Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

no,místo čísílek od výrobce bych se zeptal někoho,kdo Cupru má.

Tohle je základní kámen úrazu, neznám nikoho kdo ji má.V Seatu jsem se s ní sice svezl ale na cca 5 km jen normální jízdy nepoznáš vůbec nic.Abych si dokázal udělat představu potřeboval bych s ní jet alespoň 100 km po známé trase, kde vím jak se chovala OIIRS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

základní kámen úrazu je především v tom, že předváděčky mají zpravidla tak málo najeto, že motor je syrovej a tím pádem moc nejede. Když vyjelo nový benzínový RS, tak jsem jel snad s prvním kouskem v ČR. Motor na mně tehdy moc dojem neudělal. Prodejce to na mně viděl a co prej se mi na tom nezdá. Tak jsem mu zase já půjčil to moje a spadla mu čelist. Jednoznačně byla lepší akcelerace a pružnost. Jenže já to měl nejen čipovaný, ale tou dobou už pěkně zajetý. Taky bych si teda Cupru rád zkusil, ale musela by mít už něco natočeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednou jsem někde na výstavě projevil zájem o Cupru a pak mi z autohausu asi 5x volali, abych se přijel svézt. Bohužel mi to nikdy nevyšlo, ale pořád to mám v plánu. Nicméně jsem četl někde srovnání Cupra, Golf GTI a Opel Astra a Cupra z toho vyšla velmi dobře. Proti RS jsou ovšem všechny 3 auta výrazně sportovně laděný a v týhle společnosti je RS opravdu jen rychlý rodinný auto.

A ještě ke Cupře. Zrychlení 0-100 je 6,4 a maximálka 247 km. O pružnosti motoru na jednotlivý stupně ani nemluvě. Ale hlavně jsou Cupra a RS naprosto koncepčně jiný auta. Cupra má vysloveně sportovní náboj, ale užitný vlastnosti jsou proti RS veškerý žádný. A kupců je taky z toho důvodu na Cupru, jako šafránu. Neříkám, že by mě to auto nebavilo, ale nějak si neumím představit, že bych s ním dělal to, co s OII. A jedna věc mě na Cupře doslova ekluje, a to je středovej panel palubky. To je opravdu mimořádnej paskvil.

To s tebou souhlasim, ta pristrojovka je hnus... :feve: Ale sedacky jsou dobry.

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kde je těch 150 t. navíc schovaných ? V základu to bude stát asi 811 t., protože ani ta barva není příplatková. Obyč rádio, žádná navi a ten zbytek není vidět.

Nemohu s tebou Jirko souhlasit -zde je finanční anýza té bílé RS TDI z Jarova: ceny dle platného ceníku pro vozy RS v CR.

základní cena vozu: 819 900,-

příplatková výbava:

Střešní nosiče Hagus: 5 500,.

Kola 18": 7 500,-.

Airbag hlavový: 9 900,-.

Vyhřív.sedad. vpředu/vzadsu: 10 800,-.

Mezipodlaha zav.prostr.: 4 200,-

Signaliz.park. vpředu/vzadu: 17 000,-

Střešní okno: 19 900,-

Tempomat: 11 000,-

Sun Set: 4 500,-

Navi Cruice+MaxiDot: 29 000,-

TPM 2 000,-

Multifunkč.schránka-roletka: 400,-

zamykání převodovky: 6 500,-

celkem za výbavu: 138 200,-

cena celého vozu: 958 100,-

cena v bazaru: 699 000,-

sleva na voze: 259 100,-

Ten vůz byl provozovám cca 10 měsíců, má najeto 28 000 km a cena za něj je velice dobrá.Z mého hlediska je ten vůz velmi dobrá koupě. To, že je bílý nemusí mnoha kolegům vadit.Zda-li lze v Německu takto vybavený vůz sehnat levněji k tomu se nedovedu vyjádřit (plus poplatek za clo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ježíši Rosťo, jaký clo ??? To jseš pár let pozadu.

A k tomu autu. V součtu ses o 10 t. seknul, ale to je jedno, ovšem opakuji, že to, co je na fotce není navi Cruise, ale normální rádio. Tak buď je to foto z jinýho auta nebo někdo kecá. Nicméně to nemění nic na mým názoru, že bych to za tyhle peníze nechtěl. A jak je vidět podle nezájmu, nemyslím si to sám. V prvním roce padá cena auta nejvíc dolu, takže za 700 to je sice relativně dobrý, ale koukni se na mobile, za kolik tam Němci nový eresa nabízejí. Tohle (bez navi ovšem) by bylo tak za 26 t. euro, což je dneska nějakých 675 t. Kč. Takže v tomhle kontextu to zase taková pecka není. A jsou už i u nás prodejci, kteří ti i na nový auto dají hned cca 10% slevu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ježíši Rosťo, jaký clo ??? To jseš pár let pozadu.

