Přejít na obsah

Fólie na oknech - jak na policajty


marsiano

Doporučené příspěvky

oni se i oháněli tím že to je pro větší bezpečnost poldů,protože když někoho zastaví tak nevidí kdo je uvnitř a jestli nemá zbraň.Mezi náma kolikrát se stalo že by takto někdo na poldu zaútočil.Myslím že ani jednou.A zase se to hádá,protože to samé ho může potkat když bude sedět někdo vzadu a tam fólie budou.No je to na hlavu postavené,ale co jsme čekali?Vajca drahé jak hrom,s masem to je stejné a do toho ti naši pitomci.EU a naše politická scéna ještě nic dobrého neukázala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Zralok, tak jsem to nevydrzel, auto bylo na slunci, tak jsem ji zkusil sundat, sla dolu jak vino, lepidlo zustalo na folii, tak jsem mel obe okna za 15 min cisty, asi nahoda, nejhur to nevypada, ale bude do me prat slunce, do humpolce bych ale stejne rad prijel, pokec pivko atd..... :-) staci to nejak domluvit... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

pánové, já se bavil s jedním borečkem a tem mi tvrdí, že pokud vás změří a řeknou plať, tak stačí říct, že chceš vidět kalibraci přístroje... Je to stejné jako s váhou v uzeninách... Také musí být kalibrovaná a to prej stát ještě nemá, páč to bude stát dalších x mega :) Tak nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale no tak mně neříkej, že folie jsou zakázány teprve letos? Mám zato, že minimální propustnost platí již léta letoucí a všichni vědí, že je to ilegální. Jiná věc je, že to do nedávna skoro nikdo nekontroloval. Jak to chodí v tuzemských STK je mi naprosto jasné a jen to potvrzuje můj předchozí příspěvek. Osobně je mi to celkem fuk, co si kdo lepí na okna. Jediné co bych tomu trochu vyčítal je, že v určitých situacích se může ztrácet oční kontakt s řidičem za zatmaveným sklem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máš pravdu to může ale já na druhou stranu nepotřebuji oční kontakt s řidičem jiného auta.Je to trošku přitažené za vlasy.Tvrdí se,že je to proto,aby poldové viděli dovnitř a nebyli ohroženi.No to snad nikdo nemůže myslet vážně,když zbytek auta pod fóliema může být.A tak jak ho může prásknout někdo vepředu tak i vzadu.Nehledě na to,že fólie mají hlavně docela důležitý prvek bezpečnosti.Aspoň v takové džungli jak žiju já.

Druhá věc,kterou se argumentovalo tak byl fakt,že přes fólie je špatně vidět ven.Zase polopravda.Když nebude mít člověk fólie,ale bude mít tmavé sluneční brýle tak jaký je v tom rozdíl?On ven uvidí taky zhoršeně a oční kontakt je rovněž v nenávratnu.

Abych to uvedl na pravou míru.Nejsem tu zastáncem fólií s propustností téměř nulovou a nebo jiných druhů,ale fólie které lehce nesplňují potřebnou propustnost tak s tím problém nemám.A i u poldů to je dle jejich rozhodnutí.Jsou mezi nimi lidé,kteří se nad tím nepozastaví právě proto,že ví,že na silnicích jsou mnohem závažnější problémy ale jsou tam i pravé opaky poldů.

Samozřejmě se zde nebudu stebou přít to by k ničemu nevedlo a vždy bude názor na to rozdělen půl na půl ale svůj názor jsem řekl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 6. 2012 na 19:23, vick napsal:

to máš pravdu to může ale já na druhou stranu nepotřebuji oční kontakt s řidičem jiného auta.Je to trošku přitažené za vlasy.Tvrdí se,že je to proto,aby poldové viděli dovnitř a nebyli ohroženi.No to snad nikdo nemůže myslet vážně,když zbytek auta pod fóliema může být.A tak jak ho může prásknout někdo vepředu tak i vzadu.Nehledě na to,že fólie mají hlavně docela důležitý prvek bezpečnosti.Aspoň v takové džungli jak žiju já.

Druhá věc,kterou se argumentovalo tak byl fakt,že přes fólie je špatně vidět ven.Zase polopravda.Když nebude mít člověk fólie,ale bude mít tmavé sluneční brýle tak jaký je v tom rozdíl?On ven uvidí taky zhoršeně a oční kontakt je rovněž v nenávratnu.

Abych to uvedl na pravou míru.Nejsem tu zastáncem fólií s propustností téměř nulovou a nebo jiných druhů,ale fólie které lehce nesplňují potřebnou propustnost tak s tím problém nemám.A i u poldů to je dle jejich rozhodnutí.Jsou mezi nimi lidé,kteří se nad tím nepozastaví právě proto,že ví,že na silnicích jsou mnohem závažnější problémy ale jsou tam i pravé opaky poldů.

Samozřejmě se zde nebudu stebou přít to by k ničemu nevedlo a vždy bude názor na to rozdělen půl na půl ale svůj názor jsem řekl.

Já myslím, že ani nejsme v nějaké velké neshodě. Asi jsem se blbě vyjádřil - tím očním kontaktem jsem myslel, že uvidím, kam se druhý řidič dívá - to neznamená, že musím nutně vidět jeho oči, ale stačí jen kam má natočenou hlavu, nebo kam ji natáčí, prostě jde mi o to vidět, jestli mě v některých situacích také vidí (sleduje). Např. když někdo na křižovatce přijíždí z vedlejší silnice a nezdá se, že by brzdil, tak si přece všimneš, jestli se alespoň dívá tvým směrem, nebo ne? Já jezdím denně po některých pražských sídlištích, kde chytráci po 25 letech zrušili všechny značky a jezdí se tam na přednost zprava a tam se mně to celkem osvědčuje. Odůvodnění aby policajti viděli dovnitř se mi zdá tedy také hodně přitažené za vlasy. To by také mohli zakázat záclony v domech, aby je nikdo neohrožoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Druhá věc,kterou se argumentovalo tak byl fakt,že přes fólie je špatně vidět ven.Zase polopravda.Když nebude mít člověk fólie,ale bude mít tmavé sluneční brýle tak jaký je v tom rozdíl?On ven uvidí taky zhoršeně a oční kontakt je rovněž v nenávratnu.

Tmavy brejle si v noci sundas, ale folie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je teda argument.Já nevím komu o co jde.Každý má na to různý názor a někomu fólie vyhovují a někomu ne.Je tolik mnohem horších věcí které ovlivní silniční provoz,že nějaké fólie jsou zanedbatelné.

Schválně by mě zajímala statistika( která ale není) kolika procenty se na nehodovosti podílely fólie.Chápu,že prostě taková je vyhláška,že tam být nemají,ale jen jsem zde interpretoval svůj názor stejně jako řada dalších.

Pro mě mají fólie více důvodů proč je mám a design je až to poslední.Samozřejmě v okamžiku kdy narazím na aktivního poldu tak mám smůlu,ale zatím to neřeším

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cus Vito souhlasim s Tvyma nazorama nejsou folie jako folie sam vis jake mam ja a doplacime nato vsichni rozumni co tam maj takovy ze do vozu jde videt i z 20 az 30 metru a vtom nas hodily do jednoho pytle, protoze nekteri si nalepi 75 a vis procent to uz se kolikrat divym ze misto skel si tam nevystrihnou plech a mohou si ho jeste caknout do barvy sveho vozu, tito ridici jsou jak zavodni kone maj klapky na ocich, aby nevidel kolem sebe a diva se jen dopredu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...