Přejít na obsah

Nefunkční dálkové ovládání originál Octavia I


JirkaOc

Doporučené příspěvky

Ve Škodovce? Nehorázná.

Když uvážím, že pouze jeden dvoutlačítkový vybroušený vystřelovák u nich stojí cca 3.500 Kč.

Zkus se podívat na Aukro, občas se tam objeví originál sada klíčů se zámky (do dveří i spínačky) za rozumný peníz.

Příklad: http://auto.aukro.cz/kompletni-sada-zamku-skoda-octavia-i-6x-zamek-i1892811653.html

Je možno u něj koupit i DO.

Ale bez VAG-u se ani tady neobejdeš.

Ale zajdi za jiným známým, páč ve VAG-u to samozřejmě je!

post-57881-0-36600100-1319450264_thumb.jpost-57881-0-36170200-1319450486_thumb.j

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Wojnar: M

klúče sa podla puzdra nedajú odlíšiť tiež som mal klúč origo dialka 2.tlacitkovy, (komfort 799AH – teda 2,5G s frekvenciou 433 MHz, O1, r.v.1/2001) a na puzdrach klucov bolo napisane 434MHz.

to All:

Čast Prochyho návodu nie je pravda,citujem:

,, Dálkové ovdládání na vystřelovacím klíči Vám pude pouze u aut se třetí generací konfortního systému. U Octavie předfaceliftem musíte použít neorigo výrobky a nebo se spokojit pouze s vysřelovacím klíčem bez dálky“

Na komfortnú jednotku 799AH -2,5G(dávala sa do predfaceliftu aj faceliftu), 433MHz je možné použiť vystrelovací klúč 3-tlacitkový ozn. 1J0959753P – žiaden šunt (elektronika kluca s obalom+vystrelovacia časť = 51 Eur), stačí prehodit čip immo zo stareho kluca, vyfrezovat drazku v klucovej službe 7Eur, sparovať D.o. s komfortkou a je hotovo. Funguje aj odomknutie kufru stredným tlačidlom. Žiadna montáž dodatočnej riadiacej jednotky ako od Rakso sa nevykonáva.

Pokial Vám signál z D.O. slabne tak ako mne (musite odomykat/zamykat skoro pri vodicovom okne, cca 1m), odchadza Vám elektronika v kluci. Niekde tu na fore som videl radu ze na zlepsenie dosahu D.O. je potrebné zvysit intenzitu v skrinke umiestnenej v stredovom tuneli za panelom climatronicu. Týmto nič nedosiahnete je to totiž mikrovlnné čidlo a v nom sa nastavuje iba citlivost cidla na chranenie priestoru vo vozidle a nie ako tu niekto píše zvýšenie dosahu D.O.

Čauky

:smich::smich::palec2:

Moj navod je na PRERABKU OBYCAJNEHO KLUCA NA VYSTRELOVAK. Pisem tam obe frekvencie 433MHZ, 434MHZ :help:

EDIT:

Dá se nějak jednoduše, pohledem, poznat jaká je frekvence DO ?

Třeba tak, že bude platit pravidlo, že pokud je to origo vystřelovák, dvoutlačítkový tak bude mít vždy 434 MHz?

Frekvencia D.O. je napisana priamo na kluci.:)

EDIT2:

Díky byl jsem u známého v servise ten mi napíchlu auto na wag ale nikam kde by mohl nakódovat klíček se nedostal.Uvažuji z bezpečnostních důvodů raději o výměně komplet zámků, nevíte někdo jaká bude cena zámků.Díky

Netreba menit komplet zamky+kluce. Treba to len prekodovat. Povodne kluce.;)

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky, jak potom máme je*at ostatní?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frekvencia D.O. je napisana priamo na kluci.:)

Zvu Tě na pivo.

Při tom mi ukážeš ten nápis.

Podotýkám, že klíč mám přímo od Škodovky.

Asi bych se neptal, kdybych si to mohl přečíst.

Jako, já vím jakou mám frekvenci, ale potřebuji to s jistotou vědět, když budu kupovat nějaký z druhé ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WOJNAR: Frekvencia je NAPISANA na kluci.;)

Mas vystrelovak alebo klasicky kluc???

Klasicky kluc s D.O. ma frekvenciu z boku kluca.

