Přejít na obsah

Motory a jejich spotřeby


Mikeš

Doporučené příspěvky

nevim co resite

zlehka vam tu vypisu vyhody dieslu pri koupi ojetiny pri dejme tomu koupe octavia 1.6 75kw a 1.9 TDI

mezi temito modely je zhruba at to prezenu 2 litry na 100km rozdil , rozdil v cene identickeho vozu stari 2002-3 cca 50 - 60 tisic

kdyz koupim naftu usetrim zhruba 60 kc na 100km ,1000km=600kc,10000=6000kc,100 000km=60 000kc

nevyhody oproti benzinu = vyssi pojistka ,mensi vykon,drivejsi vymena rozvodu,casta vymena zhavicich svicek(drahe jak svina),castejsi vymena oleje ,obecne me nanapada nejaka superlativa diesloveho motoru krom uspory cca 1 - 2 litru na 100km,dobre ten kroutak je fakt peknej :D

no snad jedna ktera spada do oblasti ceske povahy , kdyz von kamos co stavi dalnici prodava naftu za 20kc , pak nemame mit nejdrazsi kilometr dalnice v cele evrope

ale jinak jestli te netrapi porizovaci naklady a vyssi cena udrzby bez do nafty, u me rozhodly porizovaci naklady ktere pri mem jezdeni 10 000 rocne proste nikdy nevyuziju u nafty

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No kdyby nafta stala o par kacek mene uz ji davno mam. Ale stoji stejne jak benzin a ta moje 1.6 74Kw bumba neco pres 6 L a to nema opravdu zadnou cenu kupovat TDi nebo SDi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím pánové,

mohl by mi někdo vysvětlil, čím je daná vyšší spotřeba u O1 TDi přední náhon vs. stejný vůz 4x4. a jestli je opravdu vyšší. přijde mi to o dost a jestli to dobře chápu, "prdel" se připojuje vyjímečně a tak by to němělo být tolik znát, ne?

díky!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký máš TDi ???? 66kw 4x4 rotačku nebo 74kw 4x4 PD ???

Jinak spotřeba je vyšší protože : auto je tězší ( ten zadní náhon něco taky váží, tuším metrák ), a hlavně ten kardan co se točí dozadu neustále a má taky nějakej odpor ( až při prokluzu skřítkové v Haldexu připojí zadek ) .... to jsou asi největší důvody no ....

Jinak spotřeba kombinovaná dle mého názoru TDi PD 4x4 74 kw cca 6 - 6,5, TDi 4x4 66kw klasika kluci pak doplní ale co vím tak 5,5 - 6 TDi, klasika předohrab tak 5 - 5,5 .... nepočítám extrémy ;)

Však další příspěvky mě případně opraví :-)

Jinak Lukash ti řekne kolik to žere když je sundanej kardan :-)

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedná se o klasiku 66kW

ještě jsem nekoupil, ale ta spotřeba mě zajímá. včera jsme to byli projet ve 4 lidech a proběhlo i testování haldexu a na trojku do maxima a průměr na 15km byl 7,5. chci si udělat představu o reálně spotřebě.

přesedám z ibizy 2,0Gti ... a stejně nic nejde líp, ale už je to staré :feve: , tak hledám, nechávám si radit, mám nějaký rozpočet a za prdelí dobrýho mechanika a týpka s VAGem. já už bych chtěl koupit, oni mě pořád brzdí s tím, že "najdeme ještě o maličko lepší" :o)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to tu proběhlo několikrát. Spotřeba u rotačky je cca +1l, u PD motorů až +2l. Záleží na stylu jízdy, tzn. umím jet za 8, ale i za 5.5l/100km. Důvod je jednoduchý, rozvodovka vepředu má ještě další kolečko, co roztáčí kardan - vždy. Dále taháš zadní nápravdu = roztáčíš další souklí a celé to něco váží. Proto má naložené 4x4 klidně 2t. A ještě je tu jedna věc, ty motory na to jsou celkem slabý, tzn. když chceš trochu ject, musíš na to víc šlapat = víc to bumbá, ale to se vracím zpět k první větě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je mi jasný, že to tu už je. teď jsem dočetl téma o spotřebě o něco níž, má 23(!)stránek a o 4x4 tam jsou 2(!)zprávy a to nic moc vypovídající hodnota. takže ne že bych nehledal ;)

každopádně já myslím, že mi zopověděl naprosto všechno jak jsem potřeboval, takže ti patří můj dík!

ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o vahu celeho systemu ani tak nejde. kdyz jedu v aute ve trech nebo ve ctyrech tak litr na spotrebe to nedela.

