Přejít na obsah

Vibrace kol


Honza55

Doporučené příspěvky

Ahoj vsem Octavistum ptreboval bych radu a mozna i pomoc.

Mam II-kovou Octavku na 17" kolech (225/45 R17) prezul jsem na nove pneu Goodyear Eagle F1 GSD 3 a i po ctvrtem prevazeni v rychlostech cca 100 az 120 km/h kola vybrujou. Disky narazeny nejsou. GEometrie i podvozek je v poradku. Auto jsem kupoval jako nove a staram se o nej lip jak o sebe. Pred tim jsem tam mel Dunlop SP 01 a bylo vse v pohode.

Muze mi nekdo prosim rict jestli to muzou delat ty pneu nebo cim to muze byt.

Diky vsem za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, mě třeba nedali do jednoho předního kola středící kroužek, taky 120 pod plynem jsem myslel že mi volant ruce urve, zjistili to, až když jsem tam byl na převážení, že někomu vypadl a nevěděli komu, ještě že se přiznali a převážení bylo gratis ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem Octavistum ptreboval bych radu a mozna i pomoc.

Mam II-kovou Octavku na 17" kolech (225/45 R17) prezul jsem na nove pneu Goodyear Eagle F1 GSD 3 a i po ctvrtem prevazeni v rychlostech cca 100 az 120 km/h kola vybrujou. Disky narazeny nejsou. GEometrie i podvozek je v poradku. Auto jsem kupoval jako nove a staram se o nej lip jak o sebe. Pred tim jsem tam mel Dunlop SP 01 a bylo vse v pohode.

Muze mi nekdo prosim rict jestli to muzou delat ty pneu nebo cim to muze byt.

Diky vsem za pomoc

Zdravím ... otec má na Golfu IV také goodyear 15´, sice to nejsou Eagle F1 a je to prostě něco hroznýho. Když jsem auto kupovali nové, tak tam také byly GoodYear a maximální spokojenost na 6 let, tak sme mysleli, že nový GoodYear bude nejlepší volba a ona to byla volba ta nejhorší. Ještě letos je dojezdíme, protože to máme jenom na popojížďky po okolí a na vožení s károu. Když sme byli u místního opraváře, tak řekl, že se GoodYear hodně zhoršil a že nejsme první případ, kterýmu ty gumy takle zlobí.

Takže je možný, že máš ten samý problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi to dělalo to samé a bylo to taky těma kroužkama. Při nasazení kola se na jedne straně vmački dovnitř. Kopalo to taky od 100 do 120. Po vyměně je vše ok.

:kuk: :kuk: pěkná fotka, to je tvoje OII ?? Nemáš tam nějaký moc velký kola?? :-) ..Hoď jsem nějakou pěknou fotku, ať se pokocham ...

Ty středící kroužky myslíš ty plastový, který se dávají do střdu kol??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to origo kola Skoda. Pegas tusim ze se jmenuji. Sisaty nejsou vsechno bylo zkontrolovano. Takze je asi vyhodim a koupim neco jineho. Nejradeji bych ale napred zkusil aby se to neopakovalo ale to bude zrejme problem. Nemate nekdo stejna kola na jinych pneu a jste z Prahy??? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou jsem tohle řešil, ještě se seatem... po obutí novejch gum to jemně kmitalo... na starejch gumách to bylo v pohodě, disky tytéž a ránu mezitím nedostaly...

po několikerém převážení, kontrole na házivost, geometrii udělané pečlivě včetně změření hodnot které se standartně neměří a ani se nedají nastavovat se vlastně nepřišlo na nic. Konzultoval jsem to s nějakými inženýry z technického oddělení Barumu a ti připustili, že existují případy "něco mezi nebem a zemí" kdy je vše naprosto v pořádku a prostě to dělá. Sejdou vlastnosti gum, momentální nastavení geometrie, konstrukční sklon auta a milion dalších věcí a prostě tohle vznikne. Stačí malinko změnit geometrii, změnit jen o jedno číslo šířku gum, nebo profil, vzorek... prostě skoro cokoliv a je po problému.

Zkusil jsi prohodit zadní dopředu?

Zkusil jsi to nechat vyvážit jinde?

