Přejít na obsah

Turista

Uživatel
  • Počet příspěvků

    87
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše zveřejněné uživatelem Turista

  1. Čtu to tady a tak jsem šel nafotit silentbloky a koukám jeden je takovýhle, tak to asi bude na výměnu. Nechám si to udělat v servisu, asi oba, tak mám ježíška ještě před Vánocema, jsem zvědav co to bude „koštovat“.
  2. „…lak se začíná pomalu šupinkovitě odlupovat…… Koketuji s myšlenkou světlo přelepit UV odolnou folií….“ Těch návodů na leštění je tu 11 stránek a neustále přibývají – vraťme se ale k tomuto zajímavému diskusnímu tématu: „světlo následně přelepit UV odolnou folií“. Přelepují se tím třeba informační tabule na cyklostezkách a pod.. Rád bych si přečetl názor na tento nápad třeba „ostříleného“ Ekkara_z_Bastlírny http://www.fototapety.cz/2988-transparentni-d-c-fix/13310-leskla-zcela-pruhledna-samolepici-folie-d-c-fix-sire-45-67-5-a-90cm/
  3. Zdravím. Fabie kombík rv. 2007, 1.2, 47 kW Vybíjení baterie jsem řešil již vloni kdy se mi baterka někdy spadla až pod 12 V a sotva jsem nastartoval. Dobíjel jsem ji a přes zimu jsem ještě vydržel, měla jen přes 3 roky. Letos jsem pak od jara hodně jezdil a tak vybíjení mi zas tak nepřišlo, auto vždy startovalo dobře i když to padalo i o 4V. Rádio - ta placka - byla vždy, řekl bych trvale vyndaná, tudíž zůstala funkční asi jen kabeláž. Pořídil jsem tedy nedávno novou baterku a do druhého dne to zase padlo o 1 V. Na základě zdejší diskuze /o dodatečném připojení rádia/ jsem vyndal pojistku č.45 Rádio a baterka stále po 5ti dnech co jsem nejezdil vykazuje stále stejných 12,7 V - jako na začátku měření. Tak snad jsem našel příčinu bez shánění voltmetru a jak najdu čas tak se podívám na ty dráty jak a co to tam může být blbě.
  4. Co se stane, když vyndám pojistky vyhřívání sedadel, rádio, navigace a nebudou tam opět navráceny. Nebude to mít nějaký vliv na činnost ŘJ během provozu? Ještě jsem přidal přehled pojistek na Fabii I./1,2 HTP
  5. Omluva za ukvapený příspěvěk. Vyřešeno.
  6. Turista

    Autobateria

    Po loňské zimě kdy jsem málo jezdil a několikrát musel dobíjet, tak plánuji na podzim pořídit novou baterii pakliže teď přes léto dost jezdím a baterie se často dobíjí. Příští měsíc jedu přes Českou Lípu okolo výrobního podniku Varta. Bylo by dobré koupit baterii přímo tam nebo to samé pořídím kdekoliv později v obchodě s baterkami? Máte nějakou zkušenost?
  7. Postřeh a dotaz: "Natáhnul" jsem před 5ti dny na karoserii doporučeným postupem Turtlewax Plus PTFE. Dnes v noci pršelo a zjistil jsem před barákem, že všechny karoserie aut kolem jsou suché a bez známek deště a na mé karoserii je stále tisíce kapek a bublinek a jak bych řekl - pozůstatek po dešti. Čím to může být, je to normální - případně - co Vy na to.
  8. Turista

    Autobateria

    Jedu teď v zimě tak jednou týdně krátkou trasu a baterka již ukazovala 12V a tak jsem se rozhodnul jí jednou za měsíc dobít. Mám ji doma týden než ji zase dám do auta zpět. /Koupena 3.2013 - Varta 44A/ Dotaz: Když displej ukáže konec nabití, mám ji odpojit, nebo můžu nechat ještě těch pár ní připojenou na nabíječce? Když jsem ji měřil druhý den, ukázala o 1V méně tak jsem ji opět připojil a zase tak asi 10 minut dobíjela.
  9. Mám také problém se startováním - vždy když je motor úplně studený /třeba i druhý nebo třetí den/ se motor po otočení klíčkem rozbíhá jako by zaváhal a po 2 sek. se rozběhne a jedu jako by se nic nedělo. Pokud je motor teplý /příklad: zastavím na nákup - po 2 hod./ tak pak startuje normálně v momentě otočení klíčkem. Jinak během jízdy naprosto bez problémů, volnoběh, rozjíždění - normální. Škoda Fabia Combi 1,2HTP/47kW
  10. Škrtící klapka. Při servisování kdy jsem jezdil do servisu /do 60.ooo km - pak již ne/ jsem nikdy nečetl že by klapku čistili. Dotaz zda někdo má vlastní zkušenost s preventivním prostříkáváním klapky s použitím zakoupeného? čistícího přípravku? a jeho doporučení zda to má smysl preventivně prostříkávat a následný vliv na potřebu seřízení klapky v servise. EGR nemám. Klapku jsem nafotil - volnoběh točí na 900/tisícovku to nepřesáhne - běží normálně - nedusí ani necuká. Fabia 1,2/47 kW-2008-BME
  11. Sám jsem hledal a nenašel rozměry pro domácí úpravu přípravků a tak sem dávám jen pro zajímavost pro ty co začínají pracovat se svíčkami. Klíč 16 mm je za cca. 60 kč ale nástavec je krátký. Vyměním za nástavec o 10 cm delší a ukončený do T /nebo pro ráčnu/. Vytahovák na cívky je z drátu prům. 5 mm - z držadla PVC nádoby na Primalex - vyndání cívky v pohodě a lehce i když to jde i šroubováky.
  12. Omlouvám se jestli tady již bylo vyobrazeno něco podobného ale tahal jsem cívky a vyrobil jsem si z drátu vytahovák, drát je držák z plastového kýble na Primalex. Práce s ním byla bez problému i když jsem viděl vytahování cívky šroubováky což jde také.
  13. Turista

