Přejít na obsah

zpětná zrcátka OII FL


Denis Kalus

Doporučené příspěvky

Zdravím, prosím, zda by se někdo mohl vyjádřit k tomu, zda by šli nahradit u OII předFL za zrcátka z FL. Když jsem porovnával konektory, zdáli se mi stejné, ale možná se pletu. Taky mě zajímá, pokud bych si sehnal i vnitřní ovládání zrcátek z FL, zda by se i sklápěly? Pokud by to šlo nějak nakódovat. Pro mě je hlavní výhodou to sklápění, ale i velikost těch FL, kde jde více vidět. Díky všem za pomoc!

Editováno: , autor: Denis Kalus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo? to jsem teda nevěděl, že jsou i ty předFL sklápěcí. Jsem přemýšlel a možná to sklápění není tak důležíté. Spíš se mi ty FL líbí víc, že jsou větší...

BTW... pamatuješ si jak to s těmi FL vypadá? Přecejen FL čumák je jinej. Myslím jestli to spolu štymovalo :-)

Editováno: , autor: Denis Kalus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takisto sa zamyslam nad vymenou spaetnych zrkadiel u O II predFace za Face. kol119 Vymena kus za kus by mala byt mozna (su montovane do novej Octavie Tour). Okrem toho ze su vacsie, a ze sa mi viac pacia, ma oslovuje aj moznost automatickeho sklapanie a pripadne aj nizsi aerodynamicky hluk oproti predFace. Vie niekto posudit uroven hluku face vs predface spaetnych zrkadiel? Diky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takisto sa zamyslam nad vymenou spaetnych zrkadiel u O II predFace za Face. ... Okrem toho ze su vacsie, a ze sa mi viac pacia, ma oslovuje aj moznost automatickeho sklapanie a pripadne aj nizsi aerodynamicky hluk oproti predFace.

Pozor při nákupu, prý se dělá víc verzí, resp. současný MR nemá el. sklápění. Já mám zatmavovací a el. sklápěcí a uživatelsky jsou lepší než předFL, hlavně jsou větší=je líp vidět. Ovšem myslím, že jsou naopak hlučnější než předFL, ale přešel jsem z TDI na TSI, tak pocit hluku může být ovlivněn i tím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výmena predFL zrkadiel za FL je možná a po mechanickej stránke úplne bez problémov. Samotná hlučnosť obtekajúceho vzduchu mi príde rovnaká. Ale ten komfort, ktorý mové zrkadlá poskytujú je na nezaplatenie. Teraz v nich konečne poriadne vidím za seba. Mám totiž zatmavovanie zrkadiel a pred FL ten čierny rámik nechutne zmenšoval už aj tak malé zrkadlá.

Po elektrickej stránke je tam rozdiel. PredFL zrkadlá mali konektor hneď na vnútornej strane dverí a napájali sa na káblový zväzok dverí. FL zrkadlá majú dlhší kábel a konektor na vnútornej strane odpadá. Kábel od zrkadla sa zapája priamo do RJ dverí. Myslím, že ho ani nebolo potrebné upravovať.

PredFL zrkadlá sa s elektrickým priklápaním nerobili a u FL zrkadiel el. priklápanie asi spojazdniť nepôjde, nakoľko ho musí podporovať RJ dverí. A tie FL RJ využívajú už novší komunikačný protokol po CAN, takže by bolo potrebné vymeniť polovicu elektroniky v aute. Jedine, ak by niekto experimentoval a našiel by vhodnú RJ dverí z iného koncernového modelu, ktorá by podporovala aj priklápanie a na komunikáciu by využívala ešte starší protokol.

A ešte musím spomenúť aj funkciu sklopenia pri zaradení spiatočky. Samotnou výmenou zrkadiel za verziu so zabudovanými potenciometrami to nejde doplniť, je potrebné mať v aute aj RJ elektrických sedadiel s pamäťou, ktorá si "pamätá" aj polohu zrkadiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, chtěl bych otevřít znovu toto téma. Jelikož mám OII před FL a teď jezdím s firemní OII FL tak se mi opravdu nová zrcátka zamlouvají, ani ne tak po estetické stránce, jako po spíše po praktické. Viděl jsem na aukru že někdo prodával tyto FL zrcátka se sklápěním po zamknutí auta předělané pro před FL Octavii II... ale za 7000kč se mi to zdálo moc drahé. Nevíte někdo jak se to dá udělat? Co vše je potřeba a kdo to případně umí dát potom dohromady? Celkem by se mi to líbilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bych taky chtěl, akorát bych to chtěl udělat tak, že bych si díly posháněl a pak bych to někomu přivezl a ten by mi to dal do kupy. Podle mě na tom zase nic moc extra neni a když to někdo umí a pak to prodává za 7000-8000 tak je to předražený. Je fakt, že s tim je práce, ale přece to nenůže bejt až tak moc složitý. Nevíte tedy někdo jak to udělat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedavno jsme je menil, nejakej dobrak mi na parkovisti ulomil puvodni. Koupil jsem tady FL se sklapenim za dobry kacky, vymeneno asi za hodinku obe, ty FL maji dlouhej kabel kterej zapojis rovnou do motorku oken, uz se to tu resilo. Nicmene sklapeni samozrejme nefunguje, da se pouzit neorigo modul o kterem se tu taky pise, ale udelam si svuj:

- vytahnes klicek, rosviti se osvetleni nastupniho prostoru, po 10ti vterinach se sklopej

- vyklopeni zpet bude po nastartovani (preskok z 12V na 13.x)

Ovladani automatiky bude podle polohy ovladace zrcatek (nemam s polohou na sklapeni), takze kdyz bude na vyhrev (na ktery to mam prakticky furt) tak to pojede automaticky viz. vyse, kdyz to bude na poloze "0", tak zustanou porad otevreny (=bez ovladani "automatikou"). Slo by to udelat i podle ovladace ve dverich na blokaci zadnich oken. Jeste promyslim. Kazdopodane podle ELSY je tam hafo signalu podle kterych to ridit, treba otevreni dveri, SAFE kontakt atd... Ale ten zpusob vyse mi myslim staci bohate, nechci menit RJ a ovladac zrcatek no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak, pokud by někdo řešil dodělání sklápění zrctáerk, zde moje dokončená verze.

