Jump to content

přepojení autorádia handsfree


jokabuki
 Share

Recommended Posts

Koupil jsem fabii s autorádiem VDO a Handsfree nokia. Přestože šlo o původně služební auto, někdo amatérsky přepojoval konektory a vodiče. Vypadá to,že tam není původní iso ani repro konektor. Navíc nešla diagnostika VAG. Opravář uštípal vodiče handsfree a odpojil rádio z konektorů a VAG jde. Rád bych taky poslouchal rádio a případně handsfree. DO iso je zřejmě připojen CAN vodič a ten dělá paseku. Můžu ho odpojit? + 12V od klíčku nejde nic- je to přes nějakou pojistku? Handsfree chce vodič IGNS,kde ho vezmu? Díky.

Link to comment
Share on other sites

To co ti tam dělalo paseku nebyl CAN, nýbrž k-line (šedo bílý drát), ten musíš vypojit, nemusíš hned stříhat, stačí vytáhnout konektor ze svorkovnice. S -kontakt je tenký hnědo červený drát který jde přes pojistku č. 10 (5A). A když už budeš dělat pořádek v isu, tak od tama vyhaž aji ty nepotřebný konektory (k, rychlost, 58)

Link to comment
Share on other sites

Díky za radu,udělal jsem to tak,ještě po neděli vyzkoušet diagnostiku.

Nevím však stále co je vedení IGNS a jak k němu připojit handsfree,aby se samo zapínalo. Z autorádia VDO jdou bokem ještě dva vodiče na MUTE,jeden mute high a jeden mute low a nevím,který z nich připojit k vodiči mute na handsfree,kde je jen jeden. Zatím nemám mobil s bluetooth,abych to vyzkoušel. Díky.

Link to comment
Share on other sites

IGNS = zapalování= S kontakt = hnědo červený drát v ISO svorkovnici. Na VDO bylo mute tuším na tom růžovým ( ještě je tam šedý?) V pondělí bych to zjistil přesně. Už sem naměl VDO v rukách delší dobu, tak v tom plavu. No že nemáš mobil s BT - pokud tam máš CK-7W, tak se po zapnutí klíčku a marným hledání přístroje ozve pípnutím, takže poznáš jestli ti to ztlumí radio v tu chvilu.

Link to comment
Share on other sites

Ty vado sem zapomněl:-)

Jo červený od HF na černo modrý u radia, černý na hnědý a modrý na hnědo červený. Zkratu se neboj,žádný tam být nemůže pokud vše děláš jak máš.

Jinak jestli máš manuál k tomu radiu, tak tam by mohlo být nějaký moudro ohldeně toho mute.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...