Vystrelovak ma frekvenciu tiez napisanu len kluc treba rozobrat--rozpolit.:)

Novy typ vystrelovaka ma frekvenciu pod planzetou. Urcite nemas taky kluc. Vid foto

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Prochy:

O nic nejde ja jsem jen citoval posledny odsek tveho navodu kde pises:

,,Dálkové ovdládání na vystřelovacím klíči Vám pude pouze u aut se třetí generací konfortního systému. U Octavie předfaceliftem musíte použít neorigo výrobky a nebo se spokojit pouze s vystřelovacím klíčem bez dálky,,

Po precteni tyhle citace bych dospel k nazoru ze bych nemohl mit plne funkcni dalku s vystrelovacim klicem na predfaceliftu. Nebo je tam napsaneho neco jineho? Nic ve zlem

To All:

Na zaklade klice nejde stanovit s urcitosti frekvence aspon u klicu dodavanych v roku 2001: ja mam origo klice s dalkou dvoutlacitkovy na kterych je oznaceni HELLA 434MHz, 00844, 0678 5FA008548, ale pracuji na frekvenci 433MHz s komfortem 799AH

P.S- : uvnitr vajicka taky zadne presne oznaceni frekvence

post-11700-0-34992400-1319485086_thumb.j

post-11700-0-56649000-1319485111_thumb.j

post-11700-0-26846800-1319486137_thumb.j

Editováno: , autor: torpedox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já číst umím. Opakovat to stále dokola nemusíš.

Jen neumím číst to co není napsané.

Mám vystřelovák i obyčejné "vajíčko".

"Vajíčko" jsem dostal k autu, vystřelovák koupil dodatečně ve Škodovce.

Jakou mají frekvenci není napsáno na ani jednom.

Ještě se zeptám: Frekvenci lze přečíst aniž bych klíč(e) rozebíral?

PS:

Asi vím o čem píšeš.

Někde jsem viděl fotky vystřelováku a pod planžetou nějaké nápisy.

Jenže já to mám takhle:

post-57881-0-93678100-1319484735_thumb.j

PS2:

Aha, vidím, že jsi doplnil svůj příspěvek.

Na vajíčku už to vidím, ale je dost používaný, takže chce to pořádně zaostřit.

Ny vystřelováku ten text nemám :feve: .

Ale nevadí, já teda vím, že mám 434 MHz, ale potřebuji to vědět, když se někde naskytne náhodná koupě, třeba použitého vystřelováku.

Tady bych se ještě zeptal:

Komfortku mám 1C0 959 799 A a vystřelovák 1J0 959 753 CT.

Když se mi naskytne příležitost koupit vystřelovák 434 MHz 1J0 959 753 AG, spáruji jej?

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ku*va to je debata.

Jednou ukážeš klíč na kterém je potisk a pak mi řekneš, že ho mám rozebrat. A to taky až se zeptám a dám fotku svého bez potisku. Jinak dokola meleš "Frekvencia je NAPISANA na kluci."

NA klíči je podle mně někde navrchu, kde to vidím aniž bych klíč rozebíral. Jinak je to VEVNITŘ klíče.

Z tebe to leze jak z chlupaté deky.

Ku*va, fotku jsem dal. Proč nevěříš torpedox-ovi?

Klíč je origo od Škodovky.

Rozebírat nic nebudu!

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FREKVENCIA JE NAPISANA NA KLUCI!!!!

WOJNAR+ TORPEDOX.

Neverim TORPEDOXOVI lebo par klucov som uz mal v ruke!!!!!!!!!!!lol

Wojnar ti mas stary typ vystrelovaku. Frekvencia je na OBALE KLUCA TREBA HO ROZOBRAT. foto mas dole

Novy typ kluca ma frekvenciu pod planzetou vid DRUHE moje foto!!!!!!!!!

Pochopil si to WOJNAR+TORPEDOX????

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď už jo, ale taky jsi to mohl napsat hned ;) .

Teď ještě zopáknu jednou můj dotaz:

Komfortku mám 1C0 959 799 A a vystřelovák 1J0 959 753 CT.

Když se mi naskytne příležitost koupit vystřelovák 434 MHz 1J0 959 753 AG, spáruji jej?

Nebo musím hledat jen a pouze CT?

Zapomeň na immo a planžetu. Jde mi pouze o DO.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O.K. pochopil, neryju jen si davam dokopy skutecnosti

- vajicko ma rozdilnou frekvenci uvedenou na DO a pracovnou - v mem pripade. Uvnitr neni o pracovne frekvenci nic.

- ten superb 2. gen. ma mit (novy typ klice? r.v. 2010) ale pod planzetou neni napsano nic - jel jsem na 2 kusech

- seat ibiza me mamy r.v 2010 taky nema nic pod planzetou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V šimni si druhé fotky v PROCHY603-ho posledním příspěvku.

