Přejít na obsah

Koroze


Jaspur

Doporučené příspěvky

No ono to také není mytím ale špatnou kvalitou soudruhů z boleslavi :smich: , můžu vás ujistit že tak jako já nemejete, z podložek na nohy by se dalo jíst, a psát přípravek kterým myjete auto a který má určitě ten blahodárný ůčinek na rez která vystupuje zevnitř to bylo vtipný :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky pridavam s rezavejicimi 5tymi dvermi. Auto stare 3 roky a rezne mi to te hrane nad zadni spzkou. Zatim jsou to jen male puchyrky, ale obavam se ze jen zatim.

memu Bobikovi jsou za mesic ctyri roky a puchyrky tam jsou take........ ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v tom, že diely sa síce robia z obojstranne pozinkovaného plechu, ale hrany plechu v reze už pozinkované nie sú, rovnako nie sú pozinkované miesta zvarov. A čo ma najviac dorazilo, oni tie zinkované diely po vylisovaní a zvarení ešte dobrusujú ručne! Takže niekde nemusí byť žiadny zinok.

Mne konkrétne už po 3,5 roku začal slučne korodovať nosnák, ktorý je pod zadným nárazníkom. Úplne sa z neho zlúpala farba. A na 5. dverách som pod lakom už videl začínajúce pľuzgiere. Pritom lak bol na 100% neporušený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už loni koupil velký sprej s voskem na dutiny MOTIP, sundal tapecirunk zadních dveří a celé to tam i za pomoci dodávané hadičky s tryskou vystříkal, všechny hrany, překrývající plechy atd. Doporučuji všem!

Jen upřesním, to samé jsem udělal i na Felici, kde jsem nechal ošetřit dutiny na celém autě. S korozi jsem neměl problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v tom, že diely sa síce robia z obojstranne pozinkovaného plechu, ale hrany plechu v reze už pozinkované nie sú, rovnako nie sú pozinkované miesta zvarov. A čo ma najviac dorazilo, oni tie zinkované diely po vylisovaní a zvarení ešte dobrusujú ručne! Takže niekde nemusí byť žiadny zinok.

Mne konkrétne už po 3,5 roku začal slučne korodovať nosnák, ktorý je pod zadným nárazníkom. Úplne sa z neho zlúpala farba. A na 5. dverách som pod lakom už videl začínajúce pľuzgiere. Pritom lak bol na 100% neporušený.

No a není teda lepší auto nemýt vůbec a jen s ním jezdit? Korozi stejně mytím asi nezabráníš, pokud je aušus plech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš tak, pokud budeš auto mýt a pečovat o lak, tak zabráníš poškození laku a následné korozi plechu který poškozený lak odkryje, ale pokud bude chyba v pozinkování a vůbec v aušusovém provedení kdy rez vylézá zespodu a tvoří se puchýřky, můžeš mýt auto každý den jak otrok a rezu stejně nezabráníš, tam někdy pomůže autu vystříkat dutiny jak psal Pava, to je dobrá prevence a ochrana, jelikož jsem automechanik a pár aut taky řezal, ale mrzí mě že se tohle řeší u fabie po 3-4letech, to znamená že si boužel i fabie zaslouží při koupi hned vystříkat dutiny aspon zadních dveří, no prostě se z felicie neponaučily, a s tvrzením že je to spíš vyjímečně ted už absolutně nesouhlasím..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma nekdo zkusenosti s reklamaci tech 5tych dveri?

jasne ze mam... vyfotili a rekli termin kdy to spravej bez debat .... ale zalezi na servisu ... kazdy ma jiny pristup ... ja reklamoval v sokolove a bez problemu a nebylo to poprve jak jsem uz psal hnijou i octavy I

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

absolutnne souhlasim s heckeer, ze rez fabie uz nemuze byt vyjmecna.bohuzel. do konce tydne se me meli ze servisu s reklamaci 5.dveri ozvat, ale zatim nic. a rikam si, ikdyby me to uznali, pochybuju ze by menili celej kufr... nemate prosim nekdo zkusenost co s tim pak teda delaj?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

absolutnne souhlasim s heckeer, ze rez fabie uz nemuze byt vyjmecna.bohuzel. do konce tydne se me meli ze servisu s reklamaci 5.dveri ozvat, ale zatim nic. a rikam si, ikdyby me to uznali, pochybuju ze by menili celej kufr... nemate prosim nekdo zkusenost co s tim pak teda delaj?

Inu, co by dělali. Hoděj to na lakovnu a přelakujou. Na výměnu v klidu zapomeň, tak štědrá Škodovka není. Reklamoval jsem několik let rezavění Felicie, poprvé už v roce stáří!!! No a do konce záruky na kastli (6 let) přelakovávali ještě několikrát, některé díly i 3x. Ale výměně se bránili jak čert svěcené vodě. To by jim prý Škodovka neuznala, to by to muselo být prolezlé skrz, jenže to by pak remcali, že s tím měl člověk přijet dřív a že je to tím pádem zanedbaná údržba.... Takže nový díl z nich asi nevyrazíš... :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to dneska reklamoval a moc dojem na me teda Skodovka neudelala. Napred se me chlap snazil presvedcit, ze jako druhy majitel auta nemam na zadnou zaruku vubec narok. To jsem ho teda i s pomoci dalsiho zamestnance toho servisu presvedcil, ze je nesmysl. Tak pak zkousel ruzne figle jestli to nebylo bourane, studoval servisni knizku atd. no a nakonec to teda s nechuti nafotil a ze to poslou do skodovky a uvidi se. Tvrdil, ze pry se s rezavenim 5tych dveri Fabie jeste nesetkali, tak nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...