Přejít na obsah

Clarion...pomoc s nastavením


Host aka

Doporučené příspěvky

Zdar,

mám v autě čerstvě namontováno Clarion DXZ 468RMP a mám následující problémy:

1/ při příjmu telefonu anebo při prostém hledání signálu GSM telefonem se příjem rádia zruší a nevím, jak to vrátit zpět. Prostě se rozladí a už tam nemůžu žádnou stanici najít. Dle návodu jsem to nastavoval i se mi to povedlo dát do původního stavu, ale při následné obdobné situaci jsem tam, kde jsem byl. CD jede bez problému, jedná se pouze o tuner.

2/ už asi 10x jsem si ukládal stanice do paměti, pár nastartování tam třeba vydrží, ale druhý den (odhadem) jsou zase pryč a můžu ukládat znova. Věřte, že pořád dokola už mě to nebaví....

3/ v návodu píší, že se dá přeskakovat AM, AM2, FM1, FM2, FM3. Já ale při mačkání tlačítka jedu AM, AM2, FM2, FM3.....párkrát tam naskočilo FM1, ale to fakt nevím, jak se mi to povedlo.

Prosím o pomoc, jedu dle návodu, ale bezúspěšně.

PS.: Jak je to konkrétně zapojené nevím, ale rádio se vypíná samo po vyndání klíčku a zapíná se při otočení klíčku do 1. polohy (pokud nebylo vypnuté samostatně).

PPS:Jak hodně autorádiu svědší to, že se zapne při 1. poloze klíčku a při 2. poloze klíčku (nastartování) se zase restartuje...?

Za všechny odpovědi a rady moc díky....

Dotaz jsem dal i do sekce Octavia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

znamy mel stejny problem s radiem sony proste mu to nedrzelo pameti , rano vse mohl nastavovat znovu , dal na reklaci a rekli mu ze staci otocit pojistku zezadu na radiu ... asi tim mysleli do te druhe polohy .... jak jsem nakoupil tak prodavam , urcite se tu najde nekdo kvalifikovanejsi kdo lip odpovi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku obrátím pořadí odpovědí.Oba napájecí kabely od rádia do ISO s sebou spoj(červený+žlutý) jelikož máš paměť rádia napojenou na pozici č. 4 kde je spínané +12V tak ti nedrží zadané údaje v paměti.Tyto spojené kabely dej na pozici č. 7 kde máš stálé +12V.Pokud ale trváš na vypínání rádia klíčkem tak je jen přehodíš mezi sebou tak aby byla paměť na pozici č.7 a spínané na č.4.

Myslím si, že tvůj první problém souvisí s napájením.Máš HF?Ta totiž při příjmu tel. hovoru odpojí tuner nebo jiný zdroj signálu.Toto ale nedokážu bezpečně zodpovědět tak jako to s tím přepínáním FM-AM.

Když rádio zapojíš na stálé +12 tak by měly odpadnout problémy s vymazáním paměti.Aby jsi odstranil vypínání rádia při starování motoru tak by jsi musel rádio napojit přímo na baterii.Dělají to i Octavie.Než si rádio zapojím na bat. tak jej pouštím až po startu.

post-22-1148146553.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku obrátím pořadí odpovědí.Oba napájecí kabely od rádia do ISO s sebou spoj(červený+žlutý) jelikož máš paměť rádia napojenou na pozici č. 4 kde je spínané +12V tak ti nedrží zadané údaje v paměti.Tyto spojené kabely dej na pozici č. 7 kde máš stálé +12V.Pokud ale trváš na vypínání rádia klíčkem tak je jen přehodíš mezi sebou tak aby byla paměť na pozici č.7 a spínané na č.4.

Myslím si, že tvůj první problém souvisí s napájením.Máš HF?Ta totiž při příjmu tel. hovoru odpojí tuner nebo jiný zdroj signálu.Toto ale nedokážu bezpečně zodpovědět tak jako to s tím přepínáním FM-AM.

Když rádio zapojíš na stálé +12 tak by měly odpadnout problémy s vymazáním paměti.Aby jsi odstranil vypínání rádia při starování motoru tak by jsi musel rádio napojit přímo na baterii.Dělají to i Octavie.Než si rádio zapojím na bat. tak jej pouštím až po startu.

Takže s tím musím zpět do servisu, zapojovali mi to oni... :( . Každopádně díky za odpověď...

Jen mi nějak rozum nebere, proč to tam nějakou dobu vydrží uložené a zmizí to až po nějaké době...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do servisu nemusíš, na to stačíš sám.Použij vytahováky (měly by to být takové dva plíšky)z příslušenství rádio vydělej, jak nato je i v manuálu.A ty kabely přehodíš sám, jsou zasunutý v takových dutinkách takže je oba spoj do jedné tak aby byly na pin č.7 podle schéma na obrázku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do servisu nemusíš, na to stačíš sám.Použij vytahováky (měly by to být takové dva plíšky)z příslušenství rádio vydělej, jak nato je i v manuálu.A ty kabely přehodíš sám, jsou zasunutý v takových dutinkách takže je oba spoj do jedné tak aby byly na pin č.7 podle schéma na obrázku.

Po pravde receno pokud si za to v servise zaplatil a oni to udelali spatne tak proc by to po nich mel opravovat ! Jel bych tam omlatil jim to o hlavu a nechal je to udelat znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...