Přejít na obsah

Benzín v Naftě


zabiak

Doporučené příspěvky

Sakra lidi snad není možný. Matka nabrala Natural 95 :doh . Nádrž byla skoro prázdná a nalila tam za 500 natural 95. Ujela s tím asi 2km a nic se zatím nestalo co teď mám dělat? Vypustit nádrž nebo odtáhnout do servisu nebo dolejt to dieselem plnou a tím to ředit.

Prosím rychle poraďte :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra lidi snad není možný. Matka nabrala Natural 95 :doh . Nádrž byla skoro prázdná a nalila tam za 500 natural 95. Ujela s tím asi 2km a nic se zatím nestalo co teď mám dělat? Vypustit nádrž nebo odtáhnout do servisu nebo dolejt to dieselem plnou a tím to ředit.

Prosím rychle poraďte :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Vypustit nádrž, to je první co se tak dělá když se tohle stane a potm bych to zkusil natankovat a když to pojede, tak bych to nechal, jinak bude potřeba nějak propláchnout vedení nafty k čerpadlu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matka nabrala Natural 95.

Odsaj benzín z nádrže hadicí buď přes hrdlo nádrže nebo vymontuj palivové čerpadlo a odsátí ti půjde líp.Vymontuj palivový filtr vyper ho v naftě, odsaj benzín z pouzdra filtru, nalej tam čistou naftu.Motor by měl jet normálně dál.Dieselový motor i v naftě dokáže spálit kdejaký svinstvo mělo by to být v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky už vypouštím :feve:

Přes hrdlo nádrže to nejde je tam síto nějaký. Takže saju tam v motoru jak to vede do takového válce a přez něj pak do motoru. Chvilku to šlo teklo to ale pomalu a pak přestalo týct a v nádrži je ještě toho spousta. Ten benzin z huby budu dlouho cejtit kua. Takže zejtra zkusím nějakej velkej kompresor a do nádrže pustím vzduch a utěsním a snad to poteče kua. :feve: K zbláznění snad není možný :feve:

Motor benzim myslím naštěstí nenasál protože ujela fakt kousínek a nic to nedělalo.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sklop zadní sedačky, odhrň kobereček a na pravé straně bude plechové víčko, to sundej, pak vytoč takovou velkou plastovou matici a dostaneš se k plováku a tím pádem k obsahu nádrže, tam vraž hadici a odsaj benzín. :palec2:

A pak hlavně všechno vyčisti jak píše Rosta 1.8

Jak to auto jelo? Jsem někde četl, že benzín ve vznětovém motoru je super tuning, prý to letí jak stíhačka! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sklop zadní sedačky, odhrň kobereček a na pravé straně bude plechové víčko, to sundej, pak vytoč takovou velkou plastovou matici a dostaneš se k plováku a tím pádem k obsahu nádrže, tam vraž hadici a odsaj benzín. :palec2:

A pak hlavně všechno vyčisti jak píše Rosta 1.8

Jak to auto jelo? Jsem někde četl, že benzín ve vznětovém motoru je super tuning, prý to letí jak stíhačka! :)

Ta matice se mi napodařila právě odšroubovat, není na to nějaký fígl???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sklop zadní sedačky, odhrň kobereček a na pravé straně bude plechové víčko, to sundej, pak vytoč takovou velkou plastovou matici a dostaneš se k plováku a tím pádem k obsahu nádrže, tam vraž hadici a odsaj benzín. :palec2:

A pak hlavně všechno vyčisti jak píše Rosta 1.8

Jak to auto jelo? Jsem někde četl, že benzín ve vznětovém motoru je super tuning, prý to letí jak stíhačka! :)

Jako stíhačka ale jak dlouho?! ;)

A tu matici ta nejde nikdy povolit musíš se snažit! a snad jo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se bojim aby nepraskla je plastová a do ní vedou dvě hadičky a jeden konektor.

Takhle to přesně vypadá takže mám točit jako když povoluji šroub. Rukama to nejde takže kladivo špalíček a praštit do toto?

Ja to taky napoprve nepovolil, ani jednu, na 4X4 jsou ty vstupy do nadrze dva.

Napodruhe jsem ale vzal sroubovak a jak jsou tam takovy ty tri kovovy packy u okraje diry, tak jsem se o jednu oprel sroubovakem a o jednu zarazku na te plastove matce a polehounku pacil, druhou rikou jsem se snazil matku povolit a po chvilce si dala rict.

Hlavne neposkodit tu matku, ale povede se.

A chce to rukavice, jinak si odrbes prsty...

Drzim palec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to taky napoprve nepovolil, ani jednu, na 4X4 jsou ty vstupy do nadrze dva.

Napodruhe jsem ale vzal sroubovak a jak jsou tam takovy ty tri kovovy packy u okraje diry, tak jsem se o jednu oprel sroubovakem a o jednu zarazku na te plastove matce a polehounku pacil, druhou rikou jsem se snazil matku povolit a po chvilce si dala rict.

Hlavne neposkodit tu matku, ale povede se.

A chce to rukavice, jinak si odrbes prsty...