Viz výše, po ulomení original zrcátek nějakým dobrákem jsme koupil FL verzi i se sklápěním, moje ŘJ v autě samozřejmě sklápění neumožňuje. Někdo psal o sklápění od Cybertronicu nicméně předně se mi nelíbí způsob funkce, za druhé je to na můj vkus drahé a za třetí, je nutné tahat kabeláž od jejich jednotky k oboum dveřím. Takže kdo by chtěl dodělat jednodušeji a levněji, stačí sundat tapec levých a pravých dveří a připojit níže uvedený modul. Každá strana má svůj, připojuje se na trvalé plus a mínus a signál od blinkrů.

Funkce:

- je-li nastartovano, modul spi

- je-li vypnut motor, modul hlida pocet bliknuti blinkru

- jeden blik = sklopit

- dva bliky = vyklopit

- pokud jsou zapnute varovky, tak se modul prepne do modu nesklapet, takze pokud nekdo nechce po zamknuti sklopit zrcatka, staci bliknout trikrat (a vicekrat) varovkama

- po nastartovani se mod nesklapet zrusi a tudiz pri dalsim odchodu/prichodu se sklapi automaticky

Vyhody: jednoduche zapojeni, zadne tahani kabelu z jednech dveri do druhejch apod. a cena, soucastky na jeden modul vyjdou cca do 250Kc.

post-6484-0-91607800-1349436207_thumb.jp

post-6484-0-44668600-1349436202_thumb.jp

sklapeni2.pdf

Na obrazku je videt umisteni modulu na dverich a napojeni na puvodni kabelaz. Kdo by mel zajem, muzu dodat naprogramovany procesor, stavba modulu je otazkou hodinky pro prumerne zdatneho pajece ;)

sklapeni2.pdf

post-6484-0-44668600-1349436202_thumb.jp

post-6484-0-91607800-1349436207_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Prosím tušíte jak funguje ten mechanismus na sklápění zrcátek u O2 FL?

Při nynějších mrazech mi v zrcátku něco povolilo a při odklápění se levé zrcátko neodklopí o 90 ale 180 stupňů :-(

Nevím jestli jde nějak opravit asi ulomený doraz/koncák nebo jde vyměnit celý ten sklápěcí mechanismus nebo je nutno vyměnit celé zrcátko?

děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Prosím tušíte jak funguje ten mechanismus na sklápění zrcátek u O2 FL?

Při nynějších mrazech mi v zrcátku něco povolilo a při odklápění se levé zrcátko neodklopí o 90 ale 180 stupňů :-(

Nevím jestli jde nějak opravit asi ulomený doraz/koncák nebo jde vyměnit celý ten sklápěcí mechanismus nebo je nutno vyměnit celé zrcátko?

děkuji

jakmile mrazy polevily, tak problém zmizel a sklápění zrcátek zase OK funguje :-)

Editováno: , autor: TomášB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Potřebuju poradit na kterých PINech je na konektoru FL zrcátek signál k blinkrům a které jsou k motůrku přiklápění k autu... ve schématech se nějak nevyznám.

 

A ještě jedna věc, ke stahovačce vede napájení, ale nejsem si jistej "+" a "-" jeden je červeno-bílý a jeden hnědý, předpokládám, že červeno-bílý je "+" ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No super. Tak jsem jen vyndal konektory ze stahovačky kvůli natažení kabeláže z FL zrcátek, (jak konektor od zrcátka, tak konektor ze dveří), zacvaknu zpátky konektory a teď přijdu k autu, chci stahnout okýnka a okýnka nefungujou. Zadní v pohodě stahují, přední ne. Jinak vše funguje, zrcátka běhají, osvětlení funguje, ovládání je podsvícené, ale nejde mi stáhnout sklo, ani levé ani pravé... Čím to může být???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hotovo, byla to pojistka. Jen mi je divný, že fungovalo všechno ostatní, když je to napojený do té jednotky...

 

No a nikdo neví jak je to s těma pinama v konektoru od zrcátek? Potřebuju vědět, které jsou k motorku sklápění k autu a který je na signál pro blinkr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

nezabýval se někdo rozsvícením osvětlením nástupního prostoru když jsou zrcátka sklopený? celkem mě to štve, že se to nerozvítí, že se mi vyklopěj až při zapnutí zapalování je OK, ale proč musím šlapat do kaluží, i peugeot mi rozsvítí a tahat drát od vnitřní lampičky se mi nechce

a nikdo neřešil přiklápění při běžným zamčení, abych nemusel držet tlačítko dýl, třeba něco jako prodlouření signálu, bo tak něco

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Goose má udělanou jednotku na zrcátka. Mě jí taky dělal, ale nevim kde je chyba, mě ta zrcátka si dělají co chtějí, jednou se sklopí, jednou ne, jednou se odklopí, jednou ne. Je nějaká možnost zjistit v autě jestli nějak kolísá napětí? Čím by to mohlo být, že se jednotka někdy resetuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...