Přejít na obsah

Ukradené nové disky na Fabii vs. pojišťovna


dussancz

Doporučené příspěvky

Takže pěkně od začátku. Kolega dostal v práci novou Fabii jako firemní vůz i pro soukromé účely. Jelikož je firma na Moravě a on v Čechách, přivezl si spolu s autem domů i sadu nových zimních elektronů s pneu. Co čert nechtěl, nějaká ku*va mu vybrala panelákový sklep a kola jsou v p*deli.

Škoda vznikla firmě, ale sklep byl soukromý. Nebyl také připojištěný a i kdyby byl, údajně by se na to pojistka nevztahovala, když je psaná na manželku. (jak absurdní, že?) Zkoušel to i s pojistkou na blbost (zahrát to na to že z vlastní vůle měl kola ve svém sklepě místo uschované ve firmě a svým nezodpovědným chováním způsobil zaměstnavateli škodu), ale vyjádření pojišťovny znělo že na krádež se to nevztahuje.....kdyby je rozstřílel pistolí nebo rozmlátil kladivem tak je to něco jiného ale takhle ma prý smůlu. Firma mu samozřejmě nová kola nezaplatí a on teď místo pěkné letní dovolené zaplatí zbytečně 18 tisíc za novou sadu letních kol.

A já se proto ptám: Dá se s tím něco ještě dělat???

Předem moc děkuji za odpovědi....

Dussan z Plzně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ku..y pojišťovácký, peníze brat to jo,ale když se něco stane... :angry:

A co takhle, kdyby mu ty kola ukradli z kufru uzamčeného auta, které stojí před domem? Třeba je tam měl naložené, protože chtěl jet do pneuservisu prohodit je místo zimáků? Čistě hypoteticky.... ;) Tedy za předpokladu, že auti má havarijní pojistku a spoluúčast není příliš vysoká... Ale ta by možná šla uhradit z pojistky proti blbosti. Jen nevím, jestli by nemusel na auti vyrobit i nějaké to poškození, aby to vloupání bylo věrohodné. To by ale z havarijky šlo taky. No a pořád lepší, než oželet letní dovolenou :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojištění domácnosti se snad vztahuje i na sklep. A navíc na všechny členy domácnosti, ať je psaná na kohokoliv. Alespoň já to tak mám. Kooperativa.

No udajne ve standardnim pojisteni domacnosti nejsou sklepni prostory. Je to treba pripojistit. To s tou manzelkou se mi taky nezda, ale pry je to tak.... Slo mi hlavne o to jestli to nejde vazne hodit na pojistku na blbost. Skodu prece zpusobil zamestnavateli on tim ze mu z vlastniho sklepa zlodej ukradl vec ktera je majetkem firmy. Tak jako tak zpusobil skodu a prijde mi divny ze kdyby je rozmlatil tak by to vzali a kdyz mu je ukradli tak to nejde.... :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u CP se sklep musi pripojistit, ale mam pocit, ze kola (elektrony) jsou vyjmute z pojisteni... takze leda to pojistit u jine pojistovny, ale u elektronu je to tezko... to by si kazdy mohl sehnat fakturu, rict ukradli mi kola a pojistovna by calovala...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u CP se sklep musi pripojistit, ale mam pocit, ze kola (elektrony) jsou vyjmute z pojisteni... takze leda to pojistit u jine pojistovny, ale u elektronu je to tezko... to by si kazdy mohl sehnat fakturu, rict ukradli mi kola a pojistovna by calovala...

Ja vim. Nejhorsi na tom je ze celej barak vi o tom ze delame u stejne firmy a ty kola ve sklepe nebyly ani 14dni. Ten zlodej sel na jisto, otevrel jen nase dva sklepy. Osobne si myslim ze to bylo hodne dobre natipovany... :angry: Ted je to uz kazdopadne jedno. Dulezitejsi je pokusit se neco vymyslet s tim pojistnym plnenim...i kdyz to vidim spatne... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď už je na každou "jinou" verzi pozdě. Příště holt musí být chytřejší a nahlásit to tak, aby zloděj způsobil škodu PŘÍMO tomu zaměstnavateli dotyčného. B)

Tedy polopaticky: i za cenu, že by si postavil auto na špalky a nahlásil krádež kol přímo z vozidla. Pak už to je starost majitele vozidla (firmy), pokud se ovšem neprokáže, že zaměstnanec porušil důležitou povinnost, která mohla např. spočívat v tom, že měl parkovat ve smluvních garážích o dva bloky dál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měli jste to postavit někde u lesa na špalky a říct byli jsme na procházce a někdo to šlohnul, ono s pojištovnama to jinak nejde, berou nehorázný částky za pojistky, to je jediná šance pro příště, to máš to samý jako když ztratíš klíče a vykradou ti byt, pokud není poškozený zámek nedají ti ani floka, kdyby se mi to stalo, ještě než zavolám policajty, vykopnu nějakýma starýma botama dveře a pak je zahodím, páč jinak by ti pojištovna jabysmet nas...a

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_Petris

Teď už s tím nic neuděláš... Bohužel. Pro příště bych doporučoval uschovat kola v autorizovaném servisu Škoda. Platím za to asi 400,- ročně a je to pohoda. Stejně bych tam jel na přezutí, takže akorát mi prohodí kola a je to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...