Ten klíč má jednodílný ten vrchní díl (ze strany tlačítek). Máš takové?

Podle mně jsou to ty nové typy. Staré typy se dělí vejpůl jako na te první fotce.

Potichu si myslím, že toto se ale týká pouze třítlačítkových klíčů. Dvoutlačítkové s celým, neděleným, horním dílem ani nebudou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja verim Prochymu, urcite jeho rukami preslo kvadraticky na entou vice klicu nez jsem mel ja kdy v ruce, znalostí ma taky na rozdavani, ja jsem jen poukazal na anomalie u meho vajickoveho klice a vyse uvedenych vozidel. Supy jsou z danubie/BA, Ibiza ze seatu panonska/BA.

Ten klic (jeho obal) ze seatu vypada jak nejaka levna cinska kopie ale byl odevzdan dealerem pri prodeji fungl auta

K tematu:

Nezkoušel jste nekdo opravit puvodni odchazejici dalku (vymenou, preletovanim neceho?). Kabel anteny D.O. by mel koncit v ridicovem A sloupku. Plís jaká je jeho barva? Pomohlo by jeho prodlouženi na zvyšení dosahu D.O? Totiž 0,5 m je zalostne malo :feve:

Editováno: , autor: torpedox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže už jsem došel do stádia, kdy mám druhý vystřelovák abych jim nahradil "vajíčko" (viz delší debata výše).

Než ale nechám vybrousit novou planžetu a budu přehazovat čip imma, chtěl jsem vyzkoušet jestli DO skutečně spáruji.

Řekl bych, že se povedlo. Ale jen částečně kol-26.gif .

DO sice funguje, ale pouze pokud jsem u auta. Stačí být tak metr za autem a už neodemyká :-(

Vím, že se tento problém nějak vyskytoval spíše u "vajíček", ale ne u vystřelováku.

Baterku jsem vyměnil. Koupil novou. Výsledek = stejný.

Ještě uvedu pro porovnání typy vystřelováků:

Bezproblémů fungující klíč má označení 1J0 959 753 CT.

Problémový má označení 1J0 959 753 AG.

Frekvence samozřejmě oba stejné, 434 MHz.

Komfortka 1C0 959 799 A.

Si říkám, že pokud by měl být problém v typu, CT vs AG, tak to prostě buď bude nebo nebude fungovat. A ne pouze tak napůl.

Nicméně mně odborníci ujišťovali, že AG mi fungovat bude. Funguje, ale blbě. Sám si ale myslím, že zde problém nebude.

Co si mám o tom myslet?

Znamená to, že je z nějakého důvodu vadná (částečně) vf část?

Je šance na její opravu? Někde často se vyskytující studený spoj?

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,mám problém se sparováním DO, mám nový ovládač(1u0 837 231 D).Podle VISu musí být vymazány chyby komfortky.Mám jen zámek v kufru a na ten vše funguje ,odmykání ,zamykání,probliknou směrovky i se zvukem ,jak bylo nastaveno,safe lock taky.VAGem když sparuji klíč stále vyhazuje kod poruchy 01333, napájení příliž nízke LZ dveře J388.Prohodil jsem kabeláž dveří levé pravé a nic se nezměnilo.Snad už jen vodiče od stř. sloupku ke komfortce.Ten kod poruchy mě vyskakuje už 2 roky ,ale jsem to neřešil, protože vše i DO fungovalo,než se mi posrala opět dalka.AGR 1.9TDi ,5/2000 SLX generace komfort 2,5.

Kdo umí poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,mám na vás prosbu pánové.Včera se mi stal tento problém,když chci odemknout auto dálkáčem tak mi zablikají blinkry jako by se auto normálně odemklo,ale neodemkne se ani jeden zámek.čím by to mohlo být?Klíč mám normální org, škoda nevystřelovací.Auto je Octavia combi 1,9 TDI 81KW r.v. 99.šlo by to otevřít přes kufr ale tam mi blbne zámek.Potřeboval bycgh poradit čím by to mohlo,nebo jak případně auto otevřu.Moc děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zámek jen v pátých dveřích.Nikde jinde zámek není.

Ja uz jsem to auto takhle koupil,to me taky napadlo,ale u nas na vesnici zadny takovy obcan neni.

No s tou dlazebni kostkou by to nebylo tak jednoduche ja mam na oknech bezpecnostni folie,takye okno je uplne ale fakt uplne posledni varianta.

Editováno: , autor: šmoula84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Nefunkční dálkové ovládání originál Octavia I
  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...