Přejít na obsah

zadní reproduktory


kosta

Doporučené příspěvky

Rádio máš 4x50 max, tedy nejakych 4x12 RMS. Repro 350W muzou mit sice MAX? o cemz pochybuju, ale jestli RMS maj tak 100 RMS, odhadem, nevim co mas presne za repro. TAkze budes krmit 12W 100W repro, z cehoz vychazi, ze zesilovac by pomohl rozhodne. Ale ne jen na zadek, hlavne predek kvalitne a pak pripadne dotvorit vzadu

Souhlas,jenom ty repráky vepředu bych dal taky jiný -ty origo sice nehrajou špatně,ale takovýhle rádio naprosto nestíhaj -mluvim z vlastní zkušenosti.Takže máš dvě možnost:to že maj repra výkon nějakejch 350w max,to neznamená,že potřebujou nutně ext. zesilovač,záleží na mnoha věcech(citlivost...).Pak můžeš použít zesilovač,ale na všechny repráky a to je dost citelnej zásah do auta i do peněženky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže už mi konečně přišly 6"x9" ale pořád jsem ještě nevykoumal jak je tam mám vlastně napasovat respektive kde zvětšit díry..

jde o sedana

nemáte s tím někdo zkušenosti nebo dokonce nějaký obrázek již hotové práce?

ještě jsem se chtěl zepat mám rádio 4x50 vepředu ve dvěřích origo repra, ty nové dozadu jsou 350W budu potřebovat zesilovač nebo to půjde v pohodě bez něj fakt se v těhlech věcec nevyznám.. :unsure:

Já bych je rozhodně na originál místo nerval,vyřízni přímočarkou přesný díry do plata a dej je tam.Tyhle plata už jsou dělaný dost bytelně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsi, že repra jsou 4 pásmový a na 4 vejskový :-)

Citlivost se udava v Db, tu jsi neuvedl, navic ani znacku jsem nejak nikde nevidel uvedenou, co je to zac.

Jinak nesouhlasim s Amrtinem ze je to citelnej zasah do auta i penezenky. Slusnej 4 kanal se da trebas i jetej poridit za rozumny penize a zvukove to bude o Xprocent lepsi a citelny zasah do auta ? TO nemyslis vazne :-) Natahnou kabely, pridelat zesik a zapojit, pro neznaleho otazka sobotniho prijemne stravenyho dne v garazi a zasah do auta nejak nikde nevidim :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsi, že repra jsou 4 pásmový a na 4 vejskový :-)

Citlivost se udava v Db, tu jsi neuvedl, navic ani znacku jsem nejak nikde nevidel uvedenou, co je to zac.

Jinak nesouhlasim s Amrtinem ze je to citelnej zasah do auta i penezenky. Slusnej 4 kanal se da trebas i jetej poridit za rozumny penize a zvukove to bude o Xprocent lepsi a citelny zasah do auta ? TO nemyslis vazne :-) Natahnou kabely, pridelat zesik a zapojit, pro neznaleho otazka sobotniho prijemne stravenyho dne v garazi a zasah do auta nejak nikde nevidim :-)

jo nějak jsem to napsal špatně jinak je tam 92 dB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsi, že repra jsou 4 pásmový a na 4 vejskový :-)

Citlivost se udava v Db, tu jsi neuvedl, navic ani znacku jsem nejak nikde nevidel uvedenou, co je to zac.

Jinak nesouhlasim s Amrtinem ze je to citelnej zasah do auta i penezenky. Slusnej 4 kanal se da trebas i jetej poridit za rozumny penize a zvukove to bude o Xprocent lepsi a citelny zasah do auta ? TO nemyslis vazne :-) Natahnou kabely, pridelat zesik a zapojit, pro neznaleho otazka sobotniho prijemne stravenyho dne v garazi a zasah do auta nejak nikde nevidim :-)

jo nějak jsem to napsal špatně jinak je tam 92 dB

K tomu citelnýmu zásahu -to bylo myšlený tak,že pokud někdo něco takovýho nikdy nedělal,tak může nadělat víc škody než užitku,ale pár aut jsem taky už ozvučil a vím co to obnáší ;) .S tim lepším zvukem na 100% souhlas -_- .A peníze?Pokud má někdo hluboko do kapsy,tak i takovejch 5-10tis. je dost(a to je málo na pořádný ozvučení :o ).Když máš neomezenej příjem,tak tam je to trochu jinde kol3 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak už mám taky repro v zadu, za cenu naříznutýho prstu mršky plasty pěkně pruží, a nalomenejch úchytů toho ůplně prvního plastu u spolujezdcových nohou, nevím proč, ale ty díry v kastli jsou moc úzké, zůstaly mi v nich ty přídržné plíšky. Nejtěžší bylo ty plasty sundat, moc se jim nechtělo. Tahal jsem to 1.5mm2 což je ůplně dostačující a oba pravou stranou, dal jsem tam Panasonic CJ-A1023N, jsou dvoupásmové sice trochu vyšší ale to nevadí, auto stejně není reprobedna a tak jsem je trochu nadstavil abych je tam dostal (podložil jsem je).

