Přejít na obsah

Lakovat kliky?


Wertheim

Doporučené příspěvky

tak predne zalezi na tom, jestli mas ten plast zdrsneny ci ne. na leskly totiz barva chyta velice spatne. nicmene se na to prodavaji pojidla, ktera ten plast jakoby rozleptaji a zdrsni. pak na to hodis zakladovou barvu ( nejlepe akrylatovou, pokud to budes delat sam ).

az budes mit nanesenou rovnomernou vrstvu zakladovky, tak to musis nechat uschnout. tohle je pri 20 stupnich otazka tak 24 hodin ( ono to trebas uz za 20 minut bude pevne, ale neni to proschle ).

a ted zacnes nanaset samotnou barvu ( pocitam s tim, ze budes pouzivat spreje ). vyber si jakoukoliv. ja osobne nejvic pouzival barvy od autolaky tusim a nakonec ( nejvic vydrzela ) od autoK ( metal racing ). po tak po dvou az trech vrstvach se zacne nanaset bezbarvy lak. vyber opravdu akrylat na plasty. povedlo se mi nejdriv pouzit nejakou sracku, ktera mi barvu leptala. a bezbarvaku nanes tak 3 az 5 vrstev ( je to dulezite, prave on tvori ochranu vuci poskozeni ).

postup nanaseni je asi takovy > nejdriv si vyzkousej na nejake plose ( trebas papirova krabice a nejlepe z boku - protoze na plochu se strika mnohem jednoduseji ), jak rovnomerne zakryt celou plochu. strikat se musi zhruba z 25cm tak, aby lak netvoril jakoby takovy zrneny povrch a zaroven ne tak, aby tvoril kapky ( tech se pak velice spatne zbavuje. obzvlast, kdyz mas uz druhou ci treti vrstvu ). po jednom nastriku to nech zhruba 20-30 minut na slunicku ( lak uz nelepi, ale je mekky ). pak nanes dalsi vrstvu.

a jak je to s vydrzi? pokud na to nekdo pujde trebas s klicema, tak lak pujde dolu. pri obvyklem pouzivani nemas sanci to v rozumne dobe ohmatat ( mam takhle na felde kliky uz par let ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a abych nezapomel. na zakryti mist, ktere nastrik mit nemuzou ci nesmi pouzij elektroinstalaterskou pasku. pozor, je nekolik verzi ( me se osvedcila cerna ci modra z globusu ). je to paska, ktera se pri mirne vlhkych rukou tvari jako nelepiva ( druhe verze na rukou nechavaji tunu lepidla ).

dotycna vec na hrane se nalepi touhle paskou ( velke plochy pak novinama ci trebas reklamou na nejaky obchodak a ohranici se paskou ).

nutne to sundavat zhruba tak 40 minut po zaschnuti na slunicku. duvodem je to, ze lak je jeste mirne mekky ( ale nelepi se a tudiz tam nezustanou otrepy ) a zaroven neni vyschly ( to by se mohl odloupnout ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to řešil a bál se stejného problému...nakonec jsem to ale nechtěl zkoušet a laborovat s lakem(aby se trefil správný odstín atd.) Tak to nakonec vyřešila koupě nových klik již v barvě..podlě mě nejsnadnější řešení..dnes se již dají kliky v laku sehnat za rozumné ceny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to řešil a bál se stejného problému...nakonec jsem to ale nechtěl zkoušet a laborovat s lakem(aby se trefil správný odstín atd.) Tak to nakonec vyřešila koupě nových klik již v barvě..podlě mě nejsnadnější řešení..dnes se již dají kliky v laku sehnat za rozumné ceny...

Jako třeba kde a za kolik? Díky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to řešil a bál se stejného problému...nakonec jsem to ale nechtěl zkoušet a laborovat s lakem(aby se trefil správný odstín atd.) Tak to nakonec vyřešila koupě nových klik již v barvě..podlě mě nejsnadnější řešení..dnes se již dají kliky v laku sehnat za rozumné ceny...

Jako třeba kde a za kolik? Díky :D

To by me taky zajimalo..diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau kluci. taky jsem si objednal u vakera kliky v barvě, přišli hned, cena výborná, prostě velká spokojenost, takhle nějak by to mělo fungovat vždycky. Moc doporučuji a chválím. -_-

Prozradíš cenu? :huh:

Čau QUOTE. Nezlob se, ale to nemůžu, to není fér, ale když mu pošleš mail, tak se určo domluvíte. Myslím, že budeš spokojen jako já. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Tak já je chci kupovat nalakovaný, z důvodu, že bych je jen prohodil za stávající. Auto potřebuji každý den, denně jezdím(i o víkendech) a jezdit bez klik to asi ne. A hlavně s lakováním nemám vubec žádnou zkušenost, tak nevím jak by to dopadlo. A ještě mám jednu odřenou, takže bych spíš volil jen tu výměnu za již hotový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...