Přejít na obsah
View in the app

A better way to browse. Learn more.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Doporučené odpovědi

U vsech co maji po stranach plastove lišty se projevuje tato zavada

Nove sklo uz ty listy nema - takze kdo menil poznate podle lišty

mne také ruplo minulý rok zadní sklo na combi r.v.03, ale celou dobu asi fungovalo v pohodě, nevím co se stalo, měl jsem folii, takže aspoň to drželo, na pojistku jsem měl jen přední sklo, ale havarijní mi to vykrylo, jedině v čem je problém, že se o to sklo musí někdo opřít nebo něco ho rozbít, ne samovolně, momentálně už mám všechny skla připojištěné, tak to nebudu v budoucnu řešit, prostě zajedu a vyměním. Jinak od začátku hřeju i s folii a v pohodě

ja nevím,psal to hanyZ o pár řádků víše.tak podle toho soudím. ;) pokud se plete tak vítej v klubu..... ;)

Tak jsem s váma v klubu, protože jak napsal Octávka ,,U vsech co maji po stranach plastove lišty se projevuje tato zavada,, a já tam ty lišty mám :feve: , ale jak jsem napsal, když praskne, tak to půjde přes pojistku ;)

a já z klubu odpadám,protože lišty tam nemám.

musel sklo tedy již měnit maník co jí měl předemnou.

to by vysvětlovalo že jsem tenkrát našel po koupi auta střepy v místě pod rezervou.

  • Autor

přesně tak, je to u OC s lištama.... četl jsem ale, že to bylo do roku 1998, pak už to opravili ...

na orošení skla bych to neházel, přece jen spíš jde o konstrukční vadu, sklo pracuje a s těma lištama má špatnou hustotu či něco takového a proto praská...

na pojistku to neuhraješ, ptal jsem se na to v servise a žádný zákazník s tím neuspěl. Raději ušetři v tom případě penízky a nech si to udělat bez papíru. Pojišťovny totiž přesně vědí, že u těhle OC to je klasika a neproplácí to. Aspoň takhle jsem to četl a bylo mi řečeno technikem i dalším známým, co dělá přímo na pojišťovně.

Když už tam ty lišty nejsou, jedná se o nové sklo, které nepraská. Může být namrzlé, orošené apod. a nic se neděje. Je již jinak konstruované.

Ámen -_-

Upraveno od HanyZ

Já mám i připojištění proti vandalismu, tak bych řekl, že jsem přišel k autu a sklo bylo rozbytý a uhrál bych to na to, že mi to někdo rozbil :t;)

  • Autor

Jo jo Konny, tak to jo :) To já bohužel nemám :( Ale i tak, kdyby se to někdy stalo (nechci to přivolávat), tak písni jak to dopadlo. To by mě docela zajímalo, jestli to uznají.

OK, pokud mi někdy praskne to sklo (což doufám že ne), tak bych dal vědět jak to dopadlo, na co se to uhrálo :)

mne to na vandalismus prošlo u pojišťovny s odvolávacím dopisem, ale ubrali mi bonus za havarijní událost

Jedná se o seriovou vadu skel u předface do modelového roku 99 (tj. cca polovina r. 98). Pokud je vůz pravidelně servisován v aut. servisu, škodovka řešila po kontrole výr. čísla kulancí zadarmo i po garanci - nám v jednom případě i takřka po 3 létech po skončení garance.

Tak postupuje dodnes i v jiných případech, kdy některé závady jsou obdobně řešeny i po garanci resp. preventivně při pravidelném servisu - například nedávná výměna zadního stěrače.

Jo jo vada jak prase a ted to vsem v zime prdne a ani o tom netusi co je ceka - silene uklizeni a vysavani v aute - i do dnes nachazim furt nekde kousky - dokonce az vpredu - proste kdyz to rachlo cistil jsem i palubku od skla

muze ta rana poznamenat i psychicky ci dusevne - ja mel sok ze me za jizdy spadl strom na auto

  • Autor

mě to prasklo ve chvíli, kdy jsem zastavil na parkovišti. Ale střípky v kufru jsou pořád.

Jediné pozitivum - nové sklo bez lišt je pěknější :)

Zdraví všechny a hlásím se taky do klubu prasklých skel.Prave teď mi stojí moje Kokta (1,6 74kW SLX/ 1998) v servisu a měním již po druhé :feve: zadní sklo. To druhý jsem sebral na vrakovišti a samozřejmě taky s plastovýma lištama.

Tak snad teď už naposledy a dobře! Poprvé mi to jeblo minulou zimu na dálnici a teď při cestě na lyže a za nádherného deště,jo prostě,když se daří tak se daří.

to já si po Silvestru přijdu ráno k autu a čumím jak blázen, v zadním skle díra jak do p.... všude střepy a zbytky po dělobuchu, myslel jsem, že mně asi klepne, stálo mně to 2.500 i s prací, bez papírů :)

Ahoj Kluci,

tak předevčírem jedu po mostě, vypnu vyhřívání a asi po 30 vteřinch rána jak z děla - prasklé( i když zatím v celku ) sklo.:(

Sklo bylo z 1/3 mokré z 1/3 pod snehem a 1/3 led.

01, r.v. 97 AGR, sedan

Chci se zeptat - podle lišt / nelišt poznám, že už asi nepraskne tedy že je z neprakající serie? možná i podle čísla na skle ( tedy 2000 a výše )?

diky

  • Autor

Sklo, které má postranní lišty je původní - vadné, praská. Sklo, které je již bez lišt, je již nové, nepraská. Alespoň takto mi to bylo řečeno v servise. Jinak mi prasklo za cca stejných podmínek jako tobě.

Taky mi bouchlo zadní sklo r.v. 98. Strejda co ho měnil říkal že ty staré skla mají 3.brzdové světlo napájené na prudko z výhřevu a proto to praská. Pojišťovna to zalepila. Nové sklo 2500.-.

Upraveno od marcello870

mam asi blbej dotaz

okno z face jde i na předface? ( sedan ) nebo v čem může být problém? díky

Upraveno od RogerRog

jiný než face už se nevyrábí a kastle je až na nárazníky naprosto stejná takže jde 100%

[Lze ze starých dveří ( face ) nechat vyříznout sklo a znova použít? NA co dát pozor?

díky kluci

urcite ano,ved aj autoskla teda firmy maju pouzite bokom ak niekto ma zaujem tak mu daju,ak neche riesit nove. Podla mna aby bolo dokonale ocistene a mozes znova pouzit.

zdarec chlapy nestrašte :feve: já jedině využívám vyhřívání zadního skla ;) nechce se měto ráno v -15st škrabat,sůsedi mají též oktu 97 a v loni jim taky sklo prasklo :feve:

Já nechápu proč tak lpíte na čistém zadním skle? Já osobně ho nikdy neškrabu a stěrač vidí jen když o něj omylem zavadím :)

dodává se už jen to sklo který je v pohodě jiný neseženeš (jedině z vrakoviště často s celýma dveřma)

  • 3 týdny později...
[Lze ze starých dveří ( face ) nechat vyříznout sklo a znova použít? NA co dát pozor?

díky kluci

Jo na vrakáči tě to většinou nechaj vyříznout ze dveří,ale je to strašná práce a ještě to očistit,radši nový!!!

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.