Jump to content
Pinacle

Vaše spotřeba

Recommended Posts

Tak mám najeto kolem 1000 km. Většinou jezdím přes Krušné hory a Německo do šluknovského výběžku a zpět.

Screenshot_20180524-164711_Škoda Connect.jpg    Dlouhodobá spotřeba od koupě.

Screenshot_20180524-160402_Škoda Connect.jpg     Dnes od Karlových Varů do Ústí nad Labem.

Edited by Pinacle

Šmánkote průměrná rychlost 34 km/h, to jezdíš zkratkou přes les? Jinak spotřeba OK. Doufám, že se dostanu na podobný hodnoty. Koukám, že máš taky 4x4 a DSG.

Ano mám 4x4 DSG, Koukal jsem na ty průměry a jsou to většinou jízdy po městě, takže ty to hodně snižují. Jinak delší trasy jsou OK. Jinak jezdím většinou podle pravidel, a v Německu je adaptivní tempomat výborná věc. Je to tam samej radar.

Edited by Pinacle

Dnes jsem byl příjemně překvapen, že by se už zajel? 4x4, manuál , najeto 7000 km. Vím že je to extrém, ale pěkný:kol-142: . 

Když jsem jel tu samou trasu ráno ( opačný směr) byla spotřeba 5,7l/100km, to je průměr 5,2 a to je mooooc pěkný. 

Jezdím svižně, žádný důchodce, často předjíždím a povolenou rychlost překračují cca o 10-15 km/hod.

Za mě spokojenost s motorem.:palec2:

IMG_20190221_125014.jpg

Mám 4x4 DSG. Na delší trase s minimem dálnic jsem se na 5,5 l dostal. Na dálnici si to při 140 na tachometru bere přes 7. Běžně však mix město a dálnice a spotřeba tak 6,3 - 7,5 podle hustoty provozu. Pokud chci šetřit, tak dost pomáhá Eco režim, kdy po sundání nohy auto plachtí na neutrál a brzdit motorem začne až po přibrždění. Musím pak ale dávat pozor a při předjíždění to dát řadící pákou do sportrežimu, protože se mám pocit, že se v Eco režimu motor docela dlouho probouzí, než pochopí, že má jít do otáček.

Jak jsem psal jezdim svižně, takže jen v režimu sport a mohla by být odezva na plyn ještě víc citlivá. Zdá se mi, že rozdíl mezi normál a sport není prakticky žádný! 

Sport používám hlavně kvůli strmějšímu řízení ( překódování u Ferdy25).

Jinak mám dlouhodobou spotřebu 6,2 l/💯.

Minulý týden Budějce - Praha Ruzyně : tam přes Tábor ve dvouch 5,9l, zpátky přes Příbram ve čtyřech + kufry 6,4l.

Dálnice 135 km/h tempomat, mimo obec 110-120 km/h, v obci 70-80 km/h jízda v noci žádný provoz.andílek

Kdyby někdo náhodou hledal příspěvky například o jakémsi cukání motoru, tak už je nikdy nenajde. To je opravdu vrchol drzosti v tomto tématu "Vaše spotřeba"!

Najeto cca 27tis (auto mám od půlky února) a spotřeba si hodně sedla. 2.0 TDI 4x4 DSG a když jedu na tempomat nastavený na 110km/h tak to stáhnu na 5.8, trasa například Budějce-Plzeň nebo Budějce-Humpolec, občas nějaké předjetí. 

Dálnice znamená spíš 7-8.
Co mě překvapilo tak byla jízda Budějce-Rokycany s rakví (originál Škoda), manželkou a dítětem, kdy jsme se drželi se spotřebou kolem 6.5. 
Za mě je spotřeba překvapením, čekal jsem to daleko horší.

V pátek jsme jeli Chorvatsko 750 km, c.a. 550 km dálnice, 3 dospělí, velká rakev plně naložená, že nešla zavřít, kufr to samí.

2.0 TDI, manuál 4x4

spotřeba - 6,6 l/km , dost dobrý:palec2:, jinak mám dlouhodobou 5,7 l/km.

Obdivujem, ako dosahujete taku spotrebu.

Ked idem 90 - 110 km/h, tak sa dostanem na 5,4 - 5,7 l/100 km.

Ale ak jazdim mesto a dialnice dlhodoby priemer 7,2 l/100 km.

Samotne mesto v špičke, s castym rozjazdom okolo 9 l/100 km.

Staci par rozjazdov, alebo tiahlejsi kopcek a spotreba rapidne rastie.

Neverim ze sa realne da dosahovat vyrobcom uvadzana priemerna spotreba 5,5 l/100 km a to uz mam zabehnuty motor. Od marca 7 500 km.

Tak jsem Brumlu trochu zapřách 2,2 tuny, ať ukáže co je v něm. Spotřeba 7,5l, ale bylo to jen 10km a opatrná jízda. Motor tahal super.

IMG_20190901_085453.jpg