Přejít na obsah

zamykání a odemykání zadních dveří


Lujan61

Doporučené příspěvky

to je logické.No takže budu muset na to kouknout asi.Dnes raději ne,ale do srazu to musí být opravené.Preventivně i levé zadní pořeším a pak by měl být klid.Takže říkáš,že by to mohlo být v tom husím krku jo?V něm jsou tažené dráty tak asi ano.Nicméně tapec asi musí taky dolů.Kouknu na DP a pustím se do toho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak ve středu jdu na repasi zámků.Objednal jsem se ke známému co dělá elektriku a pak dám vědět jak jsem dopadl.Vím,že bych se na to mohl podívat sám,ale na druhou stranu pokud už on ví co a jak tak do toho nebudu dlubat sám.Zas tak zručný nejsem.Takže ve středu písnu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže dnes proběhla oprava zámku pravých zadních dveří.Musím říct,že ač jsem si myslel,že to bude nějakým polámaným drátem ve dveřích tak opak byl pravdou.Jednalo se o kompletní rozebrání zámku dveří,jeho následné pročištění a přepájení.

Trvalo to cca 1,5 hodiny a jsem chudší o 800kč.Nicméně mi bylo řečeno,že mám štěstí,že dveře nezůstaly před opravou uzamčeny,protože by se cena vyšplhala na 1500kč.

Vzhledem k tomu,že autíčko už má své roky,můžu očekávat do budoucna posrání i ostatních zámků a jejich následnou opravu.pro dnešek ovšem spokojenost.Není nad to odemknout auto a neslyšet alarm z důvodu neotevření některých dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Jak to tady tak pročítám a i když nemám úplně totožný problém, tak příčina bude asi hóódně podobná. Výsledek bude navštívit auto el. aby se na to podívali. Asi budu muset ale jinam než standardně, protože tam vyměňují, ale neopravují a to so bojím, že bude dražší.

Připojuji i moje projevy chyby, kdyby náhodou někdo hledal

Začalo mi zlobit zamykání/odemykání levých zadních dveří. Pokud je vlhko, takže v tomto počasí stále. Se mi prostě neodemknou levé zadní dveře, nevyskočí čudlík a zvenku nejde dveře otevřít. Zevnitř kličkou jdou. Pokud domáčknu čudlík a zamknu a odemknu pomocí ovladače na předních dveřích, tak to tady zafunguje.

Následně se mi někdy ty zadní dveře nezamknou, neaktivuje se alarm a nebliknou mi směrovky jako potvrzení. Takže buď opakováním, nebo zamačknutím čudlíku auto zamknu a aktivuji alarm. Když jen odemknu a neotevřu ty dveře, tak při následném zamčení nebliknou směrovky, ale alarm se aktivuje, jen není to vizuální potvrzení.

Mám podezření na ovládátko zamykání a pohyb čudlu ve dveřích. Potkal jste se s tím už někdo a jak jste problém vyřešili?

Nebo mě čeká servis a výměna a balík za to.

Myslím, že jsem celkem zručný, ale nehodlám se s tím nějak patlat na ulici celej den.

Odemykám pomocí DO, nemám zámky ve dveřích (zaslepené)

Vicku díky za navedení:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám stejný problém, jen možná asi o něco nepříjemnější než vy..a to tím, že mi blbnou dveře u řidiče. Jednou to jde, jednou ne, bohužel teď už je to v takové fázi, že musím nastupovat i vystupovat přes spolujezdce, což není uplně nejpříjemnější. Dříve stačilo vlézt do auta a tlačítky na dveřích řidiče zamknout a odemknout dveře a bylo to v pohodě, nicméně teď už to nefunguje. Problém vidím v tom, že je tam je SAFE, který brání otevření dveří odemčeného auta, dá se to nějak deaktivovat nebo se hold mám připravit na to, že budu muset opět vypláznout několik stovek až tisícovek ?