A k tomu autu. V součtu ses o 10 t. seknul, ale to je jedno, ovšem opakuji, že to, co je na fotce není navi Cruise, ale normální rádio. Tak buď je to foto z jinýho auta nebo někdo kecá. Nicméně to nemění nic na mým názoru, že bych to za tyhle peníze nechtěl. A jak je vidět podle nezájmu, nemyslím si to sám. V prvním roce padá cena auta nejvíc dolu, takže za 700 to je sice relativně dobrý, ale koukni se na mobile, za kolik tam Němci nový eresa nabízejí. Tohle (bez navi ovšem) by bylo tak za 26 t. euro, což je dneska nějakých 675 t. Kč. Takže v tomhle kontextu to zase taková pecka není. A jsou už i u nás prodejci, kteří ti i na nový auto dají hned cca 10% slevu.

OK i já jsem kupoval Okinu s touto slevou.Koupit auto v Německu vidím spíše jako problém jazykové bariery-pro mě není problém zvednout telefon a zavolat tam ale je stále jště dost lidí kterým cizí jazyk dělá potíže, zvláště v telefonu.

S tou fotkou máš pravdu, je na ní jen rádio Streem nikoliv Cruice-ještě před 14 dny tam byla-viděl jsem ji na Jarově osobně-proto možná sundali tu původní cenu o 26 000,-dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Nemohu s tebou Jirko souhlasit -zde je finanční anýza té bílé RS TDI z Jarova: ceny dle platného ceníku pro vozy RS v CR."

Re: V Jarově jim to tam vyhořelo, ne? Prej docela dost jim toho plameny pohltili. O příčinách podobných událostí raději nebudu polemizovat, při současných nabídkách komplexnich pojištění -_- (na cokoliv)

A k té reakci na cenu OII RS píši jediné: 500.000,- kč, 1. majitel, 10.000km, r.v.: 2007, stav: ucházející, a na perleťovou černou letěj slečny, které nebaví chodit pěšky :D

Editováno: , autor: Komárek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK i já jsem kupoval Okinu s touto slevou.Koupit auto v Německu vidím spíše jako problém jazykové bariery-pro mě není problém zvednout telefon a zavolat tam ale je stále jště dost lidí kterým cizí jazyk dělá potíže, zvláště v telefonu.

S tou fotkou máš pravdu, je na ní jen rádio Streem nikoliv Cruice-ještě před 14 dny tam byla-viděl jsem ji na Jarově osobně-proto možná sundali tu původní cenu o 26 000,-dolů.

i ten kdo německy neumí a není zároveň vyslovenej jouda, tak si snadno sežene tlumočníka. Za ušetřených cca 20 - 25% ceny se to jistě vyplatí. A jedinej problém v tom dneska je max. ta vzdálenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i ten kdo německy neumí a není zároveň vyslovenej jouda, tak si snadno sežene tlumočníka. Za ušetřených cca 20 - 25% ceny se to jistě vyplatí. A jedinej problém v tom dneska je max. ta vzdálenost.

No kluci od nás auto nesehnali ani když jsme ho telefonicky blokli-nepodrželi jim ho.Tady na fóru zazněla taky taková zkušenost.Je to možná otázka štěstí ale rozhodně je to velké zklamání, když někam přijedeš a auto už je pryč.Osobně bych na Německo nevsázel a to dělám v německý firmě takže to s kontakty k nim je docela dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Nemohu s tebou Jirko souhlasit -zde je finanční anýza té bílé RS TDI z Jarova: ceny dle platného ceníku pro vozy RS v CR."

Re: V Jarově jim to tam vyhořelo, ne? Prej docela dost jim toho plameny pohltili. O příčinách podobných událostí raději nebudu polemizovat, při současných nabídkách komplexnich pojištění -_- (na cokoliv)

A k té reakci na cenu OII RS píši jediné: 500.000,- kč, 1. majitel, 10.000km, r.v.: 2007, stav: ucházející, a na perleťovou černou letěj slečny, které nebaví chodit pěšky :D

Tvůj kup od tuším,že o strejdy je přeci jen jiná parketa.To není běžná situace byť by se líbila každému.S tou černou nejezdi moc do myčky raději ji myj a voskuj ručně, v myčce se ztrácí lesk.Osobní zkušenost s OI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kluci od nás auto nesehnali ani když jsme ho telefonicky blokli-nepodrželi jim ho.Tady na fóru zazněla taky taková zkušenost.Je to možná otázka štěstí ale rozhodně je to velké zklamání, když někam přijedeš a auto už je pryč.Osobně bych na Německo nevsázel a to dělám v německý firmě takže to s kontakty k nim je docela dobrý.

tak to samozřejmě netuším, ale těch inzerátu je tam hafo. Myslím, že to není jen náhodnej prodej několika kusů, ale že ti ho prostě objednají dle tvých požadavků. Ale můžu se mýlit, nezkoušel jsem to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musím říct, že v myčce jsem za 3 roky ještě nebyl a převážně to meju teplou vapkou. Je to rychlý, účinný a levný.

Vapka by se dala sehnat, ale na ulici se mi to právě mejt nechce.. Často jezdím na Kladně k OMW, tam si to meje každý sám vapkou a el. kartáči s pěnou. Stojí to dle času, který tam člověk stráví (většinou 50,- za 20 minut)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...