Přejít na obsah

Yeti - výrobné/vývojové chyby a iné nedostatky


Wheel

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Ten zadný stierač sa niekedy spustí aj mne už pri zapnutí zapalovania, nemám ho pritom zapnutý, ani nemám zaradenú spiatočku...zatial som to neriešil

Zadní stěrač taky nechápu, nekdy se zapne při zapnutí klíčku , nekdy se zapne při jízdě a někdy při zařazení zpátečky, ale to vyjimečně a vždy je vypnutý.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ako Pawouk hovorí :kol-47: - zadný stierač má samostatne raz zotrieť iba pri zapnutých predných stieračoch a následnom zaradení spiatočky. Teda aj pri mojom to tak funguje - podotýkam, že nemám dažďový senzor. Je to dosť blbé, keď si stierač utiera kedy chce, hlavne suché, zasvinené okno - to časom aj môže doškriabať sklo. :kol-26: Problém bude asi v elektronike.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona i ta rada aby to dal do servisu může být někdy kontraproduktivní - na bráchově Fabii se mu také spouštěl zadní stěrač kdy se mu zachtělo. Servis na nic nepřišel (u nich se to neprojevilo) a dostalo se mu poučení,že můžou být "navlhlé" kontakty,nebo tak něco. Já to auto měl po něm a už se to nikdy znovu neprojevilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jistě,nechť se o tom v servisu zmíní,o tom bez debaty,ale není to vždy spása. O jejich odbornost mám docela obavy. Bohužel. S škodováckým servisem mám celkem bohaté a ne příliš dobré zkušenosti. :kol-32: Ale nechme toho,to tady stejně nevyřešíme,stejně tak jako jeho samospouštěcí stěrač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brácha asi vyzařuje nějakou "záludnou energii". :kol-28: Já pak na ní měl problémy s motorem,ale to už je OT. Tak sorry. :rolleyes: Třeba má kolega albert jen vadnou páčku pod volantem. Máš pravdu,současná auta jsou poněkud "přechytralá" ... :kol-32:

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škodovka o tomto problému ví a jedná se o výrobní vadu, ale nemusí se nutně projevit. Vlhkost se dostala do sváru vodičů vedoucí do řídící jednotky, který je utěsněn nějakou bužírkou. Z tohoto sváru vedou vodiče asi do 5ti svorkovnic, takže se závada projeví několika způsoby. Vlhkost způsobí nejspíše zkrat. Referenční napětí 5V klesne a počítač se přepne do nouzového režimu. Mě se to projevilo blikáním kontrolkou žhavení a ztrátou výkonu.

Tak to bohužel postihlo asi i mě. Rozblikalo se mi žhavení a ztráta výkonu. Po chcípnutí a nastartování to jede normálně, po několika dnech to samý. Diagnostika píše "005000 - ridici jednotka / P1388 - 000 - nefunkcni - Sporadická", po svátkách jedu do servisu tak se docela bojim co to bude, jestli taky svazek nebo něco horšího. Navíc mi nefunguje ESP/ABS - závada čidla, v lednu jsem to měl stejný, ABS chvíli jede a pak zase ne. Tenkrát jen vyčistili kroužek abs na ložisku a čidlo a bylo to ok, teď to samý jen na jinym kole...achjo, Yeťák mi moc hezkej dárek k vánocům teda nedal:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten zadný stierač sa niekedy spustí aj mne už pri zapnutí zapalovania, nemám ho pritom zapnutý, ani nemám zaradenú spiatočku...zatial som to neriešil

V manualu pisou : Po kazdem druhem vypnuti motoru dojde k preklopeni stiraci listy zadniho sterace z duvodu prodlouzeni zivotnosti stiraci listy

defaut zapnute jde to vypnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak to bohužel postihlo asi i mě. Rozblikalo se mi žhavení a ztráta výkonu. Po chcípnutí a nastartování to jede normálně, po několika dnech to samý. Diagnostika píše "005000 - ridici jednotka / P1388 - 000 - nefunkcni - Sporadická", po svátkách jedu do servisu tak se docela bojim co to bude, jestli taky svazek nebo něco horšího. Navíc mi nefunguje ESP/ABS - závada čidla, v lednu jsem to měl stejný, ABS chvíli jede a pak zase ne. Tenkrát jen vyčistili kroužek abs na ložisku a čidlo a bylo to ok, teď to samý jen na jinym kole...achjo, Yeťák mi moc hezkej dárek k vánocům teda nedal:-(

Tak Yeti opraven, natekla voda do konektoru u jednotky ABS/ESP a vyrezly tam konektory. Výměna kostky ABS:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...