Přejít na obsah

Climatronic


Petra Mik

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

mám služební Yeti 2.0TDI 81kW, poprvé jsem se setkala s Climatronicem. Teď je zima, tak zapínám topení. Současně s topením se aktivuje i AC, což jsem zjistila po pár jízdách, tak je teď vždy manuálně vypnu a nechámpuštěné pouze vytápění. Problém je ten, že když jsem AC dříve nevypínala, tak po ukončení jízdy a vypnutí motoru byla slyšet dojíždějící klimatizace (takový ten rachot z motoru), což je obvyklé, ALE neobvyklé bylo, že to doprovázel puch jak ze spálené gumy. Auto je fungl nové, najeto má teď 1600km, z čehož 1300 jsem najela já, prvních 300km šéf. Je mi to divné, máte někdo zkušenosti podobného charakteru?Děkuji za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

mám služební Yeti 2.0TDI 81kW, poprvé jsem se setkala s Climatronicem. Teď je zima, tak zapínám topení. Současně s topením se aktivuje i AC, což jsem zjistila po pár jízdách, tak je teď vždy manuálně vypnu a nechámpuštěné pouze vytápění. Problém je ten, že když jsem AC dříve nevypínala, tak po ukončení jízdy a vypnutí motoru byla slyšet dojíždějící klimatizace (takový ten rachot z motoru), což je obvyklé, ALE neobvyklé bylo, že to doprovázel puch jak ze spálené gumy. Auto je fungl nové, najeto má teď 1600km, z čehož 1300 jsem najela já, prvních 300km šéf. Je mi to divné, máte někdo zkušenosti podobného charakteru?Děkuji za info.

Mám poloautomatickou klimu Climatic a klima se mi zapíná (i teď v zimě), když to mám nasměrováno na čelní sklo (vzduch z klimy je sušší a pomáhá rychleji sklo odmlžit).

Editováno: , autor: jarek95
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, dle mého názoru nemá tento jev ( hluk + uvedený zápach ), nic společného s klimou, ale s filtrem pevných částic . Pravděpodobně jste vypnula motor ve chvíli, kdy docházelo k spalování sazí ve filtru. Příčinou hluku byl ventilátor chlazení a zápach je typický pro tento jev. Nejedná se o závadu a je to normální funkce , která se pravidelně opakuje. Jen můj názor a odpozorováno u svého vozu. V případě pochybností je lepší navštívit servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...