Přejít na obsah

Fel - MPI + LPG se dusí


base2

Doporučené příspěvky

E-mail Profil

Ahoj , už si nevím rady s autem začalo to tím že jsem myslel ža mi došel plyn a po natakování tam ještě 10l tam bylo . Od té doby se při akceleraci přidusí pak jede normálně , točí až na 6000 ot/min .

U plynaře - to je lambda - tak jsem koupil a furt stejné

Tak jsem začal jezdit i na benzin a zjistil ,že to dělá taky,ale ne tak hrozně

Za studena bez problému

V servisu 1 - nelze provést základ. nast. klapky - koupil jsem jetou 90 000 Km -a furt stejné nelze provést základ . nast.

V servisu 2 - klapka je ok odporové dráhy šlapou, tak jsem pujčil jinou řid jednotku - stále stejné

pak mi jednotku přehrály softem z MOTORDIAGu, údajně zlepšení, ale klapka už konečně šla zakladně nastavit,ale dusení bylo mírnější , tak jsem odjel , otáčky při dojíždění ke křížovatce padaly až na 300 ot a chcípalo to

Takže ještě zhoršení stavu

čidlo teploty měněno, podezření na klepač ,poruchové hlášky žádné , jízdní vlastnosti ubohé

Rada udělat nové rozvody , mohly by vybracemi ovlivnit klepač čidlo

Takže jen utrácím na rady odborníků , ale nejezdím.

děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

opět platí, slavní mechanici a diagnostika na felicii stojí za h....

Motor šlape na všechny válce když ti to padá?

Mám podobný problém s tím, že mi motor sem tam šlape na tři válce.

Dříve jsem měl problém naprosto stejný, to jsem ale nevěděl že mi ukazuje špatně teplotu. Motor podával špatnou směs ....

Když jsem auto koupil, ukazoval motor nejvýše 70 stupňů, takže si jednotka neustále myslela že je motor studený.

A vyvrcholilo to tím že se senzor úplně podělal a ukazoval nesmyslné hodnoty. Právě v té době kdy senzor blbnul mi motor dělal následující, ale jen do dostatečného zahřátí: Při sešlápnutí plynu místo aby otáčky vyletěli nahoru začaly klesat. A pokud se plyn sešlápl ještě víc tak motor i zdechl. Možných příčin samozřejmě asi může být víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nechal udělat rozvody , výměna čidla otáček - na tom původním byl takový velký vryp .

Zatím první jízda do práce cca 25 Km .

Pozoruji zlepšení, za studena opět bez problému, ale jak se ohřeje přesně dle budíku na 90 st , tak stejně při přidání plynu tam je utlum , dá se stím jezdit , ale pokud potřebuju někde se rychle zařadit tak se bojím zda to pojede .

Svíčky jsem zatím neřešil jsou tam 2 měsíce 3 bodový ty co tam mají být a problém začal později.

Problém s elektrikou tam nevidím , jede vždy na všechny .

ještě zkusím čidlo klepání .

Pak už jen zkusit koupit origo klapku zkusit , ale při hodnotě auta a klapky .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nezavzdušňuje se ti to? podivej se na pruhledny hadice esli tam nejdou bublinky. problém bude s tím slavným LPG, co znám tak všeci mechoši (i já) jsme toho názoru, že s plyňákem si jeď na opravy za tím, kdo ti montoval plyn. radek

Editováno: , autor: Smajda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U plynaře jsem začal .

LPG jsem s plynařem odpojil včetně řídících jednotek lpg ( bylo podezření na ovlivnování řídících jednotek lpg a auta mezi sebou )a žádná změna k lepšímu .Stále stejný problém i na benzín .

Nejde mi do hlavy proč se tak děje až po ohřátí motoru, bud se ohřeje nějaký čidlo a pak zlobí nebo skončí režim "sytič" a pak problém klapka nebo jednotka .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E-mail Profil

Ahoj , už si nevím rady s autem začalo to tím že jsem myslel ža mi došel plyn a po natakování tam ještě 10l tam bylo . Od té doby se při akceleraci přidusí pak jede normálně , točí až na 6000 ot/min .

U plynaře - to je lambda - tak jsem koupil a furt stejné

Tak jsem začal jezdit i na benzin a zjistil ,že to dělá taky,ale ne tak hrozně

Za studena bez problému

V servisu 1 - nelze provést základ. nast. klapky - koupil jsem jetou 90 000 Km -a furt stejné nelze provést základ . nast.

V servisu 2 - klapka je ok odporové dráhy šlapou, tak jsem pujčil jinou řid jednotku - stále stejné

pak mi jednotku přehrály softem z MOTORDIAGu, údajně zlepšení, ale klapka už konečně šla zakladně nastavit,ale dusení bylo mírnější , tak jsem odjel , otáčky při dojíždění ke křížovatce padaly až na 300 ot a chcípalo to

Takže ještě zhoršení stavu

čidlo teploty měněno, podezření na klepač ,poruchové hlášky žádné , jízdní vlastnosti ubohé

Rada udělat nové rozvody , mohly by vybracemi ovlivnit klepač čidlo

Takže jen utrácím na rady odborníků , ale nejezdím.

děkuji za rady

vyzkusaj este vyfuk aj ja som chodil dva msiace po servisoch vymenil lambdu ,katalizator ,dvakrat hlava dolu ci nie su ventily podpalene,4x pocitac a nakoniec to bol vyfuk a teraz je aj nizsia spotreba . ahoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

opět platí, slavní mechanici a diagnostika na felicii stojí za h....

Motor šlape na všechny válce když ti to padá?

Mám podobný problém s tím, že mi motor sem tam šlape na tři válce.

Dříve jsem měl problém naprosto stejný, to jsem ale nevěděl že mi ukazuje špatně teplotu. Motor podával špatnou směs ....

Když jsem auto koupil, ukazoval motor nejvýše 70 stupňů, takže si jednotka neustále myslela že je motor studený.

A vyvrcholilo to tím že se senzor úplně podělal a ukazoval nesmyslné hodnoty. Právě v té době kdy senzor blbnul mi motor dělal následující, ale jen do dostatečného zahřátí: Při sešlápnutí plynu místo aby otáčky vyletěli nahoru začaly klesat. A pokud se plyn sešlápl ještě víc tak motor i zdechl. Možných příčin samozřejmě asi může být víc.

vyzkusaj este vyfuk aj ja som chodil dva msiace po servisoch vymenil lambdu ,katalizator ,dvakrat hlava dolu ci nie su ventily podpalene,4x pocitac a nakoniec to bol vyfuk a teraz je aj nizsia spotreba . ahoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...