Tady jde o to ze se tu toci par ozubenejch kolecek navic. rozvodovka u prevodovky haldex a rozvodovka na zadni naprave.

no a navic jsou ty kola v oleji coz je taky hodne brzdi. krom zvysene spotreby taky ubyvaji rychleji pneumatiky na zadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedná se o klasiku 66kW

ještě jsem nekoupil, ale ta spotřeba mě zajímá. včera jsme to byli projet ve 4 lidech a proběhlo i testování haldexu a na trojku do maxima a průměr na 15km byl 7,5. chci si udělat představu o reálně spotřebě.

přesedám z ibizy 2,0Gti ... a stejně nic nejde líp, ale už je to staré :feve: , tak hledám, nechávám si radit, mám nějaký rozpočet a za prdelí dobrýho mechanika a týpka s VAGem. já už bych chtěl koupit, oni mě pořád brzdí s tím, že "najdeme ještě o maličko lepší" :o)))

Když chceš něco 4x4 co skutečně jede tak jedině 1,8T 4x4 + chip a potom to porovnej s ibizou 2,0Gti :):):)

Pokud se chceš pořádně svést nesmíš na nějaký ten litřík koukat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně jak říkáš, z těch 74kw bude rázem cca 96 - 100 kw a při stejné jízdě klesne spotřeba cca o 0,5 litru...pokud ovšem tomu dáváš pokouřit, tak spotřeba je jinde lol .... snad se letos k tomu CHIPu odhodlám fuck

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, před nedávnem jsem psal, že jsem jel s Octavkou 2.0 85 kw jednu trasu byla dlouha cca 40 km za 4,5 l/100 km.

Před týdnem jsem jel s O1 Tdi 81 kw trasu zhruba stejně dlouhou 40 km za 2.9 l/100 km. A podotýkam nebylo to z kopce. Byla to rovná cesta.

Je, ale taky pravdou, že jsem byl poslední a všichni mě předjížděli.

Ale jet za 3l na 100 km tak to se KUR..VA oplatí!!!!!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhodobě nepoužitelný a kdyby ty motory měly aspoň jednu nohu,tak tě nakopou!Mít po 30tis. zadělanej motor karbonem jako někdo jinej po 300tis.,no to se vážně vyplatí :blbec:

Teď jsem si teprve přečetl tvůj dovětek,že se jednalo o ojedinělý pokus...sorry za OT.

Editováno: , autor: hony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Zdravím, před nedávnem jsem psal, že jsem jel s Octavkou 2.0 85 kw jednu trasu byla dlouha cca 40 km za 4,5 l/100 km.

Před týdnem jsem jel s O1 Tdi 81 kw trasu zhruba stejně dlouhou 40 km za 2.9 l/100 km. A podotýkam nebylo to z kopce. Byla to rovná cesta.

Je, ale taky pravdou, že jsem byl poslední a všichni mě předjížděli.

Ale jet za 3l na 100 km tak to se KUR..VA oplatí!!!!!!!!!!!!!!!!

Mohu souhlasit. Mám O1 81kw r.v.99. Mám ji od roku 04 kdy měla 120tkm a nyní mám 280tkm. jezdím nějakých 40tkm za rok. Dlouhodobou spotřebu podle palubního počítače mám 4,0-4,3l/100km. Ve skutečnosti (počítač totiž lže) to je 4,5-4,7l. Na pravidelné jízdě do práce a zpět (18km přes Ostravu), dosahuju spotřebu 3,7-4,2l tam i zpět. Cestu na chalupu (85km) dělám za 3,8-4,2l a zpět za 3-3,3l dle počítače. Všechno je to o stylu jízdy. Snažím se mejezdit více jak 100km/h - ideální je 80km/h, jezdit co nejvíce na pětku a to od 1.200ot/min, co nejvíce brzdit motorem a co nejméně brzdami (tomu odpovídá výměna brzdových destiček (1x za 75tkm). Musím konstatovat, že to nemá žádný vliv na opotřebení motoru, možná je to pro něj i lepší (v 250tkm jsem měl turbo na repasi - bylo podezření na vůli v ložisku - po rozdělání servisman konstatoval, že vůle je jak u auta co má tak 150tkm). Nesouhlasím s tím že bych jezdil jako šnek navíc při 50 v obci a 90 mimo obec aspoň dodržuji předpisy. Měl jsem možnost jezdit s O1FL 66kw r.v.2001 a spotřeba byla obdobná, pak jsem jezdil s O1FL 96kW r.v. 2002, tam se se spotřebou nešlo dostat pod 4,5l/100km ale nevím nakolik lhal počítač a jako poslední jsem jezdil s O2 10xkW 2,0l a spotřeba taky kolem 4,5l/100km podle počítače, který nelhal. Příští rok chci svoji O1 vyměnit za B1 2,5l a tam už ta spotřeba bude asi někde jinde. Podle mých zkušeností začali jezdit dva známí a dosahují podobné hodnoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...