Přejít na obsah

Mlhovky O1 - dodělání?


Jenik005

Doporučené příspěvky

AHoj, chci se zeptat, zda někdo nějakým způsobem realizoval dodělání mlhovek na octavii I, kupoval jsem starší vůz a nevšiml si, že mlhovky (nepochopitelně) nemá. Co jsem zjišťoval, tak to směřuje na výměnu celých světlometů, samozřejmě přepínače a hafo práce. Žádné externí světla do nárazníku (jako u OII) se mi vypátrat nepodařilo. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHoj, chci se zeptat, zda někdo nějakým způsobem realizoval dodělání mlhovek na octavii I, kupoval jsem starší vůz a nevšiml si, že mlhovky (nepochopitelně) nemá. Co jsem zjišťoval, tak to směřuje na výměnu celých světlometů, samozřejmě přepínače a hafo práce. Žádné externí světla do nárazníku (jako u OII) se mi vypátrat nepodařilo. Díky

Starsi vuz. Ja mam r.97,najstarsi a mam hmlovky. Urcite nemas hmlovky? Su to tie cocky v hlavnom svetlomete. Len pre istotu.

A teraz k tej mriezke. ja som napr do nich namontoval LED DRL a minuly tyzden ked som bol u TDIFuna v Garazi na cip tak mi bolo poradene aby som to prelozil koli obmedzenemu prudeniu vzduchu na intercooler. Aj tak je maly a ma co robit aby stihal chladit a nie este ho dusit. Tak som zhodil naraznik zase dole,prelozil drlky. Musel som vyrezat z vystuhy aby sa do nej schovali svetla...

post-18780-1241757620_thumb.jpg

post-18780-1241757666_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že O1 1997 mlhovky má, jen je má umístěné ve světlech, což každého nenapadne, mě to taky nenapadlo. Zapínají se tak, že pustíš světla a kolečko povytáhneš k sobě, má dvě polohy - zapínání přední a zadní mlhovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má verzi LX (což je základní výbava), tak ta myslím mlhovky nemá. Mlhovky měly až verze GLX. Jinak není nic jednoduššího než jít a podívat se, jestli světla mají v sobě po stranách čočky, pokud jo, tak mlhovky mají a pokud je tam chrom záslepka, tak mlhovky nemají

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má verzi LX (což je základní výbava), tak ta myslím mlhovky nemá. Mlhovky měly až verze GLX. Jinak není nic jednoduššího než jít a podívat se, jestli světla mají v sobě po stranách čočky, pokud jo, tak mlhovky mají a pokud je tam chrom záslepka, tak mlhovky nemají

Lidi, já je mám a to ve světlech a pokud hodně jezdíte, tak zjistíte, že ty mlhovky místo aby svitili pod mlhu, tak svítí do ní a je to horší. Takže jsem dospěl k názoru, že je používám jen při rychlé jízde k osvětlení krajnic a pak jako denní svícení. A proto říkám že jsou na hovno. A proto s tím u škodovky u modelu 2 skončili a zase se vrátili ke starýmu osvědčenýmu systému dole ve spojleru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptám se jelikož je tam nemám, ačkoli je to 2005. Vůbec mě při koupi nenapadlo,že tam nebudou (jsem druý majitel). Takže bych tam rád nějaké měl, s normálníma světlama v mlze jezdit prostě nejde, tak se ptám, jestli má někdo elegantní funkční řešení. Díky všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenik005 . Napis aka to je OCTAVIA??? Bud to je CLASIC??? , TOUR???? AMBIENTE, ?? ELEGANCE??? Mozno ze povodny majitel tam aj mal svetla s hmlovkami ale ich poskodil a dal tam lacnejsie bez hmloviek. Hod foto spinaca svetiel co mas v interieri. A este rozpoj konektor na prednom svetle a hod foto konektora+pinou. Potom uz ti poradime VIAC a co a ako vymenit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenik005 . Napis aka to je OCTAVIA??? Bud to je CLASIC??? , TOUR???? AMBIENTE, ?? ELEGANCE??? Mozno ze povodny majitel tam aj mal svetla s hmlovkami ale ich poskodil a dal tam lacnejsie bez hmloviek. Hod foto spinaca svetiel co mas v interieri. A este rozpoj konektor na prednom svetle a hod foto konektora+pinou. Potom uz ti poradime VIAC a co a ako vymenit. :)

Je to OctaviaI Tour, r.v. 2005. V reflektoru jsou záslepky, přepínač světel nemá polohu pro zapnutí předních mlhovek, jen pro zapnutí zadní mlhovky, čili to tak je z výroby, což je podle mého přinejmenším smutné. Zkusím nafotit ten konektor, ale podle mě tam ani nejsou natažené kablíky. Tak uvidíme, díky, cením si rady a pomoci všech!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je to OC1 TOUR a ma v prednych svetlach zaslepky tak hmlovky tam NEMAS a ani kable tam nemas tahane na hmlovky. Najrychlejsie a najjednoduchsie+ najlacnejsie riesenie je domontovat predne pridavne hmlove svetla.

