Přejít na obsah

divne, suchajuce zvuky


sajsil

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Mám totéž auto, najeto také 165 tisíc a právě řeším závadu převodovky, Prasklo pero na přítlačáku a prošoupalo stěnu do převodovky. Podobné šoupavé zvuky se mi ozývali, než se závada projevila únikem oleje a klouzáním spojky..

Stálo mě to spojkovou sadu za 12tis a celou ojetou převodovku za 7tis, moře nervů a běhání.Nevím kolik si řekne mechanik...... Snad už zase budu jezdit. :-(

Prošoupaná stěna spojkového obalu ve Škodovce stojí 17 tis. Proto celá převodovka z vrakáče.

Držím palce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Jo pardon, Octavia II 103kW CFHC CR najeto 190 000. Slychavam to Ted občas hodně občas ne, spojka mi někdy při seslapnuti da takove menší klepnuti, jinak bez problémů. Zvuk je takový podobajíci se tření plechu a má tak sekundovy intervaly, po přidání plynu se to nepatrne zrychlý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Tak se přidávám s problémem. Bohužel uplně to samé co je v popisu. motor 2.0. CR v RS fl.. S tim rozdílem že mam DSG převodovku.. Jak psal jmesser se závadou prasklého pera přítlačáku, to se mě asi netýka. Co vím tak v DSG je jen setrvačník, spojky jsou v převodovce. Takže teď už nezbývá se zameřit na ten klimakompresor?, ale když otevřu kapotu tak neslyšim vůbec nic... Vyřesili jste to nějak ??

Děla to vic při teplém motoru. Po ujetí nejaké vzdálenosti je to o něco lepší.. Jo a špatný setrvačník mam, když je to studený tak rachtá. Mohlo by to být tim ? Děkuji za rady

 

Video  - https://www.youtube.com/watch?v=cGx9DtD0TM8

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam rovnaky problem s O2 FL 2012 2.0TDI CR CFHC

najazd 162 tis. Problem sa zacal prejavovat pric ca 160 tis.

Zacina to az pri zohriatom motore, ale neprejavuje kazdu jazdu. Ked vypnem klimu (z AUTO na OFF) tak zvuky prestanu. Myslite ze to bude tym klimakompresorom?

Pozeral som ze novy stoji 7-8 tisic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, trix77 napsal:

Mam rovnaky problem s O2 FL 2012 2.0TDI CR CFHC

najazd 162 tis. Problem sa zacal prejavovat pric ca 160 tis.

Zacina to az pri zohriatom motore, ale neprejavuje kazdu jazdu. Ked vypnem klimu (z AUTO na OFF) tak zvuky prestanu. Myslite ze to bude tym klimakompresorom?

Pozeral som ze novy stoji 7-8 tisic.

myslím si že to bude tim klimakompresorem.. zapnu AC a je klid.. jo cca 7 tisíc stoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dnes sa mi tento ZVUK tiež 1.x objavil, paradoxne keď som bral auto zo servisu po kontrole a jemnej úprave geometrie.

Rieši sa tento zvuk už na dvoch fórach, ale ani v jednom to nikto 100% neodhalil. Mám CFHC 4x4 DSG 2012. Pred 3týždňami

menený zdochnutý klimakompresor(spojka), teraz je tam Hella, samozrejme doplnené chladivo a mazivo, výmena kabínového

filtra. Zvuk počuteľný iba z interieru, akoby vychádzal zo stredového tunela pri voľnobehu. S otáčkami sa frekvencia zvyšuje, ale akoby

frekvencia nezodpovedala lineárne otáčkam motora, proste trochu to častejšie zašúcha a potom ten zvuk už nepočuť pre zvuk motora.

Tento nahraný zvuk je pri vypnutom climatronicu, (vypnutý ventilátor aj klimakompresor), takže málo chladiva, ventilátor?

Dvojhmota sa mi tiež ozíva, ale to je úplne iný zvuk z exterieru.

Hlasitosť som zvyšil, aby ináč tento jemný zvuk bolo počuť.

 

suchsuch_.mp3

Editováno: , autor: yoli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kompresor v sebe prevod nemá, aby sa točil tak pomaly, ako "zvuk". Iba keď je jeho elektromagnetická spojka zopnutá, točí sa. A točí sa dosť rýchlo aj na voľnobeh motora, aby nevydával tie pomalé zvuky v sekundových intervaloch.....

Editováno: , autor: yoli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno iba vnútri. Je to jemný zvuk, takže zvonka aj keby šiel, tak ho prehlušuje motor. Možno by to chcelo dreveným kolom popočúvať, ako fonendoskopom v motorovej časti.

 

PS: posledné dva dni na krátkych mestských trasách (zimný motor) sa to neprejavilo ani raz.

Editováno: , autor: yoli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, presne to iste...

CFHC, 186K najazdene nedavno kupene. Asi sa nonstop chodilo dialnice a zapnute AC. Ak klimu vypnem tak pocujem ten zvuk...zdá sa mi že hlasnejšie a hlasnejšie.

 

Po zapnuti AC prestane uplne. Nemoze to robit nejaka spojka medzi klimakompresorom a hnacim hriadelom, remenom ? Ze by bola uz unavena a sem tam presmykla aj ked by mala byt vypnuta? Som laik tak len tipujem.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...