Díky za každou radu nebo nápad :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš trvale zamčené dveře, je to problem musí se vlézt do dveří přes tapec, sundat plech se stahovačkou a odpojit konektor od motorku a napojit na piny od motorku 12V je nachlup stejny motorek co byvali v autičkách na autodraze. Me blby zadní pravy, dokonce způsobovali zamykání všech dveří postupně a samovolně...naštěstí se trvale nezamkly. Pomohlo vyčistění zámku, já pro jistotu vyměnil i spinač dveří. Ve dveřní kabeláži je opět krásná silikonová bužírka jako kostřící bod, a na ní byla naše "oblíbená oxidace" tu jsem taky vyčistil včetně spojky ve dveřní průchodce a od te doby je klid. Auto zamkne napoprve, a funguje bezvadně. Ted mě čeká oprava PZ dveří na octavii ta je má trvale zavřené, a ještě výměna spínače ve dveřích řidiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak mě to taky potkalo :-)

 

Ahoj,


potřeboval bych poradit s následujícím,pokud někdo bude
tušit,vědět...Před pár dny jsem si všiml,že zadní dveře za spolujezdcem
se zamknou nebo odemknou většinou až na podruhé. Po pár dnechpřestali
chodit uplně,čudlík zamčení je pořád dole,ale zavnitř otevřít jdou,ale
zamknout ani odemknout ne. Navíc přestalo blikat i světýlko u zamykání
ridiče a tak nějak se to chová zvláštně (mam aktivované zamykání za
jízdy a občas se to odemkne,zamkne..) koukal jsem do průchodky těch
dveří ( kde byli zlámané dráty- viz foto, ale po zaizolování pořád to
samé. Navíc přestalo ještě svítit i signalizace otevřených dveří..


Takže ve zkratce: Nejde odemknout zadní dveře-jen klikou zevnitř


                            nefunguje signalizace otevřených dveří


                            nefunguje červená led zamčení u řidiče


                           občas se samo zamkne nebo odemkne za jízdy


                           je to Škoda :-)

 

POradil by mi někdo prosím jak se vycvakne ten konektor???

 

 

post-52837-0-58354600-1371727264_thumb.j

Editováno: , autor: HoviXXX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem podobnej problém, akorád mi to nešlo otevřít ani kličkou ze vnitř, ale začínalo to tak, že jsem někdy na dvakrát musel odemikat a opačně, co mě nedošlo a ani jsem to nepřikládal tomuto problému, taky mi neblikala kontrolka i čudlu řidiče, to se kouknu zda teď běží, no a jednoho krásného dne se to najednou odemklo, tak jsem okamžitě otevřel, taky jsem chtěl odcvaknout ten konektor, což se mi za boha nepovedlo a nechtěl jem to urvat, takže to by mě taky zajímalo jak provést, aspoň jsem to pořádně prostříkal kontaktolem a ted, musim zatukat, na jedno zmáčkuní se to jak odemiká tak zamiká, schválně kouknu na tu diodku i řidiče zda bliká, ale dráty jsem tam měl v pohodě musim říct, žádný zlámaný

 

 a k tomu občasnýmu zamikání, to se mi dělo u předchozího auta (octavka), ale tam než jsem to vyřešil, tak to za mě vyřešil ten co mě sestřelil, ale co mi někdo psal, nevim jestli tady nebo jinde, tak by to taky mohlo bejt taky okolo tý komfortky co je pod sedačkou řidiče, dost lidí tam mívá vlhko až kaluže a ty dráty tam zoxidujou, ale přístup je tam šílenej, musí se sundal ten koberec z boku, zkus přez tu dírku co tam je kouknout jestli tam nemáš vlhko, mohlo by to bejt tim, v elektru se moc nevyznám, ale někdo mi psal, že tam to ovládá zadní dveře, možná i přední

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 let později...

Zdravím ,

 taky my nejdou otevřít levý zadní dveře. V elektrice asi problém nebude - když odpojím konektor od zámku a připojím jiný zámek tak zamyká a odemyká. By mě zajímalo jak ty dveře otevřít a co s tím zámkem asi může být jestli to půjde opravit či koupit jiný.

Díky za každou radu.

Editováno: , autor: Pitrysek3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...