Přejít na obsah

Vymena pedalu plynu


paldous

Doporučené příspěvky

Ahoj,

nemohl by mi najit v Else postup jak vymenit pedal plynu? koupil jsem RS pedaly a pisou tam ze plynovej pedal menit podle navodu v Else, jenomze Elsu nemam tak jestli nekdo muze pomoci, nejlip kdybi se dal vlozit obrazek i s popsanym postupem, at neco nezlomim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup je následující. Nejprve vydloubnout krytku nad šroubem, šroub vyšroubovat. Poté odehnou příchytky v přední části podle fotky v předcházejícím příspěvku, nebo se koukni na nový pedál. Největší hlavolam je rozpojení svorkovnice. Na svorkovnici uvidíš malý šedý jazýček. Nesmíš ho tlačit jako do boku svorkovnice, ale zatlačit ho směrem po svorkovnici do pedálu asi čtyři milimetry. Tím dojde o odjištění konektoru a můžeš ho vytáhnout opačným směrem než jsi tlačil ten šedý jazýček (nesnáším návod typu rozpoj konektor). Když to takhle neuděláš najspíš ten šedý jazýček ulomíš, a půjdeš si koupit nový konektor, tak jako jsem to musel udělat já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup je následující. Nejprve vydloubnout krytku nad šroubem, šroub vyšroubovat. Poté odehnou příchytky v přední části podle fotky v předcházejícím příspěvku, nebo se koukni na nový pedál. Největší hlavolam je rozpojení svorkovnice. Na svorkovnici uvidíš malý šedý jazýček. Nesmíš ho tlačit jako do boku svorkovnice, ale zatlačit ho směrem po svorkovnici do pedálu asi čtyři milimetry. Tím dojde o odjištění konektoru a můžeš ho vytáhnout opačným směrem než jsi tlačil ten šedý jazýček (nesnáším návod typu rozpoj konektor). Když to takhle neuděláš najspíš ten šedý jazýček ulomíš, a půjdeš si koupit nový konektor, tak jako jsem to musel udělat já.

tak jelikoz jsem se nevedel dockat tak jsem to dnes namontoval, sice byla kosa ale za 20 minut bylo po vsem, jen bych chtel poopravit navod na odpojeni konektoru plznoveho pedalu: kdyz ho chcete rozpojit tak potreba ten jazycek ne zatlacit ale povytahnout a pak se da cely konektor jednoduse rozpojit zatazenim ve smeru privodu elektrickych kabelu, jinak dost na houby pristup

jeste by mne zajimalo, jestli nekdo neumi zjistit z etky jaky je objednaci cislo originalniho naslapu z RS, vid odkaz:

http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=99

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si chtel obednat take ten našlap "1K1 864 551" a rekl jsem jen tohle cislo a prej mu to nechce vzit, protoze tam chybi kod barvy, takze za to cislo mam rict i ten napis SUB ?? Aby to teda vypadalo - 1K1 864 551 SUB  Je to tak spravne???  Děkuji    :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sedi to 1 k 1nej, jenom mam poznatek ze ten spojkovej RS pedal se zadrhava o podrazku zimni obuvi, nosim v zime trekovou obuv a celkem neprijemne se o to ten pedal sprajcuje, ale s hladkou podrazkou na obuvi (tenisky a normalni obuv) je to ok, cili pro ty co jezdej po horach a nosi zimni obuv s velkym vzorem ten spojkovej pedal bude delat problemy, snad se to casem vysoupe a bude to ok... mam to zatim 3 dny a porad si na to zvykam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jelikoz jsem se nevedel dockat tak jsem to dnes namontoval, sice byla kosa ale za 20 minut bylo po vsem, jen bych chtel poopravit navod na odpojeni konektoru plznoveho pedalu: kdyz ho chcete rozpojit tak potreba ten jazycek ne zatlacit ale povytahnout a pak se da cely konektor jednoduse rozpojit zatazenim ve smeru privodu elektrickych kabelu, jinak dost na houby pristup

jeste by mne zajimalo, jestli nekdo neumi zjistit z etky jaky je objednaci cislo originalniho naslapu z RS, vid odkaz:

http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=99

tak naslap dorazil, v origo servisu Skoda v nemecku me to stalo 11 euro i s dani, jinak je to dil VW a delaj to ve Spanelsku (tak je to uvedeno na obalu)

takze kupovat jedine cez Skoda servis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Takže nakonec je instalace jednoduchá? Bál bych se jestli tam něco neulomím, už jsem o pedálech taky uvažoval jen kdyby stáli o něco méně. Za kolik a kde se je vám podařilo sehnat? Co jsem je měl na jedničkové octavce tak za mokra mi vždy trochu klouzali za to co origoš v pohodě. Jinak jakákoli obuv byla v pohodě ohledně toho většího vzorku bot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-octavia-ii-facelift/interierove-doplnky/skoda-octavia-05-kryty-pedalu-z-uslechtile-oceli-3-ks-id:2006.eshop

..ja som to zohnal za nejakych 35€

Nicoho sa bat nemusis, vyssie mas na obrazku tie zobaciky a na ktoru stranu ich treba zatlacit. Ja som pouzil dva tenke srobovaky a plynovy pedal sam vyskocil :)

A pri osadzani noveho pedalu, to len zacvaknes. Ostatne krytky len trochu silou vytiahnes z pedalou a nove len nasunies, to je vse.

Cez zimu som ich este nemal, takze nemozem posudit, ako sa s nimi jazdi s podrazkou s vyssou vzorkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Totalne debilny video navod :kol-44:

1, pedal pri vyberani treba vycvaknut na dvoch miestach, ako je uvedene vyssie na fotke...inak ho von nevyberies. On tam len akoze pichol srobovak a vybral ho von...hlupost, mal to predpripravene!

2, nechapem ako mohol odsrobovat srob pod pakou na otvaranie kapoty, ked sa tam clovek nijak srobovakom nedostane (aspon na OII urcite nie). Tu packu treba najprv zvesit dolu, az potom odsrobovat srob a zhodit plast.

A to ako daval dolu ten plast cez osadenu paku, radsej pomlcim :kol-28: ...takymto postupom na OII clovek nic nespravi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...