Je to tak, prostě to tam není z výroby, což mě překvapiklo, že škoda v 21. století šetří i na takové věci. No nic, jak říkáš, musí s eto dodělat. tak mě zajímalo, jestli to někdo řešil, případně jaké přídavné lampy přináší nejméně montážních problémů. Nicméně díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

já mám classic 2002, podívej se kolik ti vede ke světlu drátů. Pokud jich tam máš 8, tak máš přípravu na mlhová světla, stačí vyměnit hlavní světlomety a za levým plastem pod palubkou vzadu jsou vyvedený dráty a ty už jen zapojit. Zapojený to měl zdejší "Vaša" za 15 minut. Samozřejmě musíš vyměnit i hlavní spínač světel, aby měl i přední mlhovky. Pro kontrolku na budíky nutno natáhnout nový kablík.

Je to tak, prostě to tam není z výroby, což mě překvapiklo, že škoda v 21. století šetří i na takové věci. No nic, jak říkáš, musí s eto dodělat. tak mě zajímalo, jestli to někdo řešil, případně jaké přídavné lampy přináší nejméně montážních problémů. Nicméně díky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

já mám classic 2002, podívej se kolik ti vede ke světlu drátů. Pokud jich tam máš 8, tak máš přípravu na mlhová světla, stačí vyměnit hlavní světlomety a za levým plastem pod palubkou vzadu jsou vyvedený dráty a ty už jen zapojit. Zapojený to měl zdejší "Vaša" za 15 minut. Samozřejmě musíš vyměnit i hlavní spínač světel, aby měl i přední mlhovky. Pro kontrolku na budíky nutno natáhnout nový kablík.

Děkuju. Dráty jsem ještě nekontroloval, nicméně se obávám, že tam nejsou, což mi tu už bylo potvrzeno. Nu což, holt s ebudou muset protáhnout:-( Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to OctaviaI Tour, r.v. 2005. V reflektoru jsou záslepky, přepínač světel nemá polohu pro zapnutí předních mlhovek, jen pro zapnutí zadní mlhovky, čili to tak je z výroby, což je podle mého přinejmenším smutné. Zkusím nafotit ten konektor, ale podle mě tam ani nejsou natažené kablíky. Tak uvidíme, díky, cením si rady a pomoci všech!

Zdarec ja mam 2004 tour z německa a taky je tam nemám tak že řeším stejnej problém.Tak až na něco přijdeš tak dej echo.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptám se jelikož je tam nemám, ačkoli je to 2005. Vůbec mě při koupi nenapadlo,že tam nebudou (jsem druý majitel). Takže bych tam rád nějaké měl, s normálníma světlama v mlze jezdit prostě nejde, tak se ptám, jestli má někdo elegantní funkční řešení. Díky všem

Jen doufám, že si někdy s OI v mlze s mlhovka jel, abys nebyl potom sklamanej. Můj názor je takovej, že jsou prostě ty mlhovky ve světlech moc vysoko a svítí to na prd. Zlatá felicie co jsem měl před tím. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mojí octu tour jsem kupoval před rokem jako novou a taky nemám mlhovky. Upřímě řečeno ani jsem po nich netoužil, protože v předchozí octavce jsem je měl a sdílím názor, že umístnění mlhovek v hlavním reflektoru stojí za starou belu a jsou do OPRAVDOVÉ mlhy neúčiné. Proč se asi škodovka na octavii II vrátila s mlhovkama dolů??? Aby autor tohoto vlákna nebyl zklamaný, až ty mlhovky po všech problémech zprovozní... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nenapadlo nekoho jaky typ mlhovek umistit dolu do narazniku???

Ja jsem nad tim dumal jen vedet jakej typ mlhovek a z jakyho auta tam umitit.

Me osobne by se mi libilo mlhovky z nejnovejsi octavky s denim svicenim.

Ale porad jsem na vaskach s tim typem mlhovek :)

Co vi na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...