Nenamontovali ti ten šíp obráceně? :p

Zvedni si auto, přilož nějaké pavítko těsně ke gumě a otáčej kolem - sleduj jak se mění vzdálenost. Pravítko přilož i ze strany desenu, tak z boku , tak třeba i k ráfku

Mě to tenkrát vyřešilo přenastavení geometrie ze středu na hranici povolené tolerance - myslím že jsme tak nastavili sbíhavost a ted si nejsem jistý ale myslím že jsme hýbli předtím i odklonem - dole v čepu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm to je mazec. V kazdem pripade zadni za predni jsem prohodil ale zkusim to znovu.

VYvazovat jsem to nechal v dvou ruznych servisech. Jo a ten sip je ok! :-)

Slysel jsem ze se pry nechaji vyvazit kola primo na aute je to pravda?? Tu geometrii zkusim jeste prokonzultovat se servisakama.

V kazdem pripade dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, o vyvažování kol přímo na autě jsem četl, ale nikdy jsem to neviděl v praxi... nevím kde to dělají... asi to nebude levný přístroj pro nějakého garážistu...

Znova to přehodit asi nemá smysl...

Leda takovej pokus... zkusil bych prohodit vpředu ty kola mezi sebou... jestli mne představivost nešálí, tak ten šíp budeš mít obráceně, ale právě tato "změna vzorku" a jeho odvalování by mohla napovědět.... Pokud to nebude vibrovat tak to znamená že kola jsou vyvážený dobře, gumy a disky jsou rovný a je to prostě problém vzorek/geometrie (i když je OK).. viz ti technici z Barumu... Já koupil tehdy Barumky, tak se tím ochotně zabývali....

Máš zimáky? Zkus to na zimákách...

Co brzdový kotouče? Když z vyšší rychlosti začneš plynule zvyšovat tlak na brzdu nevybruje ti někde pedál? (ABS se nepočítá :-)

Jestli nemáš zkroucený kotouče, okty na to trpí... (jen takový nápad, musely by asi být hodně křivý.......)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusim prohodit jak jsi rikal. NA zimakach je to ok bez problemu. A ty kotouce to nejsou ale mel jsem s tim driv taky hrozny s...í. Uz tam mam treti kotouce. Dve sady jsem vymenil do cca 35000 protoze se furt kroutily(originaly). Nekolikrat jsem to reklamoval jeste v zaruce a uplne k nicemu. TAk jsem se na to vykaslal a dal tam Bremba a je po problemu.

Editováno: , autor: Honza55
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj mám podobný problém na OII 1.9TDi. Při cca 110 km/h mi zacne hazet řizení asi tak do 130 km/h pak je to OK. Dělá mi to hlavně při tahu, když jedu bez plynu tak minimálně. Dělají mi to jak letní kola tak i zimní (195/65-15). Oboje vžycky před nandaváním vyvažuji. Na jaře jsem dával nový kotouče a desky tak to na chvilku jakoby přestalo (3000km) a pak znova. Už nevím co s tím. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Jo tak po mesicich problemu s vibracemi jak jsem vyse psal mam konecne klid (doufam). Stacilo si koupit pouze kompletni novy podvozek a nechat ho prehodit a je to.

Takze byly vymeneny ramena, tehlice, brzdy a rizeni(mimo volantu a tyce) a je to v poho.

Poloosy mi jeste zbyly.

No more Skoda Octavia II !!!

:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj mám podobný problém na OII 1.9TDi. Při cca 110 km/h mi zacne hazet řizení asi tak do 130 km/h pak je to OK. Dělá mi to hlavně při tahu, když jedu bez plynu tak minimálně. Dělají mi to jak letní kola tak i zimní (195/65-15). Oboje vžycky před nandaváním vyvažuji. Na jaře jsem dával nový kotouče a desky tak to na chvilku jakoby přestalo (3000km) a pak znova. Už nevím co s tím. Díky.

Ak to vyriesis daj prosim vediet ze ako lebo mam ten isty problem a v servise riesenie nepoznaju...

Cély problem som riesil tu:

Editováno: , autor: wrc5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to panove trocha vibruje a mechos rikal ze kotouce to maji za sebou a ze budou treba vymenit jak se sjedou desky, tak pak podam hlaseni ale snad to do podzima vydrzi, a rikate ne origo? ale neco lepsiho?? no tak uvidime jak to bude cenove :)

Jinak s tim octavia II no more, no zatim mam podobny pocity, ale je pravda ze novator je novator a ojetina ojetina, i kdyz, ojeta audina a ojeta OII je kur... rozdil :). No snad mi slevni BMW 5 a ojetina bude stejne dobra jak stary dobry baworacky :)

Editováno: , autor: Cizap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...