Drzim palec.

Díky to zní dobře zítra zkusím a uvidíme :palec2:

rolbar : to taky zkusím :palec2:

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky zejtra se do toho pustím a pak dám vědět jak jsem dopadl.

Nejvíc mě dostalo u nás v boční ulici není asfalt ale hlína bláto louže a sedim u auta tahám benzín a kolem jede čurák v BMW a prosviští tu největší louži a ohodí mě i auto debil. Sem po něm chtěl mrsknou tu flašku s benzinem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky zejtra se do toho pustím a pak dám vědět jak jsem dopadl.

Nejvíc mě dostalo u nás v boční ulici není asfalt ale hlína bláto louže a sedim u auta tahám benzín a kolem jede čurák v BMW a prosviští tu největší louži a ohodí mě i auto debil. Sem po něm chtěl mrsknou tu flašku s benzinem.

To jsi měl udělat!!! Třeba by se mu rozsvítilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky zejtra se do toho pustím a pak dám vědět jak jsem dopadl.

Nejvíc mě dostalo u nás v boční ulici není asfalt ale hlína bláto louže a sedim u auta tahám benzín a kolem jede čurák v BMW a prosviští tu největší louži a ohodí mě i auto debil. Sem po něm chtěl mrsknou tu flašku s benzinem.

:specool::smich: Sory že si dělám prdel, ale to mně fakt pobavilo lol

Jinak držím palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak to beňo z nádrže nemusíš likvidovat, normálně to můžeš sjet, TDI 66 to slupne jako malinu. Když dáš 5 l do plné nádrže, tak se nic neděje. Můžeš to použít v létě na ředění rostliňáku ;) A nebo to prostě jen tak nadávkovat do nádrže, alespoň nezamrzne.

Teď si srandu nedělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidicky, koukam jak blazen, ono je sice pravda, že motor tu trosku benzinu slupne, ale co čerpadlo?

Pro něj je to hotová pohroma, vždyť když si uvědomíte, že nafta je mastná, a tedy maže, tak benzín je přesný opak.

Ale pokud s tím mamča najela jen cca 2km a v nádrži jsi snad nějakou naftu ještě měl, snad to bude v pořádku.jinak kdyby jsi s tím odsátím měl problém,

mohla by pomoci AC-pumpička třeba z favorita, je to sice na dlouho, ale když není zbytí.Předřadíš ji před palivák a pumpuješ a pumpuješ....

Jinak co se týče palivového filtru, raději by jsem ho vyměnil, není to zase taková položka a jistota je jistota.Nakonec by jsem natankoval plnou, aby se případný

zbyteček co nejvíc naředil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak to beňo z nádrže nemusíš likvidovat, normálně to můžeš sjet, TDI 66 to slupne jako malinu. Když dáš 5 l do plné nádrže, tak se nic neděje. Můžeš to použít v létě na ředění rostliňáku ;) A nebo to prostě jen tak nadávkovat do nádrže, alespoň nezamrzne.

Teď si srandu nedělám.

JJ má pravdu v zimě jsem do nádrže na 10 l nafty klidně přidal 2-3 l benzinu a nebyl problém se zamrznutím.čerpadlu to nic neudělá to naředění není zas tak velký. Do benzinového motoru se to však dát nedá. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ má pravdu v zimě jsem do nádrže na 10 l nafty klidně přidal 2-3 l benzinu a nebyl problém se zamrznutím.čerpadlu to nic neudělá to naředění není zas tak velký. Do benzinového motoru se to však dát nedá. :feve:

no když myslíš, přít se nebudu, 5l na celou nádrž pochopím, ale 3l benz. na 10 l nafty mi přijde přeci jen dost.

Doba ruských vozítek je již pryč a do svého mazlika by jsem něco takového zkrátka nelil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odsaj co můžeš nějak pohodově, na tu matici plováku ser. Dolej to naftou, a jezdi nic se nestane! Do 20% jednorázově se nic neděje. Nafta je mastná, ale to autobenzín taky. (to není tech benzín, ten opravdu odmašťuje.) Kámoši to za tuhých zim u starších dieselu (pažout a citroen TD) když ještě nebyly kvalitní nafty to ředili - cca 5l benálu do plné nafty. Tobě tam toho zbyde víc, ale oni to tam lili celou zimu....

Jo a kámoš loni v létě začal tankovat taky benzín, došlo mu to po 350kč co dělá. Tak přestal, zbytek dolil naftou a jezdí dodnes OK. Nové mondeo 2,0 TDCI, takže taky moderní a "citlivý" motor.

Do tý flašky jsi měl strčit ještě hadr napuštěný benzínem a zapálit..... říká se tomu Molotovovy koktejly.... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no když myslíš, přít se nebudu, 5l na celou nádrž pochopím, ale 3l benz. na 10 l nafty mi přijde přeci jen dost.

Doba ruských vozítek je již pryč a do svého mazlika by jsem něco takového zkrátka nelil.

třeba Mercedes doporučoval kdysi přidávat na zimu až 30% benzímu do nafty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...