editováno: , autor: Jeňo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...