Dobrá byla perlička při montáži, kdy mi z šroubováku vypadla hvězdička (bit) a já ho pak nemohl najít, nevěděl jsem kam spadl, tak jsem ho víc jak hodinu hledal a pak asi hodinu vytahoval. Mrška jedna na pravé straně jak je oko pro zajištění sedadla je malý otvor, který není zaslepený a tam mi ten bit spadl, nevím jak se mu to povedlo, ale spadl tam, a jak naschvál až ůplně dolů, kde se nedalo nijak dostat jen přes malou dírku o průměru ani né centimetru.

Dole jak je oko pro dětskou sedačku a přesně tam do vnitř což vytváří ten plech se dostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Reproduktory do původní zástavby vedle plata budou maximálně 10 cm průměr ( do krátke F) a tam ani s nejkvalitnějšími a nejdražšími repro moc parády nenaděláš. Já tam mám nějaké 15W sinus a 150W hudební a nic moc - spíš nic než moc. proti sérii malá změna k lepšímu, ale ovály do plata jsou ovály do plata, já bych je už ovšem nechtěl ( měl jsem je tam v předchozím autě - zvuk naprosto dostačující/kufr 385 litrů jako ozvučnice) , protože je to omezující faktor. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přesně proto je tam taky nechci, ale jak to udělat? Jedině je dát do původního plata.

Reproduktory do původní zástavby vedle plata budou maximálně 10 cm průměr ( do krátke F) a tam ani s nejkvalitnějšími a nejdražšími repro moc parády nenaděláš. Já tam mám nějaké 15W sinus a 150W hudební a nic moc - spíš nic než moc. proti sérii malá změna k lepšímu, ale ovály do plata jsou ovály do plata, já bych je už ovšem nechtěl ( měl jsem je tam v předchozím autě - zvuk naprosto dostačující/kufr 385 litrů jako ozvučnice) , protože je to omezující faktor. ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dej si do plata ovály 16" x 9 nad 4 000,- ne komerční značky hoď to přes zesák a budeš čučet na ten rachot :band jinak tak malé repro joko sou ty origo mohou být sebelepší značky a zahrají trochu bo malá membrána malej výkon atd :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dej si do plata ovály 16" x 9 nad 4 000,- ne komerční značky hoď to přes zesák a budeš čučet na ten rachot :band jinak tak malé repro joko sou ty origo mohou být sebelepší značky a zahrají trochu bo malá membrána malej výkon atd :palec2:

a když jsme u toho - jakej zesák? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu poměrně dost názorů, se kterými nelze souhlasit. Zhruba platí pokud se pohybujem v cenách mezi 1 a 2 tisíci za pár. Pokud tuto kategorii opustím troufnu si s použitím 6ch zesíku, jednoho subwooferu a dvou párů desítek postavit vynikající instalaci se zvukem jaký málokdo v autě slyšel.

Nelze souhlasit ani s tím, že malá membrána znamená malý výkon. Mám výškáče 5 cm, které snesou s přehledem 150 W RMS a desítky které zvládnou v RMS výkonu 70, 80 i 100 W. To není schopno dodat žádné rádio. O tomhle to ale až tak moc není. Jde o kvalitně provedenou montáž a přesné nastavení pracovních frekvencí použitím pásmových propustí. Malé membrány mají hlavně dva problémy. Nízkou citlivost a neschopnost hrát basy. Tohle jsou prostě konstrukční záležitosti ale když se propusti nastaví tak aby se repráčky nepokoušely basovat dá se z nich dostat i vynikající zvuk.

Jestliže se ale tazatel chce pohybovat v nejnišší cenové třídě jsou ovály ať už 6x9" nebo 7x10" ideálním řešením.

Editováno: , autor: All_01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě máš pravdu ale dej si do auta jen výškáče 150W samozřejmě ty budou hrát jen výšky a pokud stáhneš basy aby malé repro stíhaly tak to zase neřeší to že ti budou chybět basy :p tudíš problém se opakuje :help:

můj názor kup si nějaké ovály 16x9 kolem 2000,- a problém je vyřešen :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
dej si do plata ovály 16" x 9 nad 4 000,- ne komerční značky hoď to přes zesák a budeš čučet na ten rachot :band jinak tak malé repro joko sou ty origo mohou být sebelepší značky a zahrají trochu bo malá membrána malej výkon atd :palec2:

Nedal by tu někdo foto těch zadních reproduktoru ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tak repro 16x9" jsem neviděl, ale asi to měly být 6x9".

Tady vyvstává otázka jestli v budoucnu bude instalovaný SW.Takže jako All, 6x9" nebo 7x10" ale dají se i 20cm koaxiály.Pokud to pojede na rádio tak třeba...

http://fancarhifi.cz/index.php?option=com_...25&Itemid=8

http://fancarhifi.cz/index.php?option=com_...9&Itemid=86

http://fancarhifi.cz/index.php?option=com_...2&Itemid=97

http://fancarhifi.cz/index.php?option=com_...6&Itemid=31

http://fancarhifi.cz/index.php?option=com_...4&Itemid=40

...ke každým oválům dodávám tento konektor pro rozpojení kabelů...

http://fancarhifi.cz/index.php?option=com_...4&Itemid=70

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...