Přejít na obsah

Zadní sklo


HanyZ

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Zdravím pánové!

Tak a je to tu o5 po dvou letech znova, dneska zapnu výhřev skla, protože jsem si chtěl vyhřívat zrcátka, aby se vypařila voda abych tam něco viděl a zase rána jak z děla, už jsem věděl která bije. Naštěstí mám pojistěné všechny okna po zkušenosti tak by to neměl být problém...

Tak nevím jestli budu ten výhřev používat :ble

Letos ještě nikomu nic?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží, jaké sklo jsi měl po výměně. To, co je v lištách je špatné (špatná hustota) a praská. To, co je lepené, by mělo být ok /pokud není nějak poškozeno z výroby/.

Mám ještě původní sklo (s lištama) a přes zimu používám výhřev dost často a zatím se nic nestalo (doufám že i nestane). Jinak jsem četl, že to u těch špatných skel praská v případě, když je zapnutý výhřev a stojí se na brzdě, tak v tom místě kde svítí brzda je velké pnutí a praskne to. U mě jsem si všiml, nevím jestli je to závada nebo si to nechal upravit předchozí majitel, ale v místě jak je brzdové světlo mi ten drátek nehřeje, až pod světlem, takže teoreticky to prasknutí u mě nehrozí (v případě že to má souvislost s tím brzdovým světlem) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak už se mi to stalo taky. Řekl bych, že v úplně nejhorší chvíli. Sotva co jsem s přáteli plně naložen dojel večer do českých hor na lyžovačku, tak mi to ruplo. Přesně to popíši. Dojeli jsme k hotýlku, vypnu motor, všichni vystoupíme a na jednou rána jak z pistole. Celé zadní okno popraskalo-objevily se na něm žilky a v místě, kde se napojuje vyhřívací drát na sklo, tak dokonce puklý sklo skrz-vysoká prasklina. Byl to šok. Nikdo to nechápal a hlavně nečekal. Ale sklo drželo! No jo, ale pouze chvíli, ráno, když jsme vyjeli na sjezdovku, tak to začalo. Nejprvese vytvořila malá dírka, která postupně rostla a rostla, až už bylo vysypané skoro celé sklo. Co se dalo dělat, vrátili jsme se zpět na parkoviště, kde jsme zbytky okna dovymlátili a požádali jsme o igelity.

V servisu mi řekli, že skutečně Octávy ročníku 97 jsou tím pověstné. V mém případě došlo ke skratu vyhřívání zadního okna-opravdu v místě napojení drátu na sklo byla největší trhlina.

Naštěstí mám všechna skla pojištěna, tak mě to přišlo na 500Kč. Ted tam mám sklo nové, bez těch bočních lišt. Ať si říká co kdo chce, ale vyhřívání zadního okna už nepoužiji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...