Přejít na obsah

OII Scout, rozměry pneu v TP


bop

Doporučené příspěvky

Jaké máte předepsané rozměry pneumatik v Technickém Průkazu u Scouta?

Já tam mám 205/55 R16 a 205/50 R17. R17 mám z výroby a na zimu jsem si dal R16.

Jenže teď mám rozhozené údaje o spotřebě a ujeté vzdálenosti, protože obvod neni stejný.

Neporadí někdo co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia Scout má od výrobcu dané rozmery pneu ( je to aj na výku nádrže zvnútra): Obuté z výroby 225/50 R17, alternatívu hlavne na zimu uvádzajú 205/55 R16. 17-ky v pohode ale na tie 16 troška zabudli upraviť na podvozok Scouta, napr. u Yetiho je to už lepšie, ten má v 17 rozmer ako O Scout, a 16 má už 215/60 R16, tak by som si to asi rozumnejšie vedel predstaviť na O Scoute.

Aj ja by som chcel vedieť, podľa čoho prideľujú alternatívne obutie pneu ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na R16 se dává vyšší guma (55) než na R17 (50), takže jsem si myslel, že budou stejně vysoké. Vlastně mi to tak řekli i v pneuservisu.

Takže světlá výška by se taky nezměnila.

Jenže to tak neni, ta R16 je nižší. Teď mi počítač ukazuje, že mi to žere 6,3 a přitom to bere 6,8. Na 100 km mi to natočí 106.

Moc nechápu, proč škoda auto doporučuje na zimu menší kolo a neumožňuje v počítači nastavit jiný obvod kola.

Editováno: , autor: Cjoctavian
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne,dat na 16 disk pneu s vyssim profilem je reseni,ale uz to nemas v TP... :( ja si na leto koupil jiny disky,konkretne Ronal R47 v 17,takze na gumach 225/50...a na zimu to same akorat na seriovych Protheusech...a jezdi se na tom paradne i na snehu... staci mit dobre pneu! :):palec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri "17" 225/50R17:

Vonkajší priemer pneu: 656,80 mm

Pri "16" 205/55R16 ( čo je blbosľ na Scouta ):

Vonkajší priemer pneu: 631,90 mm

Odchylka tachometra bude: -3,79%

Zmena svetlosti auta: - 12,40 mm

Ja som mal zase dilemu, čo na leto obuť na Scouta "18" ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri "16" 205/55R16 ( čo je blbosľ na Scouta ):

Vonkajší priemer pneu: 631,90 mm

Odchylka tachometra bude: -3,79%

Zmena svetlosti auta: - 12,40 mm

Ja som mal zase dilemu, čo na leto obuť na Scouta "18" ?

Proč je R16 na Scouta blbost? Mně to doporučil prodejce, že se to tam má dávat.

Odchylku mám se zimními 6 %, měřil jsem to na dálnici porovnáním s kilometrovníky a následně i s navigací.

S letníma jsem odchylku neměřil, ale asi se to bude odlišovat i tam o kousek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie nie, najsprávnejšia voľba "18" na O Scouta je 225/45 R 18.

225/40R18 je na obyč. Octaviu (príp. Superba 2) rozmer vhodný na obutie "18", krorá má "17" 225/45R17.

Pri "17" 225/50R17: ( to je obutá na Scoute od výroby na Protheusoch )

Vonkajší priemer pneu: 656,80 mm

"18" 225/45R18: ( odporúča aj nejeden slušný výrobca al. diskov, napr.: alcar.de, brock.de )

Vonkajší priemer pneu: 659,70 mm

Odchylka tachometra bude: +0,44%

Zmena svetlosti auta: +1,50 mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ty R16 si tam klidně dej... jen se ti sníží světlá výška a bude to vypadat hnusně! :)

Videl si Scouta na "16"? A ešte je to aj taký technický rozdiel. Predajca ti to samozrejme povie, lebo to je dané výrobcom, keď otvoríš víko nádrže, tak to tam máš napísané.

Ale to je vec každého...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano můj Scout jezdil první zimu na plechových 16" kolech... na další sezónu jsem už pořídil nový kola.... vadilo mi snížení světlé výšky a v zhled... :) ale o tom tady celou dobu píšu...

jestli je ten rozmě napsaný i na víčku nádrže teď nevím, ale ve velkým TP to mám....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já tám mám 16 elektrony Dezent a nepřipadá mi, že by to vypadalo nějak blbě. Dokonce se mi líbí víc než ty originální elektrony.

Ta odchylka mi ale dost vadí, dám si tam taky ty 17 na zimu, přesvědčili jste mě ;-)

Editováno: , autor: Cjoctavian
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vorlajz: :palec2:

Ja zase premýšľam, aké kolá "18" na leto?

Obzeral som Luxony antacit (zo Sup2), to vnútorné antracitové zafarbenie by pasovalo k sivým Scoutackym plastom a strieborný vrch toho disku je zase tak isto leštený ako origo Scoutové kolo. Keby som to tak niekomu vydel na Scoutovi.

Tieto originály, by ostali len na zimu, ako más ty vorlajz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak presne tato tema odchyliek pri roznych pneu zaujima aj mna. Ved rozdiel u Scouta (medzi 17" a zimnymi 16" - obrazok) je 3,8 km/h pri 100 km/h - to je uz myslim dost mimo tolerancie tachometra...

Sam uvazujem o 18", ale kvoli zachovaniu akeho-takeho komfortu chcem "scoutske" pneu 225/45 R18, kedze Skoda nijako neriesi tento rozdiel v rychlostiach :)

post-10844-1262870665_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite ti ten rozdiel zlepší komfort. Pred Scoutom som jazdil chvíľku O2 4x4 obutú na 16, no neviem či má Scout až tak odlišný podvozok (pérovanie, tlmiče) oproti 4x4, ale Scout na 17 (225/50R17) sa mi zdá komfortnejší nielen prejazdom dosť nerovnou cestou, preto súdim, že majú nato vpliv aj pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite ti ten rozdiel zlepší komfort. Pred Scoutom som jazdil chvíľku O2 4x4 obutú na 16, no neviem či má Scout až tak odlišný podvozok (pérovanie, tlmiče) oproti 4x4, ale Scout na 17 (225/50R17) sa mi zdá komfortnejší nielen prejazdom dosť nerovnou cestou, preto súdim, že majú nato vpliv aj pneu.

takze pani ja sa pohravam s myslienkou ci by som na svoju O2 4x4 dostal 17" kolesa zo SCOUTA obute origo gumami 225/50 R17 ja viem v TP mam predpisanu gumu 225/45 R17 a disk zo Scouta mi sedi 7J x 17" ET54 presne podla technicaku len ta guma by bola vyssia o 5% z 225mm co je 11,25mm to znamena ze by som o tuto ciselnu hodnotu zdvihol svetlu vysku a uz by bola ako u Scouta a nestratil by som komfort ako u nizkoprofilovej pneumatiky.

Len otazka znie ci by ostala dostatocna medzera v horizontalnej rovine a ci by to niekde v podblatniku nesuchalo pri zatoceni kolies?

Podla mojich skromnych informacii konstrukcne napravy tlmice brzdy by mali sediet so Scoutom len ci je tam dost miesta ked by ta pneumatika bola vyssia o 1,2cm. Bolo by fajn keby mi to niekto zmeral a odfotil v ktorom mieste meral aby som si to mohol preverit na svojej 4x4. Sada gum stoji 600,-€ tak aby to nebol drahy risk pre mna :-)

Ked bude niekto taky dobry nech sem da rovno aj foto svetlej vysky v ktorej casti meral svojho Scouta.

Dikes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...