Přejít na obsah

Nastavení přítlačné síly stěračů?


hudra

Doporučené příspěvky

Tak jsem si všimnul, že pravý stěrač (z pohledu řidiče v autě) nemá asi na prvních 10 cm záběru správnou přítlačnou sílu. Když jsem se na to podíval venku, tak stěrač je v dolní poloze mírně prohnutý - jeho prostřední část je pár mm nad sklem, vše se srovná po těch zmiňovaných cca 10 cm záběru, takže před řidičem je sklo vždy krásně čisté. Myslím, že ze začátku mi to určitě nedělalo, já si takových blbin všímám :)

Netušíte někdo, jestli se to dá nějak poštelovat??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si všimnul, že pravý stěrač (z pohledu řidiče v autě) nemá asi na prvních 10 cm záběru správnou přítlačnou sílu. Když jsem se na to podíval venku, tak stěrač je v dolní poloze mírně prohnutý - jeho prostřední část je pár mm nad sklem, vše se srovná po těch zmiňovaných cca 10 cm záběru, takže před řidičem je sklo vždy krásně čisté. Myslím, že ze začátku mi to určitě nedělalo, já si takových blbin všímám :)

Netušíte někdo, jestli se to dá nějak poštelovat??

Jestliže se nejedná o vysloveně špatný kus stěrače, tak pak skutečně může jít o chybné nastavení stěračů jako takových. Problém je v tom, že po domácku se to takřka nedá přesně nastavit a v mnoha servisech se tomu snaží vyhnout. Existuje na to speciální zařízení - něco jako úhelník, který by servisy měly mít, ale z vlastní zkušenosti vím, že ne všude to mají, nebo to jsou ochotni udělat. To zařízení vypadá nějak takhle:

http://shop.heni.cz/index.php?main_page=pr...oducts_id=11572

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze tady bude problem jinde, nez v nastaveni uhlu sklonu steracu. Spis bych si dal sterace do servisni polohy (vypnuti zapalovani v momente, kdy jsou sterace nahore) a zkusil rozhybat rameno.

Editováno: , autor: 5icz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když dám stěrače do servisní polohy (vypnu motor, páčku stěračů zatlačím dolů), tak stěrač doléhá 100% na okno....nikde nic k jednoduchému poštelování, asi nezbude nic než navštívit servis

to 5icz: jak jsi to myslel, rozhýbat rameno?

Editováno: , autor: hudra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

byl jsem s tím v servisu, dva technici nad tím koumali asi 20 minut, už nevěděli kudy kam a jeden z nich si všimnul, že v čepu ramínka je zanesené dost soli, vzal olej ve spreji a vše je zatím vyřešeno :smich: to mě taky mohlo napadnout

jinak žádné nastavení přítlačné síly tam není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...