Přejít na obsah

Co utáhne HTPčko - rozměr pneu


Milos

Doporučené příspěvky

Já mám teď na léto nové hliníky, vybral jsem si originál 14" co jsou v Eleganci, jiné se mi ani moc nelíbí a menší profil by zbytečně snižoval komfort, širší zase dynamiku. Současná úroveň Fabie v obou oblastech mi dostačuje, ale snižovat nechci nic. A sporťák z ní velká, široká kola stejně neudělají.

skvělá informace, co to řeší :huh:

Ze kdo ma vetsi kola nez 14" tak si zhorsuje komfort a dynamiku a sportak z toho stejne neudela :D

von je nekdo kdo si mysli ze kdyz da nafabii vetsi kola nez 15´´ ze z toho bude sportak? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám teď na léto nové hliníky, vybral jsem si originál 14" co jsou v Eleganci, jiné se mi ani moc nelíbí a menší profil by zbytečně snižoval komfort, širší zase dynamiku. Současná úroveň Fabie v obou oblastech mi dostačuje, ale snižovat nechci nic. A sporťák z ní velká, široká kola stejně neudělají.

skvělá informace, co to řeší :huh:

Ze kdo ma vetsi kola nez 14" tak si zhorsuje komfort a dynamiku a sportak z toho stejne neudela :D

von je nekdo kdo si mysli ze kdyz da nafabii vetsi kola nez 15´´ ze z toho bude sportak? :-)

to mě právě mrdá-tyhle keci, ať dám si třeba folie, kola, snížení(a hned kolik ti to přidalo koní apod.) doprdele kdo si to myslí???!!!! :fakac:

pokud si to někdo myslí tak je magor, a ještě větší je človek co má tyhle keci :fakac:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto má být krásný, mimochodem menší než 15" bych nedal :specool:B) Jasně komb..... jsou pěkný. Viz Vaše auta, jsou super :) Na nějaký keci o pohodlnosti neřešim, ať si to každej udělá jak chce, vozí v tom svůj zadek. B)

Editováno: , autor: MaTit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
:huh: Ahoj!Mam 1,2htp 47kw-mam 165/70 R14 teraz som si kupil elektrony no a planujem si na ne dat 185/60 R14.Cim sirsia guma tym väčši valny odpor a tym padom väčšia spotreba.Cim tensie gumy tym je tvrdsia jazda.No ale vsetko pekne nieco stoji.Ta 185 na 1,2 si myslim ze je tak akurat. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:huh: Ahoj!Mam 1,2htp 47kw-mam 165/70 R14 teraz som si kupil elektrony no a planujem si na ne dat 185/60 R14.Cim sirsia guma tym väčši valny odpor a tym padom väčšia spotreba.Cim tensie gumy tym je tvrdsia jazda.No ale vsetko pekne nieco stoji.Ta 185 na 1,2 si myslim ze je tak akurat. :)

a copak tim chtěl zase basník říci :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat,přemýšlím o 17" kolech a pneu 225/45.Nemusí se na fabce nic upravovat?Hlavně nepište,že to nepojede to vím taky.Mám dva maníky co mě budou tlačit :D:D:D

Taky bych občas potřeboval maníky co by zatlačili, kde si je sehnal? ve škodovce v originálním příslušenství :smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat,přemýšlím o 17" kolech a pneu 225/45.Nemusí se na fabce nic upravovat?Hlavně nepište,že to nepojede to vím taky.Mám dva maníky co mě budou tlačit :D  :D  :D

Taky bych občas potřeboval maníky co by zatlačili, kde si je sehnal? ve škodovce v originálním příslušenství :smich::smich::smich:

já to vyřešil dírou v podlaze pod nohama(přidá to sílu jednoho vola lol ) lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat,přemýšlím o 17" kolech a pneu 225/45.Nemusí se na fabce nic upravovat?Hlavně nepište,že to nepojede to vím taky.Mám dva maníky co mě budou tlačit :D  :D  :D

