Přejít na obsah

Neoriginální navigace 2 DIN - zapojení konektorů


Rewe

Doporučené příspěvky

Zdravím,

potřeboval bych poradit jak správně zapojit neoriginální navigaci do OII (10/2007).

Výhodně jsem se dostal k nejspíše čínskému přístroji rádio/navigace/televize/DVD všchno v jednom.

V balení byl i CAN adaptér, protože přístroj má iso konektory, všechno funguje dobře, jen při zapnutí rádia se ozívá z reproduktorů bzučivý zvuk.

Rešil jsem tot z prodejcem - dle jeho zkušeností toto způsobuje "kabel podsvícení lačítek originálního rádia".

Nejspíše toto bude pravda, protože když se vypnou světla tak zvuk ustane. Což ovšem nic neřečí, když musíme svítit stále, že. Ještě dodám, že auto má světelný senzor a osvětlení palubky se tedy zapíná jen při tmě.

Druhý problém, který toto způsobuje je vybíjení baterie automobilu i když je přístroj vypnutý (což už jsem si taky vyzkoušel, ještě žě mám nabíječku).

Potřeboval bych poradit, který PIN či kablík má toto na starosti - pročetl jsem všechna fóra a odpověď nenalezl.

V CAN a ISO konektorech je sice pozice pro " osvětlení", ale tyto nejsou v mém voze obsazeny.

Na napájecím konektoru v CAN jsou osazeny jen: CAN L, CAN H, zemnění, SAFE a U+. Tak nevím, který kabel by to mohl způsobovat. Případně jestli potřebuju ještě nějaký adaptér?

Za radu díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém možná vyřešen.

Problém je v napájení antény přímo z přístroje, pokud se připojí anténa, která je napájená z jiného zdroje tak se je zvuk zcela normální a žádné potíže rádio zatím nevykazuje. Originální konektor antény má v sobě i napájení, je objednaný adaptér, který napájení vyvede mimo konektor, co se připojuje na rádio. Tak uvidíme.

S osvětlením to skutečně nemá nic společného.

post-49423-1275472705,5088_thumb.jpg

Editováno: , autor: Rewe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...