Přejít na obsah

zaseknuta prevodovka


achiles

Doporučené příspěvky

stala se mi takova neprijemnost s mim RSem. pri jizde po rovine v male rychlosti (cca 20km/h) se z niceho nic zablokovali kola a ja zustal stat uprostred silnice. pri pokusu o rozjezd jsem zjistil, ze se dopredu nepohnu, do zadu jsem popojel asi tak o pul metru. nasledne jsem se pri jizde do predu zablokoval uplne, ze s autem slo hybat cca 10cm dopredu/dozadu a pak kola zastavi cuknutim celym motorem. z pod motoru vytekal olej, nebo spis takova bila emulze, jako by tam byla voda (ale mozna je to byly nejake hodne jemne spony?). auto se zastavilo na tom nejnevhodnejsim miste, kde se vozovka zuzovala a ja blokoval docela provoz. Dodavam, ze spojka/nespojka, auto bylo proste zablokovane. Po par opatrnych pokusech o roztlaceni v prevodovce neco cuklo a najednou se auto odblokovalo a ja s nim popojel kousicek dal. nasledoval odtah domu 120km do prahy, kde me ceka predpokladam tucna oprava. Absolvoval jsem drobne popojizdecky na 1cku a zpatecku, auto jede jakoby se nic nestalo... Dnes jsem auto zvednul a zjistil jsem ze mam dve dirky na prevodovce viz foto. Muze mi nekdo prosim objasnit, jak se toto mohlo stat? nemohlo tam treba nekomu neco spadnout (pri oprave) a nyni se to tam seknout? auto mam pul roku koupene z bazaru, najel jsem asi tak 5tisic a mam sto chuti jim to hodit na hlavu.

predpokladam, ze toto je na vymenu cele prevodovky, ze?

za pul roku jsem jiz menil: prave predni lozisko, leve zadni lozisko, kotouce na predku, desticky na predku i zadku, zadni ulozani tlumice, naplneni klimatizace (zbytecne), ceka me klimakompresor a ted jeste prevodovka ...

post-10248-072706600 1281480894_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak to ti fakt nezávidím.. Já bych jim šel dat do toho bazaru asi přes držku...Já koupil Octavii II taky skoro novou a za 3 měsice ježdění mi vadná elektrika totálně odpálila výfuk i s katalyzátory za cca 100tis. S převodovkou ti neporadím,ale jdi k prodejci a chtěj každopádně náhradu. Já jim taky pohrozil právníky a zaplatili mi víc jak půlku opravy. Není to super,ale furt lepší než nic.

Editováno: , autor: Los Pedros
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozsypal se ti diferák je to na výměnu celý převodovky.Jak se tam něco šprajclo roseklo ti to i obal převodovky. Není to čipnutý? Mohl by to být výsledek vyššího výkonu.Nezávidím ti ty starosti s řešením reklamace a opravou.Ale výměna bude nejlepší varianta jak finanční tak i časová.:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

takze male doplneni tematu: bazar se nastesti zachoval celkem ferove a zajistil mi zdarma opravu prevodovky (s tim, ze montaz/demontaz z auta jde na me). Prevodovka je jiz opravena, jen jeste neni v aute. kdyz uz to mam rozebrany, tak budu menit i spojku.

nekdo se tu pral na najezd auta> podle tacho a servisky cca 90tisic (udajne) a jestli to ma chip> to nevim, nejspis ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobry den chcem sa opytat?

Chcem kupit octaviu II2,0tdi s DSG prevodovkou. Auto ide ako hodinky prevodovka radi jemne a bez trhania ale som si vsimol ze ked je zaradene D alebo R a stojim na mieste a pustim brzdu tak auto sa pohybuje skusal som to aj v mensom kopci a auto sa pohybuje. Na P-parking stoji. Chcem sa opytat ci je to v poriadku lebo automat som nikdy nemal alebo uz spojky maju za sebou

a auto sa pohybuje pri zvysenych otackach. Inac auto ma 84 tis. so serviskou a z vydenia poznam to auto a verim tomu. Dakujem za odpovede.Popripade mi napiste co a ako ma byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak ty ložiska, destičky jsou běžná provozní záležitost, klimakompresor je na pováženou a převodovka je každopádně na reklamaci. Jestli je to kupováno od dealera, bude to v klidu, jestli od nějakýho bazaru, rovnou počítej se znaleckým posudkem a minimálně pohrozením soudem s posudkem v ruce... Uvidíš jaká bude s nima domluva, ale jinak asi koupit jetou převodovku a vyměnit. Počítal bych tak 10k převodovka a 3-5k výměna podle toho, kde si to necháš udělat. Ten kompresor tak 2-5k podle stavu + práce, takže celkem je to docela balík...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...