Přejít na obsah

Spojovacie tyce stabilizatora


duskos

Doporučené příspěvky

Caute

Absolvoval som servisnu prehliadku po 60000km, ktora ma celkovo vysla na takmer 14000 Sk. Olej som mal vlastny, ale menili mi brzdove dosticky, spojovacie tyce stabilizatora, utesnovali olejovu vanu,menili palivovy fiter, olejovy filter aj pelovy filter a nakoniec s odhadovanej ceny 7 az 8000 vznikla cena 14000.Prikladam aj ucet.Nie su mi tam jasne niektore polozky a preto by som bol rad,keby mi niekto, kto sa do toho rozumie, objasnil co je to zarazka a kvoli comu mi demontovali tlmic aj s pruzinou.Predpokladam,ze pri vymene kosti nie je potrebne to demontovat. A mam pocit,ze ma o... :angry:

ucet.tif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute

Absolvoval som servisnu prehliadku po 60000km, ktora ma celkovo vysla na takmer 14000 Sk. Olej som mal vlastny, ale menili mi brzdove dosticky, spojovacie tyce stabilizatora, utesnovali olejovu vanu,menili palivovy fiter, olejovy filter aj pelovy filter a nakoniec s odhadovanej ceny 7 az 8000 vznikla cena 14000.Prikladam aj ucet.Nie su mi tam jasne niektore polozky a preto by som bol rad,keby mi niekto, kto sa do toho rozumie, objasnil co je to zarazka a kvoli comu mi demontovali tlmic aj s pruzinou.Predpokladam,ze pri vymene kosti nie je potrebne to demontovat. A mam pocit,ze ma o... :angry:

Je to zvláštní, protože na výměnu tyček stabilizátoru, ani samotného stabilizátoru nemusíš vytahovat tlumiče. Jen se to zvedne, přizveden, povolí a vymění, to je celé. Otázkou je, jestli jsi je neupozornil na nějaké pazvuky v nápravě a oni nekontrolovali horní uložení tlumičů. Ale jestli to bylo všechno venku, jak je v účtu uvedeno, tak mi tam chybí provedení geometrie, která by určitě měla následovat. U nás v servisu, kam já chodím je pravidlem, že servisní technik seznámí se všemi položkami na faktuře a zodpoví všechny dotazy, možná by chtělo znovu tam zajít a požádat o vysvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm a informovali Tě předem o navýšení ceny nebo na Tebe bafli konečnou cenu až když jsi si přišel auti vyzvednout? Předem dohodnutou cenu by neměli ze zákona překročit o více jak 10%, pokud Tě předem neinformují, že dojde k navýšení...... <_<

no oni ma informovali. Najprv bol odhad 3500 az 4000. Potom mi volali,ze treba vymenit dosticky,tyce, a utesnit olejovu vanu a odhadol to do 8000 az 9000 Sk a ked uz to bolo hotove, tak mi zavolal,ze cena nahradnych dielov je 10000 a robota 4000SK. Ked som potom dosiel pre auto, bol tam uz nejaky iny prijimaci technik a ten bol z toho trosku mimo. Ked som sa opytal,ze ci je cena tych nahradnych dielov aj so zlavou,ktoru tolko reklamuju (jarna akcia), odpovedal,ze zlavy by boli len keby som si dal spravit Jarnu prehliadku.Zaujimave na tom je aj to,ze ked som im priviezol rano auto a chcel som aj Jarnu prehliadku, tak ma prehovorili,ze mi to netreba,ze je to len vizualna prehliadka a ze serv.prehliadka po 60000 km je ovela komplexnejsia, takze jarnu nepotrebujem.Proste podvod.

Este som zabudol uviest nazov toho paradneho servisu. Je to Porsche Inter Auto Slovakia v Michalovciach (predtym SOK Team).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč ty zmrdi měnili podložky pod SPZ?

Byly poškozené, nebo jentak si dam dali svoje se svým nápisem a ty původní vyhodili ?

