Přejít na obsah

Pípání po zapnutí zapalování / nastartování


johnxx

Doporučené příspěvky

Něco pravdy na tom nejspíš bude, při posledním jsem měl právě ventilátor na vyšší

otáčky a začalo to opět řvát, po vypnutí ventilátoru a následným startu ticho. Pokuď

je to spojené s vyšším odběrem proudu tak to snad není na závadu a řešit to nebudu.

(brzdovky, oleje a chladící kapaliny je dostatek). :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mě to taky někdy pípá, ale svítí mě u toho kontrolka chladící kapaliny i když je doplňěná. Nastartuji jěště jednou a už to nesignalizuje. Dělá to tak 2-3x do roka. V servisu mě řekli, že to jsou uhnilé kontakty v nádržce. Díval jsem se a je to ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

cauec hledal jsem ale nic jsem nenasel kamos koupil oktavii jeto 1,6 benzin a rok tusim 2003 po nastartovani auta a ujeti asi200m mu jednou pipne v palubovce zadna kontrolka se neroze svetla a pasy ma zapnuty ale stejne to pipne setkal jste se stym nekdy nekdo diky za odpovedi -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cauec hledal jsem ale nic jsem nenasel kamos koupil oktavii jeto 1,6 benzin a rok tusim 2003 po nastartovani auta a ujeti asi200m mu jednou pipne v palubovce zadna kontrolka se neroze svetla a pasy ma zapnuty ale stejne to pipne setkal jste se stym nekdy nekdo diky za odpovedi -_-

Jednou mi vždycky pípne benzín ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pipne to az po ujeti tak 150M. kdyz je to jenom nastartovane tak nic ale ja sy myslim ze to pipne abs a je vykuchana kontrolka protoze to nesviti on to pred tydnem koupil takze jeste poradne nevi co tam je vsechno za problemy a ABS-lehka zavada pipne jednou a horsi 2krat nemam pravdu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
pipne to az po ujeti tak 150M. kdyz je to jenom nastartovane tak nic ale ja sy myslim ze to pipne abs a je vykuchana kontrolka protoze to nesviti on to pred tydnem koupil takze jeste poradne nevi co tam je vsechno za problemy a ABS-lehka zavada pipne jednou a horsi 2krat nemam pravdu?

člověče, kámoš takhle koupil octavii a ten borec, co mu ji prodával, tak to řachnul, opravil, al euž nechtěl kupovat čidla na kola, který se při bouračce zničili, tak vyndal kontrolku zmetek, tehdá stačilo dát nový čidlo a dodat kontrolku, bylo to OK

PS: koukni, jestli ti nechyběj i Bagy, jestli je to křapka, tak by mohly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Zdravím, mám Octavii I rv.1997 benzín. Poslední dobou mi při otočení klíčem do první polohy zazní akustický signál. Někdy i těstně po nastartování. Není to vždy, stalo se mi to u studeného startu i s teplým motorem. Hladiny oleje, chladící kapaliny i brzdovky jsou v pořádku. Žádná kontrolka nesvítí. Topení vypnuté.  Někdo nějaký nápad na co se mám zaměřit? Nebo to prostě jen ignorovat a modlit se ať někde nezůstanu viset? :D Díky za odpovědi a rady.

Editováno: , autor: phavi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Pípá mi to od doby, co jsem to koupil (2010). Zatím to neřeším, vše funguje, kapaliny jsou ok, větrák většinou na poloze 1, rádio se automaticky zapíná při sepnutí klíčku, auto pravidelně v servise (ze začátku i přímo ve Škodě) a nikdo nic neříkal ani se nepodivoval. Kontrolky v přístrojové desce se rozsvítí jen při otočením klíčku do polohy 1, 6x to pípne, zhasne žhavení a ostatní a startuju.  Do vypnutí motoru nic..... Octavia combi, 1,9 TDi, ASV, 81kW, r.v. 2002. Měl jsem za to, že to je normálka.... :)

Editováno: , autor: conwiq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já už jsem si na to pípání tak nějak zvyknul, nikdy jsem se pořádně nedočetl, čím to je, kontrola brzdovky, chladící proběhla a poho, takže asi čidla špatné, ptž někdy to je v pohodě měsíc a třeba za poslední 3 dny to pípá po každém nastartování (třikrát dlouze). Teď budu přecházet na 2000/2001 1.9 TDI 81 kW SLX, tak jsem zvědav, jinak OCT 1998 1.8 92 kW SLX.

Editováno: , autor: martin_koudy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Také mám 1,8 92kW z r.1998 a teď po zimě mi to také při startování třikrát zapípá,ale zároveň se protočej ručičky v budíkách a hned spadnou na základní polohu, jako u motorek :-D. Zřejmě malé napětí baterie :( . Asi koupim novou.

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky!!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Čus mám stejný problém. Loni po zimě to začalo ale mně se to pro změnu děje během jízdy. Začne to po pár metrech jízdy a dokola to 3x pípá, k tomu spadnou všechny ručičky dolu ( jako kdyby nebylo nastartováno) motor ztratí výkon a blikají kontrolky - motor, airbag, volant(servo), protiskluz, abs, ručka - občas se i na displeji přidá červená kontrolka oleje a hláška "tlak oleje vypněte motor" Někdy to během jízdy přestane samo, jindy se musí chcípnout a znovu nastartovat. Po načtení a vymazání chyb byl rok klid a teď to začalo na novo.. Ale už to během jízdy ani opakovaném nastartování nepřestane.. Mechanik šel úplně po všem, proměřoval, rozebral palubní desku.  Nic nebylo špatně, pak narazil na nějaké relé za 600,- (r.2023 :D) vyměnil to a čtyři dny byl klid. Budeme dávat novou baterku, tak uvidíme jestli už bude klid napořád. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...