Taky bych občas potřeboval maníky co by zatlačili, kde si je sehnal? ve škodovce v originálním příslušenství :smich::smich::smich:

já to vyřešil dírou v podlaze pod nohama(přidá to sílu jednoho vola lol ) lol

Díru v podlaze jsem měl ve stodváce :D, ale spíš kvůli dobržďování nohou tzv. "na pekaře" :smich::p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Jinak samozrejme aerodynamika neni jediny jizdni odpor. Ale v pripade maximalky pokud je jedinym rozdilem velikost kola, budou ostatni jizdni odpory podobne (zanedbatelne rozdily) a tak bude prave pokazena aerodynamika tim hlavnim rozdilem proc ta skvela kara s 17' nechce jet tech 160 co jede ta kraksna na 14'. (a taky proc vic zere)

to nemusi platit i pokud bude obvod kola stejny tak stale hraje ulohu jakou mas velikost rafku, cim vetsi rafek tim krome vetsi hmotnosti je tu predevsim fakt ze je hmota soustredena blize obvodu coz znamena celkem raznatni zvetseni momentu setrvacnosti protoze roste se ctvercem vzdalenosti od stredu otaceni

takze ja dosti nesouhlasim ze aerodynamika je tou hlavni pricinou

krom toho malokdo tu ma zvetseny obvod kola oproti serii i pri pouziti jiz extremnejsiho rozmeru 205/40/17 je obvod vetsi pouze cca o 3% coz je prd

viem ze sa neskoro zapajam do diskusie, no rozoberate tu priemer kola a pritom vam uslo ze 205 je voci 165 asi o 40% sirsia, cize laicky sirsia lepsia prilnavost na ceste a lepsie drzi v zakrutach, ale vyssi valivy odpor, cize vyssia spotreba a nizsia maximalka. no kazdy si vyberie co mu viac vyhovuje a co sa mu viac lubi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Jinak samozrejme aerodynamika neni jediny jizdni odpor. Ale v pripade maximalky pokud je jedinym rozdilem velikost kola, budou ostatni jizdni odpory podobne (zanedbatelne rozdily) a tak bude prave pokazena aerodynamika tim hlavnim rozdilem proc ta skvela kara s 17' nechce jet tech 160 co jede ta kraksna na 14'. (a taky proc vic zere)

to nemusi platit i pokud bude obvod kola stejny tak stale hraje ulohu jakou mas velikost rafku, cim vetsi rafek tim krome vetsi hmotnosti je tu predevsim fakt ze je hmota soustredena blize obvodu coz znamena celkem raznatni zvetseni momentu setrvacnosti protoze roste se ctvercem vzdalenosti od stredu otaceni

takze ja dosti nesouhlasim ze aerodynamika je tou hlavni pricinou

krom toho malokdo tu ma zvetseny obvod kola oproti serii i pri pouziti jiz extremnejsiho rozmeru 205/40/17 je obvod vetsi pouze cca o 3% coz je prd

viem ze sa neskoro zapajam do diskusie, no rozoberate tu priemer kola a pritom vam uslo ze 205 je voci 165 asi o 40% sirsia, cize laicky sirsia lepsia prilnavost na ceste a lepsie drzi v zakrutach, ale vyssi valivy odpor, cize vyssia spotreba a nizsia maximalka. no kazdy si vyberie co mu viac vyhovuje a co sa mu viac lubi...

jj a údajně prej taky dřív odejdou u širokejch kol ložiska..., ale nevím jestli to nejni drb lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
drb to neni, zamysli sa nad tym a ma to logiku

to sou furt teorie.., já jezdil na "širokejch" kolech(195, 205, 215)-i sport podvozku- prakticky od ty doby co sem fábku koupil, za 3,5 roku sem najezdil cca120 tis.km a všechno vpohodě!!!, a věřim, že to ještě něco vydrží!!

podobně natom byl amogh

takže vtom prostě nevidim problém ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...