Přejít na obsah

červená kontrolka chladící kapaliny


romanje71

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

chtěl bych poradit, mám Octávku II, 1, 9TDI, 77kw, r.v.2006. Koupil jsem ji letos koncem ledna. Majitele jsem se ptal, zdali je tam fridex, bylo řečeno že ano a pravda to zřejmě byla, jelikož mrazy nějaké byly a vše bylo úplně v poho. Právě v tyto dny jsou mrazy také, Octávka asi dva dny odpočívala a když jsem po těch dvou dnech nastartoval, podotýkám zase úplně v poho, začala mě svítit a "pípat" červená kontrolka vody nebo ohřevu vody, nevím jaký je odborný a přesný název, bylo 10 pod nulou..Nechal jsem motor asi 2 minuty běžet, pak jsem ho vypnul a pak opět nastartoval a už to bylo v pořádku. Octávka zase stála den, dnes ráno jsem to jen zkusil pro zajímavost, bylo -8 pod nulou a vše v pohodě..Nevíte co to mohlo být?Co přesně kontrolka signalizovala??Mám se něčeho bát:)??

Díky moc za vaše rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte,

Pánové mám poměrně "složitý" problém s kterým si už 4měsíce neví rady ani autorizák.

Bliká mi kontrolka chladící kapaliny.

1) nádobka s čidlem byla vyměněna už 2x

2) kabely jsou prý také překontrolované a OK

3) kapaliny je samozřejmě dost

4) rozsvítí a rozpípá se červená kontrolka - několikrát za sebou pípá a pak mlčí jen bliká.

5) pokud se chcípne, a znova nastartuje, opět náhodně se to rozbliká,rozpípá.

Kontrolka se rozsvící naprosto náhodně. Někdy po 30km jízdy, někdy hned po startu, nezáleží jestli je studený nebo teplý motor. Nezáleží jeslti se vytáčí motor či se jede piánko. Je to skutečně naprosto náhodný.

Nějaký rady? Jestli záleží na autě tak Octavia II 1.9TDI amb. rv. 09

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Robi mi presne to iste 2.0 tdi bkd mr 2008 elegance . Uz som aj vymenil nadobku problem pretrvava. ked mi na maxiku svietila ta hlaska dokonca som aj spojil tie dva poly v nadobke a ajtak nepredtsli svietit. Zacalo mi to inak robit po vymene rozvodov . Dovtedy nic nebolo zle teraz ako by to auto bolo vymenene. Neukazuje mi spravne vonkajsiu teplotu, hadze stale do nudzaku diag. vypisala tlak na turbe. a este k tomu vsetkemu tato vyjebana kontrolka vody . Ak by niekto vedel , nech poradi co sa moze stym autom diat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...