Na nápisy u podložek SPZ jsem totiž dost háklivý !!! :aggressive::wallbash::rtfm:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem byt drzy,ale to sa este stale najde niekto co chodi na servisne prehliadky? :huh: Hlavne po tom co na tomto fore bolo uverejnenych nespocet staznosti na pracu,jednanie a ceny autorizovanych servisov? :angry:

Ja som bol na prvej a poslednej pri 30000km(pri kupe malo auto 28000km).A ked na mna vytiahli cenu 4000Sk za vymenu oleja,olejoveho filtra a vzduchoveho filtra,tak som si povedal,ze nikdy viac.Odvtedy chodim do maleho,neznackoveho servisu,kde mi chlapci popri oprave vzdy skontroluju aj ostatok auta a upozornia ma na pripadnu dalsiu opravu.Samo,ze tam nechodim kazdy tyzden,ale co to si viem skontrolovat aj sam. ;) A veci ako olej a filtre si menim jedine sam. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tak já si myslím že je dobré chodit na pravidelný prohlídky. Udělají a zkontrolují to co mají, a hlavně jsou na ty auta specializovaný. Ví přesně kam kouknout, na co se zaměřit a při výměně mají veškerej spešl werkzeug po ruce ;) V malých servisech dělají auta všech značek, ale každý auto je jiný.

Já bych na prohlídky chodil, i když je to vždycky o lidech.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suhlasím s XP3. Ono taky není servis jako servis a každý ten svůj, který mu vyhovuje, ať už značkový či neznačkový, nějakou dobu hledá. Jde jen o to, že když se někde spálím, víckrát tam už nevlezu ;)

Taky sice nejsem zastáncem vyhazování peněz přes servisy a nechci tam jezdit s každou prkotinou, kterou si můžu udělat sám, no ale na RP bych tam alespoň po dobu záruky, určitě jezdil. Není-li potvrzovaná serviska, tak si pak člověk s reklamací čehokoliv může tak leda nasr.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč ty zmrdi měnili podložky pod SPZ?

Byly poškozené, nebo jentak si dam dali svoje se svým nápisem a ty původní vyhodili ?

Na nápisy u podložek SPZ jsem totiž dost háklivý !!! :aggressive::wallbash::rtfm:

oni si asi myslia,ze budem jazdit s reklamou na ich servis.Tie podlozky nemenili, to mi dali gratis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem byt drzy,ale to sa este stale najde niekto co chodi na servisne prehliadky? :huh: Hlavne po tom co na tomto fore bolo uverejnenych nespocet staznosti na pracu,jednanie a ceny autorizovanych servisov? :angry:

Ja som bol na prvej a poslednej pri 30000km(pri kupe malo auto 28000km).A ked na mna vytiahli cenu 4000Sk za vymenu oleja,olejoveho filtra a vzduchoveho filtra,tak som si povedal,ze nikdy viac.Odvtedy chodim do maleho,neznackoveho servisu,kde mi chlapci popri oprave vzdy skontroluju aj ostatok auta a upozornia ma na pripadnu dalsiu opravu.Samo,ze tam nechodim kazdy tyzden,ale co to si viem skontrolovat aj sam. ;) A veci ako olej a filtre si menim jedine sam. -_-

No ja som kupil auto ked malo najazdene 57000 km a to bola moja prva aj posledna prehliadka.Zrejme si to uvedomili aj v tom servise a preto zo mna vyzmykali co sa dalo :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis ako servis

v tom predchadzajucom, co som chodil mi pri vymene vzduchoveho filtra

utrhli nozicky na tej umelohmotnej skatuli kde ten filter je.

Pravda filter tam tak nakrivo ulozili, ze to neslo dovriet tak proste pouzili hrubu

silu a nožičky boli fuc, nova ta krabica stoji 5500,- Sk, pri rekramacii sa vyhovarali, ze diesel ma vecsie vibracie ako benzin motor a to prasklo od tych vibracii same....

Ked som si precital v servisnej knizke, ze co sa ma kontrolovat pri prehliadke a potom namatkovo sa spytal v akom to bolo stave u mna , evidentne nemali poňatia ako na tom auto je, cize nic nekontrolovali, potom aspon priznali, že keby mali vsetko robit tak, ako pisu v knizke tak nic nestihnu urobiť.

teraz chodim do ineho servisu, tak tam sa ma priprehliadke aspon opytaju co chcem skontrolovat,

pri prebrati auta odovzdaju aj papier s napisanymi ukonmi prehliadky, a odfajknutymi perom ...sice vidno ze to tlacivo vyplnil niekto iny za 30 sekund, ale aspon pri tych polozkach co som kazal skontrolovat je fajka inym perom a inak napisana, tak to urcite kontrolovali a samozrejme este auto tu v cene prehliadky pekne rucne a wapkou umyju.

hovorim servis ako servis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...