    Fólie na okna

    Poznatek o kterém píše Effendi mne již za minulého režimu učili ve škole takže jsem vyškolen dost. U této "aušusové" fólie mi vyhovuje především její láce ale hlavně odnímatelnost a opětovné upevnění které praktikuji pouze přes léto kdy v autě na cestách přespávám a nemám potřebu něco na okno lepit nastálo.
  14. Turista

    Fólie na okna

    Není mi to vůbec jasné - pakliže se fólie běžně prodávají a není u nich v návodu nikde uvedeno že musí mít atest nebo absolvovat jiná povolovací řízení a je tam i návod na připevnění. K čemu potom tyto běžně prodávané fólie slouží. Proto můj dotaz nahoře.
  15. Turista

    Fólie na okna

    Úvod s nalezenými poznatky a s dotazem níže: 1. Čelní skla nesmí být upravena ani čirými fóliemi. 2. Na bočních sklech sloužící k výhledu z místa řidiče nesmí být po úpravě skel celková propustnost menší než 70% . 3. Fólie na zadním skle nesmí zakrývat na vozidle schválenou třetí brzdovou svítilnu. 4. Skla upravená pomocí schválené fólie musí být opatřena štítkem s číslem atestu a označením výrobce /všechna skla nebo jen přední?/. Dotaz: Píše se o schválené fólii s atestem – to je nejspíš ale jen v případě bočních oken řidiče. Zajímala by mne instalace fólií na oknech za řidičem. Co je to schválená fólie a musí tedy u zadních oken být schválená fólie s přidaným atestem prováděcí firmy? Nechápu proč bych si fólii nemohl instalovat sám /s přihlédnutím k jistému riziku kvality/?
  16. Tak jsem tady opět. Když jsem byl dneska nakoupit, tak jsem musel sledovat zda potravina obsahuje maso, zda mléko není voda, zda se na kase "nespletli " ale především zda na potravinách není špatné datum..... A tak mne napadlo to co mne nenapadlo již dříve /a možná mnoho dalších, kteří tvrdí že baterky vydrží někdy jen 2-3 roky/. Když jsem vyndal téměř vybitou baterku starou skoro 3 roky podíval jsem se na datum výroby. Kódy jsem stáhnul z Varty a tak to tu přikládám nafocené k diskuzi jak to tedy je a kdy to bylo vyrobeno a kdy prodáno. Baterku jsem koupil 28.března 2013.
  17. Klucí udělali jste mi radost. Jestli se to povede /každá kačka dobrá/ tak ušetřím 1266,- za novou baterku /mají tady ve městě/. https://shop.bestdrive.cz/prislusenstvi-polozky/blue-dynamic-44ah Auto můžu nechat opuštěné a otevřené jako v Norsku, rádio nepotřebuju pakliže radši poslouchám "cvrkot" okolního světa a pokud to vyjde zbyde mi na několikadenní "big" výlet na jaře až to zase rozjedu. Dík - dám vědět.
  18. Tak tady zase otravuju. Dnes jsem to změřil přesným přístrojem a ukazuje to 11,99 V /necelé 3 roky stará BlueDynamic 44Ah/. Ani jsem neskoušel zda to nastatruje pakliže bych to stejně neměl pak kde připojit na el.. Teďka řeším dvě věci: 1.Pokusit se nabít tuhle nabíječkou - až teď jsem si pořídil nabíječku - třeba pak vydrží další roky ale musel bych ji vyndat z vozu /nemám přístup k el./ a tak zda to jde vše odpojit na den z vozu? /Hodně se tady na toto téma diskutuje a je to 1:1- tak už ani nevím zda to jde? - mám základní verzi vozu 1,2/47kW bez veškerých vymožeností./ 2. Koupit novou a přehodit ji /přičemž ji při výměně kvůli aspoň nějaké "šťávě" propojit kablíky s původní/. Dost se mi líbí rady od "Ekkar_z_Bastlírny" - co ten mi poradí, to vezmu!
  19. Již do toho trochu pronikám, pakliže jsem v elektrice naprostý amater a nerad bych zničil akumulátor. Měřil jsem to takovým asi nepřesným měřáčkem a kamarád mi to ve čtvrtek změří přesnějším přístrojem. Krom toho jsem bádal v těch nabíječkách a moje informace o mojí baterii Varta 44Ah /technologie WET/ jsou: Varta 44Ah je klasická olověná baterie, bezúdržbová, zaplavená tekutým elektrolytem, legovaná celou řadou chemických prvků mezi nimiž je i calcium. Vyhovují tedy následující termíny : MF – maintenance free = bezúdržbová Pb WET = olověná, mokrá – tedy zaplavená tekutým elektrolytem Pb Ca – olověná, calciová A na nabíječkách jsou termíny: Nabíjí všechny typy 6/12V olověných (Pb) akumulátorů: bezúdržbové GEL (gelové), AGM, MF, VRLA, údržbové PbWet a PbCa = moje /PbWet a PbCa/ bezúdržbová a v nabíječka uváděno v údržbových - což mne trochu mate.
  20. Mám ve Fabii 1,2/47 kW - Varta modrá VT 4402 - 12V/44 Ah. Nabíjecí proud nabíječky by asi měl být desetinu kapacity baterie což je tedy 4 A. Teď jezdím hodně málo a tak bych si pořídil tester a nabíječku ale nechci do toho investovat přes tisícovku za možná kvalitnější nabíječku, ale chtěl bych se podělit o radu zda má smysl pořídit toto na přiloženém obrázku nebo jsem i uvažoval zda by nemělo spíše smysl zajet do servisu nechat to proměřit a dobít tam odborně.
  21. Dnes jsem prošet STK + emise. Parametry emisí jsou O.K., tudíž okolo neexistující hadičky k EGR ventilu /Ovládací ventil pro recirkulaci části spalin/ nebudu již věc řešit, asi to tak u těchto motorů je. Hadička tam nevede a emise jsou O.K. 1,2/47 (typ motoru BME - 6Y)
  22. To mi také není zcela jasné pakliže jsem auto servisoval u odborníků a teď když jsem si sám měnil filtr tak jsem tam druhou hadičku nenašel a to mi nedavno v servise měnili svíčky a opět tam dali dekl zpět a nikdo nic nenamítal. Auto má 120 tis. a jezdí dobře a pozítří jdu na STK tak uvidím, ono by to mělo mít něco společného s emisemi. Třeba tam ten EGR ventil již není - viz.Malta - výše.
  23. V manuálu se píše že tam jsou k odpojení dvě hadičky ale já tam našel napojenou jenom jednu, ta č.2 tam není ale jsou tam dva rozbočené vývody a bez hadiček. Mám 1,2 /47 kW.
  24. Pro člověka se základními znalostmi a trochou zručnosti je to opravdu velice jednoduchá záležitost. 8 let tam byl fialový Glysantin G30 - BASF. Torxem T25 sundat plastový kryt pod motorem - práce na 2 minuty. Chladný motor, vždy sundat víčko nádržky, otevřít topení a vypustit do připravené nádoby i s vyfoukáním - max.10 minut. Vyteklo mi vždy tak 3,5 litrů. Nalít destilku a projel jsem cca.7 km. Využil jsem teplého motoru a vyměnil jsem si olej. Když jsem vypouštěl druhou várku destilky tak byla již značně bílá, tak jsem uzavřel a nalil fialovou G13. Během následné jízdy jsem dolil zbytek ze dvou litrů G13 a doplnil destilkou na rysky. Odvzdušnilo se to samo a snímač teploty není nutné demontovat pakliže během následné jízdy hlídáte a příp.doplníte kapaliny. Časově nejdelší na celé výměně je vždy schladnutí motoru. Akci jsem urychlil ohřátím nalívaných kapalin. Pracoval jsem cca. 2 hodiny. Výpustný šroub je směrován přímo dolů a tak jsem nepoužil hadici.
  25. Také chci měnit - tu samou jako předešlou kapalinu - a tak tu pročítám dvě stránky diskuzí s proplachy a prací "na půl dne". Mám po ruce pdf. manuál a v tom manuálu to vypadá velice jednoduše a myslím že v servisu by s tím asi tolik nečarovali. Tak uvidím.
×
×
  • Vytvořit nový...